Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el a férjemne...

Hogy magyarázzam el a férjemnek, hogy szükségem van a pszichológusra?

Figyelt kérdés

Nemrég felkerestem egy pszichológust, többek között azért, mert a lányommal való kapcsolatom nem jó irányba halad.

A férjemnek is csak ennyit mondtam, azt gondoltam, nem fogja tovább feszegetni ezt a témát. Ő azt hitte, hogy 1-2 alkalom biztosan elég lesz, hiszen elmondom a problémáimat, a pszichológus majd elmondja a tutit, aztán mindenki megy a maga dolgára.

Csakhogy ez nem ilyen egyszerű. Nyilván nem csak a lányommal kapcsolatok problémáimat beszéljük meg, a házasságommal kapcsolatos félelmeimet is megosztom vele.

Erről viszont nem beszéltem a férjemnek, mert nem akartam konfliktust. Amit én problémának látok, azt ő nem, így szerinte nincs is probléma.

Én hosszabb távra terveztem a pszichológust, kéthetente 1x szeretnék menni, ami alkalmanként 8.000Ft-ot jelent. Jó volt elmondani a problémáimat egy teljesen kívülálló embernek, aki nem ítélkezik és nem elfogult. A tanácsaival jobban tudom kezelni a felmerülő gondokat és rávilágít a saját hibáimra.

A férjem viszont nem érti, hogy mi szükség van erre az egészre, alkalmanként ennyi pénzért. Én pedig nem látom ebből a kiutat. Most még nem szeretném neki elmondani, hogy a mi kettőnk kapcsolatáról is beszélek...

Teljesen tanácstalan vagyok, úgy érzem összecsapnak a fejem felett a hullámok. Míg a lányommal egyre jobb a kapcsolatom, a férjemmel egyre rosszabb.


2017. jan. 6. 09:24
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
30%

Mondd el a férjednek, hogy a kapcsolatotok miatt jársz pszichológushoz, és te akarsz dolgozni magadon. Nem győzködni kell őt, hanem ha látja rajtad a változást, reagálni fog ő is valahogyan. Kívülről úgyse lehet senkit megváltoztatni.

Egyébként 16000 forint havonta az én szívemnek is fájna, de ebből is látszik, hogy nektek ez valójában aprópénz..

2017. jan. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
85%
A ferjed azert dolgozik annyit es tanul, mert konnyebb ezeket csinalni, mint otthon segiteni, nevelni a gyerekeket. Perszse, ha szolsz, azzal tart sakkba, hogy ti ertetek csinalja. Nem igaz, sajat magaert.
2017. jan. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
86%

A 12-es válaszoló egyébként valahol feszegeti az igazságot.

A férjed saját magát kiválóan "önmegvalósítja", valahol élvezi a munkát, a tanulást, azt, ahogy előre halad a fizetésben, talán a ranglétrán is, csakhogy ezt valójában akkor is valószínűleg megtenné, ha nem lenne családja.

Ami már neki önfeladás, kényelmetlen, azért nem igazán tesz, csak tőled várja el. Nagyon önző hozzáállás.

2017. jan. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
5%
ne szívasss már 8ezer ft?? inkább hívd fel a lekisegélyt :DD
2017. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
6%
Első lendülettel a családtagokkal kell megegyezni, velük kell őszintének lenni, utána beleborítani a pénzt egy agyturkászba.
2017. jan. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Én is úgy érzem, hogy a 12-es válaszolónak igaza van. Neki tökéletes munkája van, erkölcsi és anyagi megbecsüléssel.

Amikor viszont én kerestem munkát, akkor szem előtt kellett tartanom, hogy reggel munka előtt iskolába kell vinnem a gyerekeket, munka után pedig mennem kell értük. Túlóra kizárva, több műszak kizárva, a lakóhelyünktől távolabbi munka kizárva, így nyilván nem sok lehetőségem maradt. Nem túl jó munka, nem túl jó fizetésért.

A pszichológusnál eddig csak egyszer voltam, még nagyon az elején vagyok. A későbbiekben lehet, hogy őt is bevonnám, de most még könnyebb úgy beszélni, hogy ő nincs ott.

Már számtalanszor beszéltem ezekről a dolgokról a férjemmel, de mindig az volt a reakciója, hogy ő értünk dolgozik. A végén még én éreztem magam rosszul és én kértem bocsánatot...

2017. jan. 6. 12:02
 17/34 anonim ***** válasza:
30%

Szia!

Esetleg egy ingyenes mentálhigiénés szakembert is felkereshetsz, TB alapon. Igaz, lehet várólistára kerülsz és beletelik pár hónapba, mire fogadni tud, de így a pénzkérdés megoldódna. Nem azt mondom, hogy így titkold el a férjed elől, mert szerintem is az lenne a legcélravezetőbb, ha megbeszélnétek, de amíg erre nem készültél fel lélekben, ez megoldás lehet.

2017. jan. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy rosszul kellene éreznem magam a havi 16.000Ft miatt. Ezen kívül szinte nem is költök magamra...
2017. jan. 6. 12:12
 19/34 anonim ***** válasza:
39%
Akkor talán a férjednek lenne szüksége pszichológusra, nemde ?
2017. jan. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

A férjednek csak a munkára van igénye?

Vannak közös programjaitok? Akár gyerekekkel, akár kettesben?

Én abban olyan nagyon furát nem látok, hogy ha ő dolgozik többet, akkor te végzel otthon több munkát.

Viszont ha sosincs otthon, akkor igazából nem is nagyon tud köztetek normális kapcsolat lenni.

Én biztosan nem úgy közelíteném meg, hogy drágám olyan keveset vagy itthon, így mindig nekem kell takarítani, hanem inkább úgy, hogy de jó lenne eltölteni együtt egy kis időt.

Ha neki erre nincs igénye, akkor ez nem házasság, nem kapcsolat, csak egy lakóközösség, anyagi közösség. Persze sokan élnek így. Neked kell eldönteni, hogy te ezt akarod-e.

2017. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!