Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el a férjemne...

Hogy magyarázzam el a férjemnek, hogy szükségem van a pszichológusra?

Figyelt kérdés

Nemrég felkerestem egy pszichológust, többek között azért, mert a lányommal való kapcsolatom nem jó irányba halad.

A férjemnek is csak ennyit mondtam, azt gondoltam, nem fogja tovább feszegetni ezt a témát. Ő azt hitte, hogy 1-2 alkalom biztosan elég lesz, hiszen elmondom a problémáimat, a pszichológus majd elmondja a tutit, aztán mindenki megy a maga dolgára.

Csakhogy ez nem ilyen egyszerű. Nyilván nem csak a lányommal kapcsolatok problémáimat beszéljük meg, a házasságommal kapcsolatos félelmeimet is megosztom vele.

Erről viszont nem beszéltem a férjemnek, mert nem akartam konfliktust. Amit én problémának látok, azt ő nem, így szerinte nincs is probléma.

Én hosszabb távra terveztem a pszichológust, kéthetente 1x szeretnék menni, ami alkalmanként 8.000Ft-ot jelent. Jó volt elmondani a problémáimat egy teljesen kívülálló embernek, aki nem ítélkezik és nem elfogult. A tanácsaival jobban tudom kezelni a felmerülő gondokat és rávilágít a saját hibáimra.

A férjem viszont nem érti, hogy mi szükség van erre az egészre, alkalmanként ennyi pénzért. Én pedig nem látom ebből a kiutat. Most még nem szeretném neki elmondani, hogy a mi kettőnk kapcsolatáról is beszélek...

Teljesen tanácstalan vagyok, úgy érzem összecsapnak a fejem felett a hullámok. Míg a lányommal egyre jobb a kapcsolatom, a férjemmel egyre rosszabb.


2017. jan. 6. 09:24
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, hasznosnak találtam a válaszod:

[link]


Köszönöm!

2017. jan. 6. 15:12
 32/34 anonim ***** válasza:
77%
Én ajánlottam az ingyenes mentálhigiénés szakembert, és azt hiszem, félreértettél. Azért írtam, hogy az esetleges pénzkérdésből fakadó konfliktusnak elejét lehet ezáltal venni. Én sem gondolom, hogy a havi 16 (de még 32) ezret ne érne meg a házasságotok megmentése. Saját tapasztalatból írtam, nekem erre volt lehetőségem tavaly, engem vidéken azonnal fogadtak és nem 20 perc volt a foglalkozás. Ha segítő és nem romboló szándékkal ír az ember, nem hiszem, hogy le kellene hülyézni.
2017. jan. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 Andi80018 ***** válasza:
82%
Szerintem az a baj, hogy alárendeled magad a férjednek, aki így tök jól tud saját magára és a saját dolgaira összpontosítani. Önző a férjed, az már biztos. Mondjuk én lehet azt mondanám, hogy akkor, ha te ennyire munkamániás vagy, én otthon maradok, az én munkám a háztartás, a gyerek, ezen kívül még mondjuk eljárok sportolni is. Ő meg melózzon amennyit akar, de ne nézzen már cselédnek. Egyébként a pszichológus biztos segít, de a férjed már nem fog változni, vannak ilyen munkamániás emberek, ezzel nem tudsz mit csinálni. Gondolkozz el, hogy hosszú távon te mit szeretnél, mert nem biztos, hogy ez a házasság menthető, ha neked rossz, de a másik semmit sem tesz a változás érdekében.
2017. jan. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
50%
Én is úgy gondolom Neked is kellene változnod. Túlságosan alárendelted magad a férjednek, már eléri, hogy még Te kérj bocsánatot, amit neki magától kellene megtennie. Magadat nem becsülöd, nincs az a pasi aki fog. Olyan pasi még nem született, hogy majd elgondolkodik, hogy jaj a nejem ennyi mindent megtesz, hogy én dolgozni tudjak és tanuljak is, húú milyen egy főnyeremény. Főleg ha nőként, az ágyban meg nem próbálsz tenni a dolgokért, hogy ott is működjön, változatos legyen stb. Baromi nehéz egy nőnek, családanyának is lenni, háztartás is, munka és nő is legyen, de ha nem is törekszik rá a a nő, akkor vége, ezt kapod. (Aztán jönnek a kommentek, hogy nálunk is havi 1-2 szex van, fúj orális, anális szex, fúj ez fúj az, stb... de boldogok vagyunk, meg soha nem csalna meg a férje stb.... ja nem ám, már rég megtette ha egészséges. Aztán minden nő csak áltatja magát, hogy az ő férje aztán nem). Minél jobban a kedvébe jársz a házi munkában, Ő annál jobban nem lesz megértő és kedves veled. Aztán jön a megcsalás. És ilyenkor van az, hogy a nő nem érti, hisz én a kedvébe jártam, megtettem, hogy dolgozni tudjon, pihenni, tanulni, még sem volt jó neki és félre lép egy olyannal, sőt tuti el is veszi majd aki nem fogja a szennyest összeszedni a szobába utána stb. És persze a pasi a szemét dög. Hát nem. Nálatok mondjuk vicc, hogy mondjuk Te intézel nélküle egy nagy-bevásárlást? Te cipekedsz nő létedre? Ha egy nő jár egyetemre gyerek mellett, bezzeg neki akkor is el kell látni a házi munkát, túlóra mellet is. Jé és mégis hányan lediplomáznak levelezőn, család mellett. Nálatok az a baj, szerintem, hogy sokáig tűrtél, magad is elhiszed, hogy még Te nem vagy elég menthető és ha most hirtelen a sarkadra állnál, már akkor sem menthető a dolog. Ha szex van köztetek rendszeresen, és normális nem csak a lezavarjuk, hanem élvezitek mindketten, akkor talán, bár gyanítom az sincs (havi egy-kettő az nem az), mert akkor le tudnál vele ülni beszélni normálisa és szerintem akkor eleve egy nőhöz nem is így áll egy pasi. Túl határozott nőket sem szeretika pasik, de a cseléd típusokat meg csak kihasználják. Mindig mindenben a középút a célravezető.
2017. jan. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!