Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Ugy erzem, hogy...

Mit tegyek? Ugy erzem, hogy ebbol mar nincs kiut, nem tudom mit csinaljak! Hazudjak tovabb, vagy mondjam el az igazat? Mi lesz velem? Olyan mintha mindent tonkretettem volna!

Figyelt kérdés

Hosszu tortenet, elnezest, hogy nem ekezettel irok.


Apammal, a neveloanyammal, es harom testveremmel elek. En es a nagyobbik ocsem (14) apam elozo kapcsolatabol vagyunk. En nem tartom a kapcsolatot anyammal.


Mostanaban eleg rosszul alakultak a dolgok, sajnos az olyan valaszokra, hogy nem tudok-e mashova menni a valasz nem. Sem anyamhoz, sem nagyszulokhoz.


Utobbi emiatt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__83210..


Elhiszem, hogy sokak szerint ez meg nem olyan sulyos, de mostanaban eleg rosszul erzem magam emiatt, es keptelen lennek a nagypapammal egyutt elni.


Szoval az elmult nem tul fenyes itthon a helyzet. Eddig is voltak problemak, 2010-ben vettek eloszor vedelembe csaladon beluli bantalmazas miatt. Ez megszunt, de tavaly tavasszal ujra vedelembe vettek minket ezert.


En ugy gondolom egyik alkalommal sem volt olyan komoly dolog, foleg ha ahhoz hasonlitom ami tavaly tavasz ota tortenik itthon. Sokat sirtam az iskolaban, volt hogy ki kellett mennem orarol mert nem tudtam figyelni. Majd egyszer csak mindenrol beszamoltam az egyik tanaromnak.


Elmondtam az osztalyfonokomnek is, es az iskolanak bejelentest kell tennie ilyenkor mert ha baj tortenne felelossegre vonhatnak oket.


Apaek nem tudnak errol. Azt hazudtam, hogy mikor kerdezik mi a problemam azt mondom, hogy csaladi es ennyi.


A tanarok a kollegiumot javasoltak elso korben, annak ellenere hogy abban a varosban lakom ahol az iskola van. (Ez elmeletileg nem problema, meseltek hogy mas is van igy bent) Ezt elutasitottak itthon, mondva, ha hogy ha elmegyek lehet tobbet vissza se tudok jonni es a testvereim is elviszik innen. Mikor megkerdeztem miert, azt mondtak, hogy ugyanazert az okert amiert en elmennek.


En nem akarok gyermekotthonba kerulni. Nem ez a celom. Hanem az, hogy valtozas legyen, de erre keves eselyt latok. Ha nem is lesz, akkor se mennek el.


Apat behivta az osztalyfonokom, meg szunet elott, azota sem volt bent. Pedig egyik reggel mondta hogy megy be delutan, es kerdezte is hogy mit mondjon a suliba. De nem volt bent.


A lenyeg, hogy en nekem buntudatom van amiert szoltam, es nem tudom hazudjak-e meg nekik vagy elmondjam az igazat, hogy az iskolaban tudnak rola. Elmeletileg a heten megyek a csaladsegitobe, nem tudom akkora mar megteszi-e az iskola a bejelentest.


Sajnalom ha hosszu, es elnezest az ekezetekert!

17l



2017. jan. 8. 16:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ver apád?

A kollégium pedig egy nagyon jó megoldás lenne ebben az esetben.

2017. jan. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Apatol nem felek, o nem bantott (fizikailag). A neveloanyammal nem jovok ki.

Viszont szerintem apukam csalodni fog bennem, en is ugy erzem, hogy elarultam ot.

2017. jan. 8. 16:57
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tiszta nekem, hogy mik történnek otthon. Bántalmaznak? Testileg vagy lelkileg? Ki? Apud vagy nevelóanyud?
2017. jan. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se sikerült kivenni.

Mindenesetre ne legyen bűntudatod amiért elmondtad a suliban.

2017. jan. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Apa (ha itthon van) semmit nem tesz, nem ad senkinek igazat. Volt hogy a neveloanyam a nyakam fogta (nem szoritotta csak fogta) es ugy kiabalt velem, en pedig sirtam es konyorogtem neki hogy engedje el, de o csak ordibalt velem, apa meg csak kopogott a falon, nem szolt semmit. Ezutan en lettem leszidva mert megkarmoltam a kezet mikor probaltam leszedni a nyakamrol. Amikor ittas a neveloanyam akkor szokott nekem jonni, de altalaban inkabb szavakkal sikerul megbantania. Aztan volt hogy egyik osztalytarsam a suliban kerdezte hogy mi az a karmolas/maras a kezemen, de nem valaszoltam. Igazabol amugy el voltunk, csak akkor volt gond ha ivott. Es ez azota gyakoriva valt amiota legutobb vedelembe vettek. Aztan mostanaban inkabb a szobamban vagyok, ahonnan kedvem sincs kijonni.


Apa altalaban akkor er haza amikor en mar alszok. Emlekszem, mikor meg kisebb voltam es anya is itt lakott, akkor mindig koran lefekudtem, hogy ne kelljen apaval talalkozni ha ittas volt. Most hiaba vagyok fent neha 10-ig akkor sem er addig haza.


Azt mondtak megprobalnak valtozni, de nem tudom meddig fog ez menni. Mert karacsony elott is lattam a neveloanyamon hogy mar nem sok kellett neki. Probaltam a kollegiumrol meggyozni, de okolbe szoritotta a kezet, gondolom szerette volna ha csendbe maradok. Vegul csak a szeknek a karfajat (amiben ultem) azt utogette es az asztalom. De vegulis valtozas, mert engem nem bantott.


En nagyon szeretnem ha vegre nyugodt lenne itthon a legkor. De attol tartok azzal hogy szoltam az iskolaban mindent elrontottam.

2017. jan. 8. 17:39
 6/20 Snorri ***** válasza:
100%
Nem te rontottad el, hanem ők. Hidd el, maguktól nem fognak változni. Viszont lehet, hogy ha elmondják az esetleges kilátásokat, akkor összeszedik magukat egy kicsit. Lehet, hogy az is feltétel lesz, hogy koleszos legyél. A kiemelés az utolsó lépés, előtte mindent megpróbálnak. A legjobb, amit tehettél, hogy szóltál. Tesóid miatt is. Ha nem javul a helyzet, vagy nem működnek együtt, az csak az ő hibájuk lesz!
2017. jan. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Az zavar, hogy apa nem volt bent az iskolaban, hiaba kerte az osztalyfonok. Es igy nem igazan tunik egy egyuttmukodo szulonek.

Masreszt, meg hogy mar ketszer vedelembe vettek, (most is vedelembe vagyok veve)talan ugy gondoljak a gyamugyon illetve a csaladsegitoben, hogy nem lesz valtozas es emiatt kiemelnek. Es en ezt nem akarom, felek hogy nem latom a testvereim, aztan egy ilyen helyre nem szeretnem ha miattam kerulnenek be. Es en sem akarok ide kerulni, mert kb 1 ev es 18 leszek utana pedig magamra szamithatnek.

2017. jan. 8. 18:41
 8/20 Snorri ***** válasza:
100%
Szerinted számíthatsz rájuk? Kiemelni csak akkor fognak, ha veszélyben vagytok. A testi lelki épségetek. Azon kívül, ha kiemelnek, akkor egy helyre kerülnétek, van utógondozói ellátás. Ha tanulsz, akkor 25 éves korig, tehát lehet nagyobb Segítséged lenne, mint most.
2017. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyzetben igyekeznek együtt tartani a testvéreket, és elsősorban nevelőszülőt keresnek nem intézetbe tesznek. Szóval ne aggódj ha ki is emelnek 99% hogy együtt maradsz a testvéreiddel. És menj be kollégiumba! Ha lehet a testvéreidnek is intézd el, hogy bemehessenek. Tudom nem könnyű, hasonlót éltem át én is, szóval megértelek, de így visszatekintve azt mondom hogy nem lett volna baj ha nevelőszülőkhöz visznek. Kitartást kívánok neked! És van még egy lehetőség, ha betöltöd a 18at és lesz munkád költözz el otthonról és ha normális a fizud kérvényezd a testvéreid gyámságát, tuti segítenek majd ebben. 20/L
2017. jan. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Ha tovább viszed a bántalmazási dolgot, kiemelhetnek a családból, de csak téged.

Ha nem akarsz gyermekotthonba kerülni, akkor nagykorúsíttasd magad. Arra elvileg már van lehetőség 16 éves kortól is és ha felelősséget vállasz az öcsédért, akkor őt is magaddal viheted. Ha őt is bántja a nevelőnémber. Bocs hogy nem írok nevelőanyát, mert az ilyen ember nem anya. Még nevelőanya se.

A kollégium lenne a megoldás számodra (ahogy már többen írták), de ezt meg kell beszélned apáddal. Ha már nagykorúsíttatod magad, akkor nem. Te döntesz a saját ügyedben, viszont akkor mindent magadnak kell intézned.

Ebben az esetben a nevelőnémber részéről számíthatsz retorzióra, ha egy ilyen lehetetlen gyűlölködő alak.

Édesanyádról semmit nem írtál, miért nem? Miért nem tartod vele a kapcsolatot?

2017. jan. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!