Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el a férjemne...

Hogy magyarázzam el a férjemnek, hogy szükségem van a pszichológusra?

Figyelt kérdés

Nemrég felkerestem egy pszichológust, többek között azért, mert a lányommal való kapcsolatom nem jó irányba halad.

A férjemnek is csak ennyit mondtam, azt gondoltam, nem fogja tovább feszegetni ezt a témát. Ő azt hitte, hogy 1-2 alkalom biztosan elég lesz, hiszen elmondom a problémáimat, a pszichológus majd elmondja a tutit, aztán mindenki megy a maga dolgára.

Csakhogy ez nem ilyen egyszerű. Nyilván nem csak a lányommal kapcsolatok problémáimat beszéljük meg, a házasságommal kapcsolatos félelmeimet is megosztom vele.

Erről viszont nem beszéltem a férjemnek, mert nem akartam konfliktust. Amit én problémának látok, azt ő nem, így szerinte nincs is probléma.

Én hosszabb távra terveztem a pszichológust, kéthetente 1x szeretnék menni, ami alkalmanként 8.000Ft-ot jelent. Jó volt elmondani a problémáimat egy teljesen kívülálló embernek, aki nem ítélkezik és nem elfogult. A tanácsaival jobban tudom kezelni a felmerülő gondokat és rávilágít a saját hibáimra.

A férjem viszont nem érti, hogy mi szükség van erre az egészre, alkalmanként ennyi pénzért. Én pedig nem látom ebből a kiutat. Most még nem szeretném neki elmondani, hogy a mi kettőnk kapcsolatáról is beszélek...

Teljesen tanácstalan vagyok, úgy érzem összecsapnak a fejem felett a hullámok. Míg a lányommal egyre jobb a kapcsolatom, a férjemmel egyre rosszabb.


2017. jan. 6. 09:24
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Havonta, kéthavonta elmegyünk moziba négyesben, évente egyszer elmegyünk nyaralni. Ezen kívül naponta kb. fél órát foglalkozik a gyerekekkel.

Nem a házimunkával van bajom, hanem azzal, hogy minden rám hárul.

Hiányzik a minőségi együtt töltött idő, a beszélgetések amikor csak rám figyel. Ha megbeszéljük, hogy este megnézünk egy filmet kettesben, ő akkor is dolgozik közben...

Ha beszélek hozzá, közben akkor is a laptopját nézi és levelet ír másnak (a laptopja a munkaeszköze). Ha szólok, hogy ez zavar, akkor mindig azt mondja, hogy ő több fele is tud figyelni, ha akarom visszamondja amit mondtam.

2017. jan. 6. 13:03
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

#12-es vagyok.

"de mindig az volt a reakciója, hogy ő értünk dolgozik. A végén még én éreztem magam rosszul és én kértem bocsánatot…"

Igen, igy uralkodik folotted, kivonva magat az otthoni munkabol, menekul toletek. Te is latod, hiszen leirtad. Persze, mindent csakis ti ertetek csinal.

Nem eppen.

2017. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
21: ezek szerint kettesben nem igazán vagytok, nincs már köztetek igazi nő-férfi viszony
2017. jan. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
81%

Jaj istenem, itt jónéhány választ kell először kiigazítani, és utána térek rá a kérdésre.

"Le kéne ülni megbeszélni a dolgokat." - Pont ahhoz kell a pszichológus, hogy megtanítsa, hogy azt hogy kell hatékonyan, úgy, hogy mindketten jól jöjjetek ki belőle, ne egymásra borítva az asztalt. Ennek kidolgozott módszere van (pl "én" mondatok, erőszakmentes kommunikáció), és egy átlagember nem úgy született, hogy ezt tudja.

"Mi értelme pszichológushoz járnod, ha a családtagjaiddal nem mersz őszinte lenni? " Azért, hogy a pszichológus a szakmájából eredően felvértezze ezzel a képességgel. A pszichológus segíti hozzá ahhoz, hogy ezt a megfelelő módszerekkel meg tudja tenni. Nem olyan egyszerű.

"kidobsz heti 8 ezret": Ez nem pénzkidobás, hanem hasznos befektetés, ami az egész házasságuk hosszú évtizedeit - ha erre a férje is fogadóképes - meg tudja menteni. Nem mindenkinek olyan azért az anyagi helyzete, hogy kétheti (nem heti!) 8 ezret nem tud kivonni a költségvetésből.

"egy idegen ember tanácsaira támaszkodna": a pszichológus nem ad tanácsot. Nem az a dolga. Hanem hogy kibontsa a hozzá fordulóból (aki nem szerencsétlen, hanem tanácstalan) a benne rejlő lehetőségeket, hogy azokat a gyakorlatban is meg tudja valósítani.

"Először kettesben próbáljátok meg megoldani, aztán ha nem megy, akkor lehet menni párterápiára." Nyilvánvalóan megpróbálták, nem hozott eredményt. Itt lép életbe, amit fent írtam, a közléseknek, megbeszéléseknek megvan a technikájuk, akár egyedül is meg lehet ezt tanulni, természetesen még jobb ketten, egy semleges kívülálló segítségével, de ha a férj erre nem hajlandó, mert fél a saját gyengeségeivel szembenézni egy idegen előtt, akkor ez nem járható út.

"Szerintem rossz psziChológushoz jársz.": összesen 1-szer volt, könyörgök, a kérdésben se írta, hogy jár.

"Első lendülettel a családtagokkal kell megegyezni, velük kell őszintének lenni, utána beleborítani a pénzt egy agyturkászba.": Ennek az első felét már kifejtettem, a hogyan-hoz kell a segítség. És a pszichológus nem agyturkász, semmit nem tud kiszedni az ember agyából, amit az nem mond el neki. A bele fektetett bizalomból dolgozik.

"Esetleg egy ingyenes mentálhigiénés szakembert is felkereshetsz, TB alapon. Igaz, lehet várólistára kerülsz és beletelik pár hónapba, mire fogadni tud": egyrészt ingyenes mentálhigiénés szakember szinte nincs, másrészt aki mégis van, az olyan is (ld tb fogorvos kontra magánfogorvos), nem elegendő rá az idő, pl egy kliens 20 perc, és az említett több hónapos várakozási idő alatt a kérdező házassága pont tropára megy.

Na és akkor végül válaszolok a kérdezőnek is, bár az eddigi megjegyzéseim is már a válasz megfontolandó részei voltak. A férjednek nem vagy a tulajdona, nem a főnököd, nem a rabszolgatartód, nem az apád. Független, egyenrangú társak vagytok, semmivel nem vagy kevesebb, mint ő, akkor is, ha ő keres többet. A te otthoni munkádért nem kapsz fizetést. Ha te úgy találod (ráadásul a kettőtök érdekében, de ha csak saját magadról lenne szó, akkor is), hogy szükséged van egy segítő szakemberre, pont olyanra, mint betegség esetén egy orvos, vagy csőtörés esetén egy vízszerelő, akkor te ahhoz a szakemberhez fordulsz saját hatáskörödben. Ha a férjed tényleg a pénzt sajnálja rá, akkor ott komoly problémák vannak a hozzád való viszonyában, irántad érzett szeretetében. A másik lehetőség, hogy nem a pénzt sajnálja, hanem - ahogy már írtam - fél egy kívülálló előtt kiteregetni a saját szennyesét. De mivel a probléma így nem fog megoldódni, és te csak egyre rosszabbul leszel, míg a végén a házasságotok is szétmegy, muszáj beavatkozni. Nem különleges dolog segítséget kérni, nem kell az embernek minden problémáját egyedül megoldania, szükség van néha hozzáértő szakemberekre. Fogd azt a pénzt, amit magad kerestél, és használd. Jó esetben fel fog vértezni erővel, tudással ahhoz, hogy a férjeddel és a lányoddal való kapcsolat rendezésének neki tudj állni, pont ezt a kiírt kérdést is fel lehet neki vetni legközelebb, hogy hogy közöld a férjeddel (nem kell előtte eltitkolni, a titkolózás súlyos teher, ami vissza is üt), hogy te bizony, a saját döntésed alapján pszichológushoz fogsz járni. Erre szükséged van. Ő most egy "nagy testvér", aki melletted áll most, amikor lelkileg hiányérzeted van. Benne van a pakliban akár az is, hogy a férjed nem hajlandó a változtatásra, de ha igen, ahhoz is sok idő kell, nem tud az ember egyik pillanatról a másikra szembenézni és megbirkózni a saját hibáival.

Írhatsz privátot is, kíváncsi vagyok a folytatásra. Mottó: jogod van a boldogsághoz, sőt ezért dolgozni önmagaddal szembeni kötelességed. Mellesleg a férjednek is jót tesz, mert a munkában való önmegvalósítás mellett a családi élet új dimenziója is megnyílik előtte.

(Na, ilyen hosszú választ még életemben nem írtam.)

2017. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem neked nem pszichológus kell, hanem a férjed.

Arra talán jó a pszichológus, hogy be merd vallani magadnak, hogy a házasságod egy nagy rakás kaka.

2017. jan. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Azért fordultam pszichológushoz, hogy megtanuljam helyesen és helyén kezelni a gondokat.

Egy kapcsolat mindig két emberen múlik, tehát biztosan bennem is van hiba bőven. De mivel önmagunkkal szemben mindig elfogultak vagyunk, ezért én ezt nem látom. Egy kívülálló viszont nagyon jól látja mindkét fél hibáit.

Nem szeretném letámadni a férjem azzal, hogy boldogtalan vagyok, amiért mindig dolgozik, és nem törődik velem, hiszen akkor ő visszatámad, hogy az egészet értünk teszi. Ezzel nem jutunk előrébb és már számtalanszor eljátszottuk.

Mindig mindenről nyíltan tudok vele beszélni, most mégis úgy érzem, hogy képtelen vagyok neki elmondani az igazat. A férjem azt gondolja, hogy a pszichológust csak és kizárólag a lányommal való kapcsolatom miatt kerestem fel, az pedig nem akkora jellegű probléma, hogy szükséges legyen rendszeres, kéthetenkénti találkozásra.

A lányommal kapcsolatban nagyon sok segítséget kaptam már az első alkalommal, úgy érzem, hogy vele hamarosan helyre fog billenni az egyensúly. Kamasz, nem könnyű időszak ez neki és nekem sem.

Ha megkértem volna a férjemet, hogy jöjjön el velem a pszichológushoz, mert szerintem szükségünk van párterápiára, akkor nem értette volna, miért gondolom ezt, hiszen szerinte nincs semmi probléma a házasságunkkal. Szerinte felesleges pénzkidobás lett volna az egész, ezért nem is mentünk volna. Így legalább én el tudok menni és bízom benne, hogy a pszichológus hasznos gondolatokkal fog ellátni.

Amikor hazaértem a pszichológustól, akkor bár megkérdezte, hogy mi történt, miről beszélgettünk, de úgy tűnt, mintha nem igazán érdekelné, hülyeségnek tartaná az egészet. A nap további részében pedig olyan volt, mint egy duzzogó gyerek, csak akkor szólt hozzám, amikor muszáj volt. Többször is megkérdeztem, hogy miért viselkedik velem így, de mindig azt mondta, hogy nincs semmi baja, teljesen normális velem.

Én is kíváncsian várom a folytatást, igyekszem összeszedni a gondolataim a következő találkozásra a pszichológussal.

2017. jan. 6. 14:30
 27/34 anonim ***** válasza:
68%

Kedves utolsó előtti!

Zseniális vagy, én is pont ezeket szerettem volna leírni, ha nem rohannék, szívesen ki is fejteném a véleményem (később), de hozzáfűzném az utolsónak: kedvesem, te vagy egy nagy rakat kaka.

Komolyan.

Tudod te mi az a pszichológus?

Tisztában vagy egyáltalán azzal, hogy ez az elkeseredett, ámbár NAGYON BÁTOR nő miért megy el hozzá?

Nem.

Mert nem érted.

Akkor fogd be.

Köszönöm.

2017. jan. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
80%

27-es vagyok!

#24 - veled értek egyet,

#25 - és te vagy az ostoba tapló.

2017. jan. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
85%

Nekem sincs sok időm, röviden csak annyit:

Kérdező!

2-es, 10-es, 12-es és 24-es válaszok a legfontosabbak! Ezekkel foglalkozz.


Az első 10-15 válasz között rengeteg marhaságot is írtak, azokon lépj át, ne is reagálj rájuk. Ne feledd, hogy itt a legértelmesebb embertől a leghülyébbig bárki írhat.

Este talán lesz időm privit írni.

2017. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
27%
Engem tényleg igazán nem érdekel a pontozás, de ha leírod, kérdező, hogy önmagadon szeretnél dolgozni, akkor miért haszontalan a válaszom, miszerint mindenki önmagából kiindulva tud csak helyre tenni dolgokat? (11-es voltam)
2017. jan. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!