Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segitsek a szuleimnek?

Hogyan segitsek a szuleimnek?

Figyelt kérdés

Sajnos kozepes erossegu depresszioban szenvedek,jarok is rendszeresen terapiara,gyogyszert nem szedek ra.

A szuleim ugy erzem nem tudjak kezelni a helyzetem.

Szerintetek hogyan ertessem meg veluk,hogy ez egy olyan betegseg ami nem oldodik meg par het alatt? Ugy erzem nem veszik komolyan.

Illetve akinek volt mar depresszioja hogyan elte meg? Mi segitett benne ? Koszonom a valaszokat. 19L



2017. jan. 2. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Kb az összes tinédzser depressziósnak mondhatja magát. Kell keresni hobbit és célt az életben. Eredményeket elérni és jól érezni magad. Ha sikeresnek érzed magad, akkor nem vagy depressziós. Ha kilátástalan az életed magad előtt, akkor igen. Ennyi. Nem kell papírok, meg fogalmak mögé bújni. Rendbe kell rakni a dolgokat a fejedben, meg az életmódodban. Nem vagy te beteg, csak boldogtalan.
2017. jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tini ha nem tunik fel a korom es igen valos problemaim vannak,tobbekkozt eveken at bantalmaztak testileg es lelkileg (nem a szuleim de ebbe nem mennek bele) valos betegsegem van valos problemabol valos diagnozissal. De latom te se tudod mirol beszelsz,az,hogy tini korba valaki depisnek tartja magat az nem jelenti a valos depresszio megletet.
2017. jan. 2. 23:49
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Akkor ezek szerint én is csak kitalálom mert tini vagyok, amikor pszichológus állapította meg. sőt feleslegesen is tanulnak a gyermekpszichológusok, mert minden hülyeség, és csak tini..jó felfogás
2017. jan. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Jó lenne, ha beszélnének az orvosoddal. Ő meg tudná értetni velük, mi a bajod. Ha nem megy, akkor nehezebb, de a kezelést ne hagyd abba. Még a pszichológus is adhat ötletet, mit mondj a szüleidnek.
2017. jan. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mivel elmultam 18 ot meg koti az orvosi titoktartas,igy nem beszelhet nekik rolam,de akkor majd a pszichologusom kerdezem meg mit mondjak. Koszonom a valaszt.
2017. jan. 3. 01:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Elmondod nekik hogy ez mit jelent. Nem tudom hogy nálad ez mennyire súlyos, de a magamból kiindulva olyanokat mondanék hogy szuicid gondolatok napi rendszerességgel, hogy kontrollálhatatlanul, hullámokban lesz rajtad úrrá a mélységes kilátástalanság érzése akár olyankor is amikor az életedben épp minden jól megy. Ha pedig nem kezelteted magad (mint én) akkor rámehet a munkád (ezt is kipipáltam), az emberi kapcsolataid (ez mondjuk nekem sose volt úgyhogy csak tippelek) stb.
2017. jan. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:
100%

"Mivel elmultam 18 ot meg koti az orvosi titoktartas,igy nem beszelhet nekik rolam"


...az engedélyed nélkül. Ha hozzájárulsz, akkor nyilván beszélhet rólad.

2017. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4-s vagyok. A te beleegyezéseddel, esetleg jelenlétedben is beszélhet az orvosod a szüleiddel. Így mindig rákérdezhet a doki tőled, hogy az adott kérdésre válaszolhat-e. Ha ez a te gyógyulásodat segíti elő, jobb ha néhány kérdéssel tisztában vannak a szüleid. Gondolom a téma az lesz, hogy a problémád valódi betegség és nem csak tini hiszti, tehát kezelendő. Esetleg a doki abban is tanácsot adhat szüleidnek, hogy ők hogyan viselkedjenek veled, hogy reagáljanak a rossz kedélyállapotodra, és miben segíthetik a gyógyulásod.
2017. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anno az én anyám se tudta feldolgozni, ő mondjuk egy orvosi lapról tudta meg, amit az engedélyem nélkül olvasott el. Azt hajtogatta, nem bízok benne, miatta van, stb... szóval, totál nem akart beletörődni, hogy ez egyszerűen csak nem egy ilyen téma, amit elmondok bárkinek. Egy idő után nem beszélt róla, csak láttam rajta néha azt a fura arckifejezést. Ennek ellenére kiváltotta a gyógyszeremet is, mikor felírták, úgy tűnt, inkább próbál semleges maradni, mintha egy idegennek segítene, nem a gyerekének...
2017. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!