Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik velem így a...

Miért viselkedik velem így a mostoha anyám? (Többi lent)

Figyelt kérdés
A mostoha anyám egy jó ideje apukámmal él kb 8 éve, a kapcsolatuk legelejétől ismerem. Nagyon szerettem nagyon kedves volt. 2 gyerekével költözött hozzánk ,egy most 17 éves és egy most 11 éves gyerekével.Ezek után változott meg minden. Amikor ideköltöztek (ekkor a vérszerinti anyukámmal laktam) akkor voltam 8 éves. Ilyenkor apukámat egy hétek kettőször láttam és néha hétvégén. Mint említettem az ideköltözésük után változott meg minden. Elöször kis mértékben de most nagyon más lett... Sosem kedves velem szó szerint mint akit az ember a seggéből rángatott elő... mindent megteszek hogy a kedvére tegyek rendetrakok a nővérem helyett is ,segítek főzni mosok ,megterítek, mindent megteszek hogy elérjem hogy rám mosolyogjon. Azonban semmi....egyszerűen még egy "ügyes vagy"okot sem hallottam tőle. Édesapám pedig vagy a rózsaszín felhőtől nem lát vagy nemtudom de valamiért mindíg őt védi ha valami kifogásolhatót talál bennem a "nő" Az "öcsémmel és nővéremmel" nagyon engedékeny. Ha bármelyikőjük kér valamit azonnal megkapják én pedig csak egy szemforgatást vagy egy vállvonást kapok ha kérek mondjuk pénz mozira. 1 éve áköltöztem apához de ettől szerintem csak rosszabb lett minden. Hozzám se szól csak ha ugráltatni szeretne és meg sem próbál kedves lenni velem...pedig nagyon próbálkozom és mindent megteszek hogy a kedvében járjak. Beszélni is próbáltam erről vele de nem sokat segít. Mivel próbálkozzak hogy "megszeressen" a mostoha anyám?

2017. jan. 7. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

Elöször is nézz alaposan amgadba, hoyg nem benned van-e a hiba!


Ugyanis 8 év együttélés után nincs rózsaszín köd, és ah apukád is téged szid, akkor valami csak lehet mnögötte.

2017. jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem tetszik, koltozz vissza anyukadhoz.
2017. jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék itt nem a tetszik nem tetszik dologról van szó legalábbis nem hiszem hogy 16 éves fejemmel még ezen a szinten lennék. Csak arra kértem választ hogy mit tehetnék hogy jobb legyen a kapcsolatom vele. A magamba nézés is megtörtént és mint fent említettem,beszélgettünk is a dolgokról de nem használ semmit sem.
2017. jan. 7. 12:39
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Gondolom azért volt kedves veled régen, pici korodban, mert egyrészt csak egy kisgyerek voltál, akinek gügyögni kell, másrészt meg ha nem lett volna kedves veled, akkor apukád nem jön össze vele...


Egyébként nem értem. Apukád és a mostohaanyád együtt élnek már régóta. Te az igazi anyukáddal laktál, amikor odaköltöztek... Tehát anyukádhoz költözött a mostohaanyád apáddal? És apukádat hetente csak kétszer láttad, miért?

1 éve pedig átköltöztél apádhoz... ezekszerint apád külön él a mostohaanyádtól? És hova lett az igazi anyukád?

2017. jan. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Naszóval lehet rosszul fogalmaztam. Apukám a mostoha anyámmal él egy teljesen külön házban a 2 másik gyerekkel. 1 évvel ezelőtt még anyukámnál laktam de mostmár átköltöztem apához. Ezért most velük lakom (apuval és a mostoha anyámmal) Anyukám él és virul csak a kapcsolatunk hát hogy is mondjam nagyon nagyon nagyon rossz...
2017. jan. 7. 13:41
 6/6 anonim ***** válasza:
37%

Miert rossz a kapcsolatod anyukaddal?

Mostoha anyad azert nem kedvel mert vagy. Nem a te hibad. En is igy jartam mint te. Anyam nagyon rosszul bant velem, igy atkerultem 16 evesen apamhoz, aki kozben ujra hazasodott, es a feleseg ugyanigy bant velem mint ahogyan nevelo anyad veled. Ki is rakott a no erettsegi utan rogton az utcara, csak ugy marol holnapra, meg azt sem varta meg hogy munkat talaljak, na azt meg plane nem hogy netan tovabb tanuljak, vagy valami vegzettseget szerezzek, apam meg hagyta.

Tanacsom: Sz@rd le neveleanyadat, ne akarj annyira a kedvebe jarni, vagy megfelelni csak azert hogy szeressen, mert csak meg jobban le fog nezni es az energiadat szivni. En is mindent megtettem neki, de csak azt ertem el vele, hogy meg inkabb ugy bant velem mint egy csuszo-maszoval.

Elj normalis eletet, de ne varj tole semmi szeretetet, ugysem kapod meg tole. Ha valami sulyos cucc van, beszelj apaddal vagy allj ki magadert, amugy sz@rd oket le. Toluk fuggetlenul kezdd el tervezni a jovodet, hogy mit is akarsz csinalni. Tovabb tanulas, szakma megszerzes, kezdd el epiteni a jovodet. Mert ha ezt nem teszed, ugy jarhatsz mint en, es ha 18 evesen elkoltozol minden vegzettseg nelkul, akkor csak egy eleten at szivni fogsz.

2017. aug. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!