Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha meghalt apa mar...

Mit tegyek ha meghalt apa mar egy fel eve es rettenetesen hianyzik?

Figyelt kérdés
Ahogy ragondolok, egybol folynak a konnyeim, es csak most jovok ra, h mennyire is szerettem ot, es h mennyit is jelentett o szamomra... ugy erzem,h ezt nem adtam tudtara addig amig elt....
2016. dec. 31. 20:54
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
ja es 13/l
2016. dec. 31. 20:54
 2/21 anonim válasza:
57%

Ha gondolod egyszer menj ki a temetőbe a sírjához, és mond el amit szeretnél búcsúzóul. Utána hidd el, hogy jobb érzés lesz.

Ezek után ne gondolj rá mert akkor nem fog fájni. Ha eszedbe jutna tereld el a figyelmedet. Ennyit tudok csak segíteni, nagyon sajnálom a történteket.

2016. dec. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az előttem szólóval - nem véletlenül beszélnek gyászévről, ezt igenis át kell élni, végig kell menni ezen a szomorú úton. De egy év után tényleg jelentősen enyhül. Ha megpróbálod elfojtani a bánatodat, visszajön más formában, pl. betegségként.


Teljesen természetes, hogy hiányzik, hogy bánkódsz, és úgy érzed, egy csomó mindent elszalasztottál. Nem tudom, miben hiszel, én hiszek abban, hogy létezik túlvilág, és hiszem, hogy ha most beszélsz hozzá, hallani fogja, és érzi, hogy rá gondolsz. Eljut hozzá a szereteted, hidd el.


Írhatsz naplót, leírhatod a gondolataidat az apukáddal kapcsolatban. Javaslom, ha meg tudod szerezni, olvasd el az "Amikor rossz dolgok történnek jó emberekkel" c. könyvet. A gyászról szól. És "amikor". Nem "ha". Ezen majdnem mindenki átesik előbb-utóbb. Nem vagy egyedül.

2016. dec. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezt nehéz így átélned, sajnálom a dolgot, de itt neked időre van szükséged hogy később könnyebb legyen.
2016. dec. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 16 éves koromban halt meg Apum, ami 10 éve volt, és még mindig nem tudom feldolgozni.
2016. dec. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor rossz dolgok történnek jó emberekkel"


Nem ismerem a könyvet, de .... mindenki meghal, a rossz emberek is, és nem biztos, hogy annyirra rossz. Nem tudjuk. AKi él, nme tudja milyen.

2016. dec. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos a gyász sosem múlik el.Ez egy olyan dolog ami örökké fájni fog csak máshogy.Semmit nem tudsz tenni.Sírj nyugodtan ne folytsd magadba és egyszer csak könnyebb lesz.Máshogy látod majd ha eltelik egy kis idő.Mivel nagyon fiatal vagy én úgy gondolom évek kellenek.Nekem kellett pár év hogy sírás nélkül tudjak beszélni róla.
2016. dec. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a gyász nem múlik el, de alakul. Én pl. hónapokig el vagyok, és nem jut eszembe, de ha igen, ahogy a kérdésedről, most is sírok, pedig 10 éve volt... :(

Ezek a dolgok örökre velünk maradnak, és fél év nagyon friss élmény.

2016. dec. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom,ha ilyen sokat jelentett a számodra,akkor

nem is halt meg igazán.Azt képzeld el,hogy az egyik feled

belőle van.Te viszed tovább az örökségét!

2016. dec. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Minden rendben lesz ne félj. Boldog új évet.
2017. jan. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!