Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól gondolom? Hogy ez így nem...

Jól gondolom? Hogy ez így nem mehet tovább, és meg kell szakítanom apósékkal minden kapcsolatom?

Figyelt kérdés
Egyszerűen mindenért engem hibáztatnak.Azt mondták én elvettem a fiúkat tőlük.Pedig nem,csak 1 család lettünk van egy 1,5 éves kisfiúnk,és most várjuk a 2-dik kisfiúnkat.Mindig én vagyok mindenért hibás,és terhesen sem kímélnek.A lényeg a 1,5 éves fiúnkat szerették volna maguknak,és tettek is lépéseket,és kénytelenek voltunk bekeményíteni.Így minimálisra csökkentettük a kapcsolatot velők,és férjem nem engedi hogy bármibe beleszóljanak,irányítják Őt.Így én vagyok meny az átkozót mert nem ugrál a fiúk nekik.Próbáltam beszélni velük de egyszerűen nem értenw2ek meg.Azt is meg mondtam,hogy külön családot alapítottunk,és ez az élet rendje.Sajnos Ők olyanok csak egyenesen látnak se jobbra,se balra nem néznek.Minden áron azt akarják,hogy mi alázkodójuk meg előttük.Már 1,5 éve folyik ez a veszekedés,kibékülünk de Ők mindig ugyan abba a hibába esnek Ők akarnak minden áron parancsolni nekünk,mire mi begurulunk,és nem kérünk belőlük.
2010. máj. 4. 08:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól csinálod, csak így tovább. Ha csak egyszer is engednél nekik, vagy meglátnák, hogy befolyással lehetnek rád, onnantól kezdve vége, a fejedre nőnek. Jó, hogy a férjed melletted áll, de őt támogasd mindenben, mert csak így van esélyetek.

Majd megjön az eszük, ha meg nem, akkor magukat fosztják meg két unokától.

2010. máj. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is mondtam nekik,hogy csak maguk alatt vágják a fát.Az nem bűn ha az ember a saját életét,akarja élni.Nekem ez az egész úgy jön le,hogy a férjem az Ő tulajdonuk,és a fiam is vagyis Ők így gondolják.
2010. máj. 4. 08:19
 3/8 anonim válasza:
én mindig a béke párti vagyok:) talán....kérhetnéd őket, hogy üljetek le beszélni. megkérhetnéd, hogy mondják el ők mit éreznek vagy minek viselkednek ilyen hüén. hallgasd végig, ha fáj akkor is. sokmindent megtudhatsz így, néha nem árt a másik szemével látni a dolgot. könnyebb lehet a megoldás, vagy csak már az elviselés. nekem ez igy beszokott jönni általában. hogy jól végig hallgatom amásikat mindenféle puffogás nélkül. ilyenkor látják, hogy tényleg érdekel téged a másik is, valamint látják, hogy van benned tisztelet. végül is ha azt akarják, hogy megalázkodj, akkor ugy érzik, hogy nem vagy velük tisztelettudó(persze ez lehet nem igy van, és nincs igazuk) de azzal, hogy meghallgatod őket, és próbálsz együttműködni velük, azzal a tiszteletedet fejezed ki irántuk anélkül, hogy megalázkodnál. Aztán pedig miután kibeszélték magukat, és látják, hogy te figyelsz rájuk, akkor téged is jobban meghallgatnak. persze ha továbbra is nyugodt maradsz. nem feltétlen úgy lehet érzékeltetni valakivel h nem jó amit tesz, hogy ingerültek, kiosztóan, rondán bezsélünk velük. lehetsz kedves, figyelmes ugyanakkor határozott és komoly is egyben. valamint ugye te vagy a hibás az ő szemükben, de a párod 'miatt' . Szóval ő a 'híd' a két fél között. sokmúlik azon is, hogy ő jól kezelje. Egy próbát szerintem megér. nyilván ha a másik fél már tényleg totál gáz, akkor van az, hogy nincs mit tenni. Mármint akkor lehet h inkább a kapcsolat szünet a jó egy ideig. de nekm a fentiek bezsoktak jönni, akár szomszéd hiszti, akár szüleim felé akár bárki más felé van. Nehéz, és nem mindig könnyű megtenni. De megéri... soksikert nektek és kitartást!! :)
2010. máj. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jól gondolod!Nem fognak megváltozni,egyszerüen ilyenek.
2010. máj. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem értem...

"A lényeg a 1,5 éves fiúnkat szerették volna maguknak"

Ez mégis mit jelent...S amúgy meg semi konkrétumot nem irsz...

Szerintem a pároddal együtt ti is sántitotok, talán mint szülők...

nem értem a veszekedések alapjait nem irtad le..hogy mégis mitől vannak...

2010. máj. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok!El kell mennem most tanácsadásra,de vissza jövök mindent leírok nektek!!
2010. máj. 4. 09:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tényleg nem lehet velük beszélni. Ez azonban minden érdekelt fél problémája. Ez nem jelenti azt, hogy neked kell megoldanod, személyesen. Ha nagyon zavaró ez a helyzet, akkor egyfajta családterápiára lenne szükségetek. Ez sem megy, az ő beleegyezésük és közreműködésük nélkül. (Nem feltétlenül gondolok pszichológusra, de valami külső fél bevonása ilyenkor szükséges. Régebben ezt meg lehetett oldani a pappal is faluhelyen. Mindenképp valaki kívülálló, pártatlan közvetítő kell, ha a viszony ennyire elmérgesedett.)


Az nagyon fontos, hogy Te nem vagy abban a helyzetben, hogy megoldd az Ő problémáikat, vagy akár csak tanácsot adj nekik, ha abból ők nem kérnek. (Bármennyire is jó lenne ez, vagy szeretnéd ezt tenni.) Ami köztetek felmerülhet az a tisztelet. Tisztelned kell őket, elfogadni, hogy ilyenek. Nem kell szót fogadni neki, vagy szeretni őket. Ezek csak lehetőségek. A tisztelet a párod szülei felé viszont "kötelező". (Ami persze megint nem jelenti azt, hogy ne lehetne másképp, csak annak megvannak a következményei a megfigyelés szerint, amit fel kell vállalni.)

2010. máj. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne engedj nekik! És ha a párod melletted áll, szakítsátok meg a kapcsolatot velük, mert akárhányszor kibékültök, mindig újra fogják kezdeni, mert ilyenek!
2010. máj. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!