Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Ugy erzem, hogy...

Mit tegyek? Ugy erzem, hogy ebbol mar nincs kiut, nem tudom mit csinaljak! Hazudjak tovabb, vagy mondjam el az igazat? Mi lesz velem? Olyan mintha mindent tonkretettem volna!

Figyelt kérdés

Hosszu tortenet, elnezest, hogy nem ekezettel irok.


Apammal, a neveloanyammal, es harom testveremmel elek. En es a nagyobbik ocsem (14) apam elozo kapcsolatabol vagyunk. En nem tartom a kapcsolatot anyammal.


Mostanaban eleg rosszul alakultak a dolgok, sajnos az olyan valaszokra, hogy nem tudok-e mashova menni a valasz nem. Sem anyamhoz, sem nagyszulokhoz.


Utobbi emiatt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__83210..


Elhiszem, hogy sokak szerint ez meg nem olyan sulyos, de mostanaban eleg rosszul erzem magam emiatt, es keptelen lennek a nagypapammal egyutt elni.


Szoval az elmult nem tul fenyes itthon a helyzet. Eddig is voltak problemak, 2010-ben vettek eloszor vedelembe csaladon beluli bantalmazas miatt. Ez megszunt, de tavaly tavasszal ujra vedelembe vettek minket ezert.


En ugy gondolom egyik alkalommal sem volt olyan komoly dolog, foleg ha ahhoz hasonlitom ami tavaly tavasz ota tortenik itthon. Sokat sirtam az iskolaban, volt hogy ki kellett mennem orarol mert nem tudtam figyelni. Majd egyszer csak mindenrol beszamoltam az egyik tanaromnak.


Elmondtam az osztalyfonokomnek is, es az iskolanak bejelentest kell tennie ilyenkor mert ha baj tortenne felelossegre vonhatnak oket.


Apaek nem tudnak errol. Azt hazudtam, hogy mikor kerdezik mi a problemam azt mondom, hogy csaladi es ennyi.


A tanarok a kollegiumot javasoltak elso korben, annak ellenere hogy abban a varosban lakom ahol az iskola van. (Ez elmeletileg nem problema, meseltek hogy mas is van igy bent) Ezt elutasitottak itthon, mondva, ha hogy ha elmegyek lehet tobbet vissza se tudok jonni es a testvereim is elviszik innen. Mikor megkerdeztem miert, azt mondtak, hogy ugyanazert az okert amiert en elmennek.


En nem akarok gyermekotthonba kerulni. Nem ez a celom. Hanem az, hogy valtozas legyen, de erre keves eselyt latok. Ha nem is lesz, akkor se mennek el.


Apat behivta az osztalyfonokom, meg szunet elott, azota sem volt bent. Pedig egyik reggel mondta hogy megy be delutan, es kerdezte is hogy mit mondjon a suliba. De nem volt bent.


A lenyeg, hogy en nekem buntudatom van amiert szoltam, es nem tudom hazudjak-e meg nekik vagy elmondjam az igazat, hogy az iskolaban tudnak rola. Elmeletileg a heten megyek a csaladsegitobe, nem tudom akkora mar megteszi-e az iskola a bejelentest.


Sajnalom ha hosszu, es elnezest az ekezetekert!

17l



2017. jan. 8. 16:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Még valami kérdező:

Szerintem apád árult el téged és nem te őt.

Ne hagyd hogy ezt bárki megkérdőjelezze. A szülő feladata a gyerekei védelme. Ő ezt elmulasztotta mert a némber befenyítette őt is.

Sajnálom, hogy apád nem tud a sarkára állni és helyére tenni az iszákos némbert.


Tudom, hogy a kamaszlányok néha gázosak tudnak lenni, én is az voltam 17 évesen. De ez nem indok arra amit az a némber művel veled! A nyakfogdosás meg kifejezetten fenyegetés!

2017. jan. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Anyamnal ennel meg ennel is rosszabb volt a helyzet. Aztan atkoltoztem apukamhoz.

Igazabol mar azt sem tudom mi lenne a legjobb nekem. Az ha itt maradnek, vagy gyermekotthonba kerulnek. Az utobbit nem szeretnem, sok rosszat lehet hallani rola, lehet rosszabb lenne mint most.

A nagykorusitasrol nem hallottam, de attol tartok az meg nem igazan megoldas a szamomra. Hiszen munkat 8 altalanossal 17 evesen nem tudom mennyire talalok, ugy hogy a jegyeimen a legkevesebbet rontsak, hogy legyen eselyem a tovabbtanulasra (allamira).

Nem akarom, hogy apukammal megromoljon a kapcsolatom, de felek hogy ez lesz. Igazabol nem nagyon szeretnek valtozast, mert attol tartok, hogy ennel meg csak rosszabb lesz.

2017. jan. 13. 20:05
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy lelkiismereti kérdést csinálj ebből. Az pedig, hogy a tanároknak szóltál, és azok tettek is valamit, csak jó. Az "én időmben", általánosban az osztályfőnököm annyit mondott, amikor szóltam neki, hogy fizikailag-mentálisan is bántalmaznak, isznak apám és nevelőanyám, hogy minden családban vannak gondok, és hogy neki is mindig mondja a fia, hogy anyu, te ezt nem érted...(?)

Már akkor volt egy elég komoly pszichés betegségem, trichotillománia, ami látszott is, alig volt hajam 12-13 éves lány létemre, de a tanároktól kezdve a gyámhatóságig mindenki homokba dugta a fejét.

Ne félj, állj ki magadért, és fogadd el a segítséget, amit a tanárok/gyámügy nyújt, és NE HIBÁZTASD MAGAD SEMMIÉRT. Jogod van a nyugodt gyerekkorhoz. Ja, apám nekem is ilyen volt. 41/n

2017. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Egy honapja irtam ki korulbelul a kerdest, es kiemeltem mert ma megy apa be a suliba, mert szuloi lesz, es utana beszel az osztalyfonokommel.

Es most nem tudom, hogy mire szamitsak, mert attol tartok lesz egy beszelgetes miutan hazaer, ami nem lesz eppen a legkellemesebb.

A lenyeg, hogyha elengednek akkor nem lesz bejelentes, viszont szerintem nem fognak. Es most nagyon felek, hogy mi lesz ha hazaer,es hogyan fog a neveloanyam is reagalni.

2017. febr. 15. 16:29
 15/20 anonim ***** válasza:
Írd meg majd a fejleményeket.
2017. febr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Elhiszem, hogy sokak szerint ez meg nem olyan sulyos, de mostanaban eleg rosszul erzem magam emiatt, es keptelen lennek a nagypapammal egyutt elni."


De, ez az előbbi kérdésedben felvázolt helyzet NAGYON súlyos, csak pár idióta gondolkodásmódú előző századból visszamaradt áldozathibáztató válaszadó a szőnyeg alá söpörte a problémádat. Ez ügyben is kéne valamit tenned, főleg, hogy írtad, hogy vannak kislány unokái. Látom, hogy neked is ezer bajod van, de kérlek az ő érdekükben szólj egy szót. Egy év múlva nagykorú leszel, szedd össze magad, állj ki magadért! Kérj segítsége, szólj a szüleiknek! Nem hibáztatni akarlak, de szerintem te se akarod, hogy ők is átéljék azt, amit te.

2017. febr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nagyon drukkolok, írj majd!!
2017. febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagy? Mik a fejlemények?
2017. febr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Menj kollégiumba, ott nyugodtabban élhetsz.
2017. febr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Delutan lepihentem, ugy csinaltam mintha aludnek mikor hazaert apa a szuloirol. Kopogott az ajtomon, de szolt neki a neveloanyam, hogy alszok. Majd elment 7 korul, utana felkeltem, es mikor este lefekudtem meg nem volt itthon.

Aztan reggel nem beszeltunk, es a suliban megkerdeztem az osztalyfonokom, hogy mi volt. Es mondta, hogy nem beszeltek.

Szoval nincs semmi. Mar olyan regota huzodnak a dolgok, hogy szerintem nem is lesz.

Utolso: mennek, de nem engednek, es 18 alatt kell szuloi beleegyezes.

2017. febr. 16. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!