Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » S. O. S Kilátástalannak érzem...

S. O. S Kilátástalannak érzem a helyzetem. Nekik van igazuk?

Figyelt kérdés

Kezdeném elölről. A párommal és a kisfiunkkal külön laktunk egy albérletbe de sajnos nagyon zajos volt mert kocsma fölött volt és elkellett jönnünk onnan. Átmenetileg anyósomhoz költöztünk. ( Nem repestem az ötletért)

1 hónapot se laktunk ott de jöttek a problémák. Anyósom mindenbe beszabályzott engem, nem moshattam mert ne nyúljak a mosógépéhez, ne főzzek mert nem szereti ha más tesz vesz a konyhájába, ne mosogassak mert allergiás ha más mossa el az edényeit. Emellet a gyereknevelésbe is sokszor okoskodott és engem ez fusztrált. Nem éreztem ott jól magam. Egész nap ideges voltam hogy úristen jó helyre raktam el kb egy villát. A párommal már külön albérletbe is megvoltak a magunk kis problémái de nem olyan nagy dolgok szal nem volt vészes. De ahogy anyóshoz költöztünk mindenbe az anyjának adott igazat. Pl: volt egy külön szobánk nap mint nap pakoltam stb hogy ne legyen kupi. Port töröltem porszívoztam, de mindig talált valamif amibe beleköthetett mert hogy ez nem takarítás amit csinálok. Felis kéne mosni...mondtam neki arra nem volt időm mert addigra a pici felébredt a délutáni alvásból. Sok lett emiatt a konfliktus a párommal. Odáig fajult a dolog hogy mondta ő ezt îgy nem akarja tovább folytatni...szóval a picimmel itt vagyunk 2 napja anyukámnál. Nagyon rosszul vagyok, hogy emiatt tönkre ment a kapcsolatunk. Szerintetek keresni fog? ( a fia miatt nyílván) de úgy amúgy hogy próbáljuk rendbe hozni. Tudom hogy szeret, mondta is és élete legnehezebb döntése volt de nem akart kikészülni idegileg. Ígyis vannak evvel problémái.

Anyósomtól megkaptam hogy csalódott bennem hogy nem szoptatom már a picit (elment a tejem) ő arra fogta hogy azért mert nem ittam a szoptatós teát. Abba bele se gondol hogy az ottani stressz is befolyásolta a dolgot. Meg hogy én nem nőttem fel ahhoz hogy anya legyek...mondanom se kell ezzel végig sértett. Mi tévő legyek? Eddig boldog család voltunk igaz voltak problémák de mindig megoldottuk. De a párom annyira csőlátásba van és anyjával ért eggyet a takarítós dologba. Mikor külön éltünk érdekes egy panasza nem volt arra ahogy vezettem a háztartást...egy ideg vagyok..tegnapelőtt ettem utoljára nem megy le semmi a torkomon...

Valaki volt hasonló helyzetben hogy az anyóssal való összeköltözés miatt tönkrement a kapcsolata a párjával? Meglehet oldani? Keresni fog vajon a párom? Én nagyon szeretem őt....


2017. jan. 3. 19:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%
Oké, szereted, de az anyja befolyása alatt van. Menjetek albérletbe, talán még menhtető a kapcsolat.
2017. jan. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Jézus ezt mondta: "Isten a teremtés kezdetén férfit és nőt alkotott. Az ember ezért elhagyja apját, anyját, a feleségéhez ragaszkodik..." Akár hisz valaki Istenben, akár nem, ez a mondat nagyon igaz. Természetesen ez a nőkre is vonatkozik. A párod nem hagyta el az anyját, és nem a feleségéhez ragaszkodik. Sok házasság megy tönkre emiatt. Amíg anyósodat nem sikerül félreállítani, nem fog javulni a helyzet. Próbáljátok ezt megbeszélni, megoldani magatok miatt és a kisfiatok miatt is.
2017. jan. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Ha a takarítás miatt elhagy, az milyen férfi? Én nem tudom keresni fog-e, de lehet jobban jársz ha nem keres.
2017. jan. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Külön költözés egyenlőre nem lehetséges (sajnos) anyagilag nem engedhetjük meg jelenleg magunknak. Nem élünk szegényes körülmények között a fiúnknak is megvan mindene mielőtt jönnének a "akkor miért vállaltatok gyereket" kérdések, teljesen más okból kifolyólag van ez ebbe meg nem szeretnék belemenni. A párom meg sajnos nem úgy éli meg a dolgokat hogy az anyja tehet erről. Szerinte én csesztem el. Szal amíg ez a meglátása hiába ülök le vele beszélni...
2017. jan. 3. 20:03
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos ezt nehéz megjósolni, a párodon múlik. Ha nem képes valaki leválni az anyjáról akkor ez előbb-utóbb mindenképp gondot okoz a kapcsolatban, mert nem lesz képes egy új családban a családfő szerepet betölteni. Ezzel a helyzettel csak felgyorsítottátok hogy ez a probléma előjöjjön. Nem tehettél volna semmit jobban ebben a helyzetben, bízni kell abban, hogy a párod képes ezt átlátni és idővel felnő a feladathoz. Anyósodhoz semmiképp ne költözzetek vissza, ő végig arra ment hogy elmarjon a fia mellől, talán nem is tudatosan de sokszor így alakul. Én a helyedben nagyon vigyáznék arra, hogy ne kezdjek el a férfinak könyörögni, és amennyire lehet erős maradjak.Ha erősnek lát, és azt látja hogy talpraesetten állod a sarat egy ilyen nehéz helyzetben, akkor sokkal nagyobb esélyed van arra, hogy visszajöjjön. Anyuka szoknyája mellett is azért van ott, mert nem ő a domináns a kapcsolatban. Egy olyan nő mellett fog tudni megmaradni, aki hasonlóan erős személyiség, mert a férfi-nő kapcsolati mintát nagyon meghatározza hogy miben növünk fel. Főleg ha apósod helyett is az anyós viselte a nadrágot, vagy egyedül nevelte fel a fiát. Szóval légy erős, és nehogy azt mutasd hogy nem tudsz élni nélküle...
2017. jan. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem az hogy nem állja meg a családfő helyét mert rengeteget dolgozik hogy nekünk mindet megadhasson. Anyját is segiti anyagilag amikor tudja. Ezzel a könyörgéssel meg sajnos elkéstem mert írtam neki hogy nekem ez így baromi fáj...de nem reagált rá semmit...
2017. jan. 3. 20:11
 7/24 anonim ***** válasza:
91%
Hagyd néhány napig, aztán üljetek össze és beszélgessetek! Kettesben. Akkor tudtok továbblépni, ha pontosan tudjátok, hogy mi van.
2017. jan. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Igen, igazából ebben bízok hogy pár nap külön töltött idő kicsit elgondolkodtatja a dolgokrol...csak én meg addig is őrlödöm hogy de mivan ha nemis fog keresni?...!
2017. jan. 3. 20:29
 9/24 anonim ***** válasza:
89%
Akkor te keresed. Meg kell ezt beszélni, nem 13 évesek vagytok. És van ennek csúnya anyagi oldala is. Ha lelép, a gyerekről akkor is gondoskodnia kell. De ne szaladjuk ennyire előre! Adj neki és magadnak néhány napot. Ő hétközben úgysem ér rá, ha annyit dolgozik.
2017. jan. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
A fia a mindene, attól nem félek hogy nem gondoskodna róla továbbra is. A héten még itthon van mivel ő nemzetközi furgonos így csak jövhéten indul ki mert addigra van importja. Szal az azt jelenti hogy hétfőn elindul és csütörtők péntek körül ér haza...
2017. jan. 3. 20:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!