Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tettétek túl magatokat...

Hogyan tettétek túl magatokat valakin, akit szerettetek?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, amikor egyértelművé vált, hogy nem működhet vele. Bármilyen ok miatt, pl: erőszakos, megcsalt folyamatosan, felelőtlen ,nem alkalmas komoly párkapcsolatra, akármi. A szívetek valami megmagyarázhatatlan okból kifolyólag szereti, pedig semmi nem magyarázza, miért pont egy "ilyet" szerettek. Az eszetekre kell hallgatnotok, különben a saját életetek megy tönkre. Mindenki azt mondja, lépjetek túl rajta, és ti is tudjátok, hogy muszáj, mert nem tud megváltozni, de mégis szeretitek valamiért. Hogy léptetek túl rajta? Mikor lett jobb, mi segített?
2010. máj. 3. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én nagyon beleszerettem valakibe, én 19 voltam, ő 28, elég problémás előélettel. amúgy rendes volt, művelt, de az én családom sosem fogadta volna el(amúgyis bohém volt, sokat utazott, minden percében programja volt stb). ráadásul kapcsolatban életem(és élek most is ugyanazzal a sráccal). szerettem a párom, szeretem most is, nem akartam(akarom) elhagyni így tudtam azonnal, hogy kettőnknek ott vége. amint éreztem hogy ez sokkal több egy kiadós beszélgetés után elváltunk. egy ideig nagyon rossz volt, sokszor gondoltam rá, hiányzott, de az idő segít. nagy közhely, de az ember 1-2 hét alatt belefeledkezik a mindennapokba és jobb lesz. neki azóta párja van, én élem az életem. ez csak elmúlni tud. szereztem sok barátot, az új emberek mindig elterelik a fgyelmet. szóval elindultam másfelé az életemmel, többet szentelek a kapcsolatomnak(ha nem lenne akkor pedig az ismerkedésnek, de nem görcsösen, csak nyugiban). jobb lesz, hidd el!
2010. máj. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak elhatározás kérdése. A többit az időre kell bízni. Nincs olyan ember aki pótolhatatlan, legfeljebb egyeseket nehezebb pótolni. Aki viszont a felsorolt tulajdonságok valamelyikével rendelkezik, azt pótolni KELL!
2010. máj. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Drogokkal.. sajnos.
2010. máj. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor volt ilyen. Nekem az adott erőt,hogy tárgyilagosan tudtam a volt páromra nézni:mit nyújtok neki,cserébe mit ad -kell ez nekem? jó ez így?....A válasz nem volt és rájöttem,hogy túl sok dolgot néztem el neki.Magamat is becsaptam.Egy rossz kapcsolat és egy rossz partner teljesen tönkretett,mégis hiányzott és ragaszkodtam hozzá.Elhittem,hogy jobb nem jár.Magamért meg kellett tennem,hogy elszakadok.

A közös emlékeket elraktam olyan helyre ami nincs látható helyen,minden üzenetet töröltem és egy darabig kerültem mindenféle találkozást vele.Érdekes módon sokkal jobban éreztem magam így mint amikor keseregtem egy szakítás miatt.Programokat szerveztem, kipróbáltam mindent amit akartam,de mellette nem lehetett(pl sport,új frizura).Végre boldog voltam egyedül is:) Meg is látszódott külsőleg is(ismerősök szerint kivirultam), a férfiak megnéztek-ez adott még egy nagy lökést,hogy biztos jó döntés volt.

2010. máj. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. jó érzés olvasni, hogy másokna sikerült talpra állni....

sajnos én még ott tartok, ahol a harmadik válaszoló, bár drogokhoz nem nyúltam, de egyik doboz cigit szívom a másik után, pedig eddig nem voltam dohányos.:(

2010. máj. 3. 17:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd,ez az akaraterőn múlik,és az elhatározáson,ahogy már írták is előttem.Ha én úgy állok hozzá valamihez,hogy ,,na,én ebből akkor is kilépek,mert ez nekem nem jó hosszú távon",akkor nagy valószínűséggel sikerülni is fog.Ha igazán akarod.Ha biztos vagy magadban,és a döntéseidben.Ha lelkiismeret furdalás és önmarcangolás nélkül meg mered tenni azt,ami Neked nyilvánvalóan jó és előnyös.Ez nyilván kemény,hosszú meccs,de ha tényleg akarod a változást,érdemes végigmenni rajta.Amíg nem szeretnéd igazán,addig nem érdemes belekezdned.Csak ha már tényleg megértél arra,hogy lépj,és van akaraterőd,kitartásod,önbizalmad,önbecsülésed.
2010. máj. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne azért tudni a konkrét okot, meg hogy a partner mit érez. Van olyan, amikor a partner annyira megijed a szakítás gondolatától,hogy összeszedi magát és képes megváltozni...ergo a probléma a segítségeddel oldódni látszik.A megcsalással nem lehet mit tenni, az erőszakkal sem, de ha személyiségbeli problémákról van szó pl. nincs annyi szex vagy nem beszél veled mindig türelmesen az orvosolható. Persze,ha akarja mind a két fél és nem menekülni kell főleg, ha szeretsz valakit....
2010. máj. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

én még mindig küzdök. Nős pasi,nem működött. De nagyon nehéz tultennem magam rajta,de nem adom fel.

Akkor annak igy kellett történnie,hogy szakitottunk,most nem lehetünk együtt. Ez a karmánk.Mindkettőnknek más feladata van éppen. De mivel még hosszú az élet,bármi lehet,nem? Honnan tudom hogy évek mulva nem leszünk ujra együtt? De most NEM MEGY!Akármit is tennék.

Én csak igy élem tul hogy ezt mindennap elmondom magamnak ha kell 10 szer is.Addig amig el nem hiszem.:((

(8 hónapja)

egy szerelmes lány

2010. máj. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!