Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy birkózzak meg a helyzettel?

Hogy birkózzak meg a helyzettel?

Figyelt kérdés

Mar nagyon régen szeretnek kistesot, de anyaek nagyon elhidegültek egymástól, mar a válás veszélye is fennáll. De annyira szeretnek egy kistesot! Felfogtam, hogy mar tuti, hogy nem lesz, csak egyszerűen faj belegondolni, mert anyának, meg apának is van tesoja es tok jól megvannak, kisegítik es szeretik egymast. De nekem nincs ilyen.

Pár osztályársamnak vannak tesói és állandóan ott panaszkodnak, hogy "A tesom hulye", meg "Bárcsak ne lenne tesom".

Nem tudjak, hogy milyen rossz, ha az ember egyke. Ráadásul ugye anyaek sokat veszekszenek es jo lenne valakivel megbeszélni.

Es ez az egykeseg meg jobban faj, mert mostmár tudom, hogy lenne egy nővérem, de ő meghalt még a születése elott.

Hogy emésszem meg, hogy már biztosan nem lesz testvérem?


2016. dec. 26. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha esetleg szüleid elválnának, akkor féltestvéred még lehetne.
2016. dec. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ember a testvérét nem választhatja meg, tartja a mondás, a barátait viszont igen. Hidd el, attól, hogyha lenne egy tesód, az még önmagában nem lenne garancia arra, hogy jó lenne a kapcsolatotok, segítenétek egymást. Én már felnőtt vagyok, van testvérem, szerencsére nagyon jóban vagyunk, de el sem hinnéd, mennyi borzalmas, hányingerkeltő testvérkapcsolatot láttam az évek során... Egymást hátba döfik, megbántják, tönkreteszik, átverik, egymás ellen áskálódnak, versenyeznek a szülők szeretetéért vagy az örökségért stb. Sok olyat ismerek, akinek hiába vannak testvére, egyáltalán nem tartja velük a kapcsolatot... Viszont ha jól választasz barátokat magadnak, ők egy életen át elkísérhetnek, támogathatjátok egymást, és velük meg tudnád beszélni a nehézségeket is.
2016. dec. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha most elkezdenének a szüleid próbálkozni egy kisbabával, jó esetben 1-2 év múlva megszületne, és 11-12 éves kora előtt úgysem tudnál vele miről beszélgetni, max a barbie babákról.

Mire az a gyerek annyi idős lenne, hogy igazi barátok legyetek és beszélgetni tudjatok, te már rég felnőtt leszel, és a korkülönbség miatt nem tudnál vele megbeszélni semmit.

Illetve az sem biztos, hogy jóban lennél a testvéreddel. Kamaszkorban a legtöbb gyerek csak vitatkozik a tesóival. A kisebb irigy a nagyra, a nagy a kicsire.

Inkább keress barátokat.

2016. dec. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem nagyon lenne témánk (en 11 vagyok es lany), de az Unokatesom is 3 eves fiú es jól el vagyunk. Szeretek rá vigyázni. Cuki gyerek. De most neki is lett tesoja... Igy mar nem annyira "törődik" velem. Ugyanis a múltban allandoan azt akarta, hogy vele legyek, de mostmár van kisteso...

Mostohatesom biztos nem lesz. Anya nem akar összejönni mással apám kívül, apa pedig biztos nem csinálna ilyet.

Nem vitatkoznék vele. Ha ugy nevelik, O sem vitatkozna. De ez persze a tesó jóindulatától függ.

Barátaimnak meg nem szeretem kiteregetni a "szennyesemet". :/

Igaz, hogy az egyik unokatesomat (O 12 eves fiú) szinte az édestestvéremnek tekintem és O is engem, de most neki is lett tesoja :(. Igaz, hogy csak mostohatesója lett, es a csaj 20 eves, de mostanában többet beszél vele mint velem, mert ugye együtt laknak. :(

Nagyon elveszve érzem magam. :(

2016. dec. 26. 21:17
 5/11 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy a családban (nagyon régre visszamenőleg!) mindenkinek van testvére, ha a tesó mostoha, akkor is tesó. Csak nekem nincs 😭.
2016. dec. 26. 21:29
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj, hogy ezt írom, de nagyon kis cuki vagy :)))))
2016. dec. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi 😊
2016. dec. 26. 22:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon cuki vagy tenyleg 😊😊 sajnos ez ellen nem tudsz mit tenni :/
2016. dec. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tudom :( Csak valamilyen módszert szeretnek találni, hogy el tudjam felejteni ezt az egészet. :(
2016. dec. 29. 11:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kell rá gondolni el kell fogadni a helyzetet úgy ahogy van és kész.
2016. dec. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!