Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék ilyen helyzetben...

Mit tudnék ilyen helyzetben tenni? Nagyon bosszantó ahogy a férjem viselkedik, és a kislányunk róla veszi a példát.

Figyelt kérdés
Szitu:Elkészült az ebéd,vagy a vacsora és hívom őket az asztalhoz.Mintha meg de hallanák,nézik tovább a TV-t ,vagy a számítógépet.Szólok nekik,hogy hahó ki fog hűlni minden,de semmi.Amikor elkezdek veszekedni velük akkor nagy nehezen a lányom asztalhoz ül,a férjem még mindíg bele van temetkezve a gépébe.A lányommal el kezdünk enni,és akkor végre a férjem is feleszmél és kimegy kezet mosni és leül enni.Beleeszik a kajába,rámnéz és megkér,hogy dobjam be a mikróba,mert kihűlt.Na akkor üvölteni tudnék a dühtől,de nem akarok a gyerek előtt veszekedni.Nyelek egyett és megmelegìtem.Aztán persze már a lányom is kéri,hogy melegitsem meg neki.Mire mindkettőét megmelegìtettem jöhet az enyém is.Agyamra mennek!Én olyan neveltetést kaptam,hogy ki kell szolgálni a férjet, de ez viszont nagyon idegesìtő.
2016. nov. 2. 09:41
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
98%

Beszélsz a férjeddel, ennyit kell tenned.

Egy felnőtt és a másik igényeivel szemben érzékeny ember meghallgatja a másikat, utána pedig ki tudtok alakítani közösen egy rendszert.

Egy "hol van már a kaja, asszony?" típusúval ez nem fog menni. Valamiért mégis hozzámentél és szültél neki...

2016. nov. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Beszéltem már vele,de az a baj hogy ha belemerül a netezésbe,kizárul a külvilág.
2016. nov. 2. 09:56
 3/38 acelsziv ***** válasza:
92%
Legyél következetes. Ha szólsz és nem jönnek akkor eszik a hideg kaját. pont.
2016. nov. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
88%

Én bizony nem ugranék fel neki kaját melegetni. Ha szólok, és nem jön, az ő dolga, majd eszik amikor akar, és meg is melegíti magának. Buta nevelést kaptál. Már régen nem cselédje asszony a családnak. A férjednek is elér a fenekéig a keze, nem kell kitörölnöd neki.


Ha meg mindig az együtt étkezést preferáljátok, akkor amint kész az ebéd, húzd ki a netet, kapcsold ki a wifit, és nem lesz beletemetkezve.


Sajna én úgy látom, hogy bizony elkerülhetetlen egy-két veszekedés, akár a lányod előtt is, mert így az jön le a lányodnak, hogy veled mindent meg lehet csinálni. Ha már most ezt nevelitek bele (mert ezt nevelitek bele) akkor mit gondolsz mit fog csinálni később?

2016. nov. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
86%
"Van két lábad, felállsz és megmelegíted magadnak."
2016. nov. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
97%

Beszéltél vele, de ezek szerint nem hallgatott meg.

Ha gépfüggő és ez a családi életet is károsan befolyásolja, akkor ezt nem szabad annyiban hagyni. Lehet hogy kicsi dolognak tűnik, de aki nem képes a családja normális működése kedvéért sem otthagyni a gépet, az beteg. Ahogy látod, a lányod is ezt tekinti példának, mert apu jó fej, apu megengedi hogy sokáig tévézzen, te vagy a házsártos anya aki odakényszeríti őket az asztalhoz és még az étel is hideg. Ez a nevelési elveid tudatos aláásása, amit kezelned kell.

Nem vagyok híve az ultimátumoknak, de a gyerek érdekében azért komolyabbra venném a hangsúlyt az ügyben, ne higgye azt a férj, hogy ennyivel el van intézve a dolog.

2016. nov. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
84%

Te is hibás vagy.

Ha kész az étel, elég egyszer max kétszer szólnod. Ha nem fáradnak az asztalhoz, akkor esznek később, azonban ne melegítgesd meg neki. Feltud állni és megcsinálni magának.

2016. nov. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
71%

Megbeszéljük hogy mikor van vacsora, úgy terveznek hogy addigra végezzenek. Tehát vacsora előtt 10 perccel nem indítok el egy 30 percet mesét vagy ültetem le a gyereket festeni.


Mennyi idős a gyerek? Nálunk 5 éves, ha szólok neki akkor bizony jön. Ha nem éhes akkor nem kell enni, de nincs 10 perc múlva újra evés.

Ha nem jönnek, akkor nem jönnek, leülök vacsorázni. Ha hideg, tudja a férjem hogy hol a mikró.

2016. nov. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
76%
4-es! TE nem gondolsz soha arra, hogy a nő is szeretne valami mást is csinálni a konyhában való traktáláson kívül? Miért csináljon valamit kétszer, ha egyszer is meglehet csinálni? Kussolj te, ha hideg az étel. Vagy tedd be magadnak a mikróba, nem nem bírod otthagyni a játékodat. És ugyanezt javaslom a kérdezőnek is.
2016. nov. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
"Megmondtam, hogy még befejezem szóval a nők kussoljanak be majd kimegyünk ha végeztünk!" Nyilván anyukád gondoskodik rólad. Nagyon nagy a pofád kinyalt seggű kis takony létedre. Ha nem tetszik hogy eléd teszik az ételt, ugyan tiszteld már meg anyádat azzal hogy megmondod: Majd te csinálsz magadnak kaját, ne fáradjon. Vagy ekkora pofa mellett a főzés már nem megy?
2016. nov. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!