Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, aki pici...

Van köztetek olyan, aki pici gyerekekkel egyedül tölti a hétköznapokat egy nyaralóban, mert Apa dolgozik és csak hétvégén tud lejönni, hogy együtt legyetek? Működőképes ez így? Vagy jobb otthon, együtt maradni?

Figyelt kérdés

Nyaralóvásárlást tervezünk, nagyon tetszik egy kis faház a Balatonnál. A nyári szabikat ott töltenénk, amíg picik a gyerekek (most 0 és 3 évesek), de ez ugye kb. 3 hetet jelent. Ezen fölül csak egyedül tudnék ott lenni velük, Apjuk max. péntek estétől hétfő reggelig. A gyerekek imádják a Balatont, pacsálást, dagonyázást, a telekszomszédban lovak és bárányok vannak, a hároméves már most meg van érte zavarodva, szóval nekik nagyon jó volna egész nyáron egy ilyen környezet. De hogy a hét felében ne lássák az apjukat, én meg pláne, hát nem tudom... Szerintetek érdemes belevágni? Vagy úgysem használnánk ki, béreljünk valamit 3 hétre továbbra is, aztán annyi a nyaralás?

Sajnos senki sincs (nagyszülők, tesó, barátnő stb.), akivel együtt mehetnék, tehát a nyüzsgő családi nyaralósok helyzete egy picit más...



2014. aug. 13. 12:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

A nyaralóra nem csak abban a három hétben kell odafigyelni, amíg lenn vagytok. Azt is gondozni kell, ha mást nem, füvet nyírni, de más felújítások is adódhatnak. Ha kizárólag 3 hétre tudtok egyelőre lemenni, akkor én még nem vennék nyaralót, úgy meg főleg nem, hogy a párom csak hétvégén tud velünk időt tölteni. (Nincs szabadsága?)

Inkább bérelnék

2014. aug. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
19%
micsoda probléma...
2014. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Mi ugyan még gyerek nélkül vagyunk és egyelőre nem tudom elképzelni a napjaimat a férjem nélkül, de ha már lenne gyerekem, más lenne a helyzet. Biztos nem venném el tőlük ezt az élményt. Nem lennél egyedül hisz ott vannak Ők, és nekik is fantasztikus lenne. Viszont abban igaza van az első válaszolónak, hogy a kéglit rendezni is kell. Ha a férjed ennyire nem ér rá még szabit sem kivenni, hogy veletek nyaraljon, akkor tényleg ki fogja gondozni a terciát? Vagy az is rád szakad?
2014. aug. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
Biztosan megvenném, márcsak a gyerekek miatt is. Ha 3 hétig ritkábban látják az apjukat, attól még jót nyaralnak.
2014. aug. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Vedd meg a nyaralót. Egy hetet ott üllsz, egy hetet otthon. Hétfő reggeltől péntek délutánig nem vészes. A gyermekeid még csak pár rövid évig ilyen picik, én nem fosztanám meg őket ettől az élménytől . Nekünk a hegyekben van nyaralónk, mi egy hetet ott egyet itthon, vagy többet, attól függ milyen az idő.
2014. aug. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Persze,érdemes :)
2014. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Kései Sirató ***** válasza:
59%

Én inkább bérelnék.

A nyaraló vásárlása inkább befektetési kérdés. Ha van fölösleges pénzetek és nem akarjátok bankba tenni, az alacsony kamatok miatt és ezenfelül tudtok ár alatt venni jó helyen lévő nyaralót, akkor érdemes elgondolkodni rajta.

De lesznek egyéb kiadások is: ügyvéd, illeték, adók, az épület karbantartása, gondozása, fűnyírástól kezdve, ha bármi elromlik... szóval nem olcsó mulatság.

2014. aug. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

A páromnak is van nyaralója a Balatonnál, de én már a hátam közepére kívánom az egész nyaralóügyet.

Ők egy olyan család, hogy szinte minden családtagnak van külön nyaralója (kivéve persze a kicsi gyerekeket), többnyire egymás közelében. De egyrészt ezeket milliós költség fenntartani, egész évben gond és nyűg van vele, miközben jó esetben egy-két hetet lehet lent tölteni. Másrészt meg ugye mindig az van, hogy a szülőpár vesz egy nyaralót, ami tényleg tök jó, amíg kicsik a gyerekek, DE ha felnőnek, és előkerül az öröklés meg a tulajdonjog kérdése, szinte garantált, hogy a nyaralóért ölni fogják majd egymást a testvérek -- meg azok családjai. (A gyerektelen rokon nyaralója pedig majd ott marad pusztán és romosan, mert eladni meg nem tudják.) Én mindenütt ezt látom. Most is megy a nagy háborúság párom családjában, matekoznak, hogy x testvérnek ennyi százalék tulajdonrésze van az adott nyaralóban, akkor annyi napot van joga ott tölteni főszezonban. Költeni, áldozni rá, dolgozni rajta, azt ugye nem, de a tulajdonrészeken megy a feszültség. És mindig van valami gond: vagy a tető ázik be, vagy utólag derül ki, hogy évekkel ezelőtt(!) rosszul csinálták meg a ház elektromos hálózatát és az EGÉSZET úgy ahogy van, ki kellett cserélni; az egész fürdőszobát is teljesen újra kell rakni, mert azt is eleve rosszul építették meg; aztán ott a türhő szomszéd, aki kivágatja a fákat, tetszése szerint húz kerítést a kert végébe, meg épít kacsalábon forgó hatemeletes luxusvillát, elfogva a napot meg a kilátást (te meg nem tehetsz semmit, mert nem vagy ott lent, utólag meg már járhatsz utána, még akkor se történik semmi, ha nem is volt rá engedélye...); ha nem nyírod le a füvet meg irtod ki a gazt, megbüntet a helyi önkormányzat, szóval ezért is állandóan le kell szaladgálni... stb... stb...


Nekem ez teljesen idegen.

Megmondom őszintén, soha nem is vágytam nyaralóra, de így még jobban elment a kedvem az egésztől. Anyagilag se éri meg, hiszen a saját nyaralóra fordított költség töredékéből el lehet menni nyaralni akárhová (nem vagy helyhez kötve), de a bérlés is jó ötlet, hiszen akkor csak jól érzed magad ott, de a gondja nem a tiéd. És még mindig kevesebbe kerül.

2014. aug. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van a Balatonon, imádjuk, a gyerekek is. Ha van rá keret, befektetésnek se rossz. A fiam teljesen odavan érte. Én belevágnék a helyetekben.
2014. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%

Le leszek ezért pontozva, de akkor is muszáj leírnom!

Szövegértés emberek!

Anyuka a gyerekekkel egész nyáron a nyaralóban lenne. Folyamatosan, 2 és fél hónapot legalább, nem csak 3 hetet. Apuka az, aki csak 3 hetet tud eltölteni a nyaralóban egyhuzamban, a fennmaradó időben csak hétvégente lenne ott a családdal.

Tehát gyengébbek kedvéért még egyszer: Nem 3 hétért vennének nyaralót, hanem egész nyárra, amíg ovisak a gyerekek, akár májustól szeptemberig ott is lakhatnak. Mivel anyuka otthon van gyeden/gyesen, és csak apuka dolgozik. A kérdés arról szólt, hogy megéri/lehet-e a nyár nagy részét így tölteni, hogy az apuka csak hétvégén van a gyerekekkel, leszámítva azt a 3 hetet, amíg szabadságon van. Siralmas, hogy 8-ból 8 válaszolónak ezt nem sikerült felfognia. Lepontozhattok, jelenthettek, nem érdekel, de hogy felnőtt emberek nem tudnak értelmezni egy 12-13 soros irományt, az azért több, mint elkeserítő...


Hogy a kérdésre is válaszoljak kedves kérdező: Nekem a barátnőmék így csinálják évek óta, nekik nagyon bevált, a gyerekek élvezik a nyarat. Minden attól függ, hogy te fogod -e bírni a hét nagyobbik részében egyedül a 2 gyerkőccel. Ezt kell eldöntened első körben. Aztán meg azon gondolkodjatok el, hogy mi lesz, ha visszamész te is dolgozni? Megéri-e erre 3 évre nyaralót venni, ha utána nem használjátok ki? Ha ezeket letisztáztátok, akkor már könnyebb lesz dönteni szerintem.

2014. aug. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!