Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy különleges nevet adni egy gyereknek felvágás?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretem a különleges magyar neveket( nekem is az van szerencsére:)) Mostanában olvastam az Istenesék gyerekének a születéséről (nagyon nem bírom sem őt, sem az Adélt, de nem ez a lényeg) és ők a kisfiuknak a Nátán nevet adták. Egészen megdöbbentett, hogy a hozzászólók szerint ez egy csúnya név, és meglehetősen általánosnak tűnik az a nézet, hogy aki nem magyar eredetű nevet ad a gyerekének, az nem is igazi magyar, meg micsoda szégyen lehet ilyen nevet viselni stb. Szerintem meg a Nátán egy kifejezetten szép név, ismerek is személyesen ilyen nevű egyént. Miért kell egy névre azt mondani, hogy csúnya? Főleg egy nagyon is régi, történelemmel rendelkező névre? Miért ne lehetne a szokásos Bence, Máté, Dávid, Péter nevek mellett más neveket is szépnek találni? Vagy ez a gondolkodás csak a "nem értelmiségiekre" jellemző?
2017. jan. 10. 19:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%

Mert normális szülő nem ad olyan nevet, amit igen könnyű csúfnévvé tenni.

Ráadásul inkább emlékeztet a Nátánka a náthára vagy a sátánra.


Kissé ellentmondásos egy ilyen név:

Istenes Sátánka

2017. jan. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
22%
A Bence, Dávid, Péter, Máté mióta magyar nevek ? Mind magyarosított külföldi. Ezt nem fogja fel a sok birka. Márpedig ennyi erővel lehet Nátán is a gyerek. Héber, akár a Máté és szerintem szebb is.
2017. jan. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
35%
Csúfolni pedig minden nevet lehet : Máté - málé, Dávid - dákó.
2017. jan. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%

Az,hogy kinek,milyen név tetszik,annak egyáltalán semmi köze ahhoz,hogy valaki értelmiségi-e vagy sem.Neked tetszik,nekem nem.Nem kell ezt túlbonyolítani.Egyébként meg a különleges neveket éppen annyira szokták megszólni mint mondjuk a tucat neveket.Az egyik ezért nem felel meg,a másik meg,azért.

A Nátán névről nekem a Sátán és a náthás ige jutnak eszembe,tehát szerény véleményem szerint is förtelmes.De hát nem lehetünk egyformák és mindenki nem kaphatja ugyanazokat a neveket.Ráadásul egy Kovács Nátán még egyenesen röhejes is.Nem véletlenül illik hangzásilag egy magyar vezetéknévhez legjobban egy szintén magyar keresztnév.

2017. jan. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
53%

"meglehetősen általánosnak tűnik az a nézet, hogy aki nem magyar eredetű nevet ad a gyerekének, az nem is igazi magyar"


Ez valóban baromság, ezzel egyetértek.


Nekem a Nátán nem azért nem tetszik, mert nem szerepel a top 10-ben, hanem pont mert a másik véglet, sokan még csak nem is hallották ezt a nevet és csak néznek majd egy nagyot, amikor majd a gyerek bemutatkozik a suliban. "He? Ez egy név?"


Ettől függetlenül nyilván ha valakinek a nagyon ritka nevek tetszenek, oké. De én valahogy úgy vagyok vele, hogy ha egy ilyenhez ragaszkodnék, akkor adnék mellé egy szokványosabb nevet is, hogy a gyerek használhassa azt, ha nem tetszik a ritka neve vagy sokat szívatják miatta. Mert oké, hogy nekem tetszik, de neki kell vele együtt élnie.

2017. jan. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%
Mindenki tudja hogy a Nathan névből jött nekik a nátán ami egy amerikai név. Hülyeség ilyen nevet adni a gyereknek nem felvágás ha nem simán hülyeség. Én szeretem a különlegesebb neveket de ez csak amerikai majmolás magyarország celebjeitől semmi más.
2017. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
31%
Nehany ember szereti azt hinni, hogy minden felvagas amugy :D. Az en keresztnevem sem magyar, de a hatalyos torvenyek szerint ugye evek ota csak magyar atirassal lehet kulfoldi nevet adni. Na, en 21 eves vagyok, es ez nalam valahogy elmaradt (tehat kulfoldi irasmoddal vagyok anyakonyvezve es a szemelyimben is ugy szerepel) tehat, a nevemben az sz helyett s van, es az é helyett csak e-k szerepelnek, valamint emelle meg nem is ugy ejtem ahogy "szoktak" magyarosan, mert kb. hanyingert kapnek tole. Ellenben mar nem egy ugyintezotol megkaptam, hogy nem kulfoldon vagyok, es ezt igy irjak, mer' o majd tudja, ne kulonckodjek. Vegul is csak maguknak csinalnak plusz munkat, amikor visszaadom nekik a kulonbozo nyomtatvanyokat, hogy "sajnalom de mint mondtam ez nem az en nevem". :").
2017. jan. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 6-os, a Nátán egy bibliai név, szinte minden magyar névnek van angol/amerikai megfelelője... Amúgy én is tudom, hogy a Dávid, Péter, Máté nem magyar eredetű nevek, csak a tucatnevekre jó példák. Én még nem hallottam olyat, hogy egy Mátét vagy egy Pétert megszóltak volna a neve miatt, de a tesóm osztályába pl. 4 Máté járt, így kénytelenek voltak mindegyiket a vezetéknevén szólítani... Szerintem pont hogy a gyakori vezetéknevekhez( pl. Kovács, Tóth) illenek a nem mindennapi keresztnevek, mert míg Tóth Jánosból van az országban több ezer, addig Tóth Barnabásból vagy Mirjámból már jóval kevesebb...
2017. jan. 10. 20:14
 9/25 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, ezt a logikát alapul véve a Dzsesszikáról is lehet azt mondani, hogy shakespeare-i név, vagy a Dzseniferről hogy kelta eredetű név, de attól még mindenki számára nyilvánvaló, hogy amerikai divatnevek nemrég magyarosított megfelelői. Ezért tűnhet egyeseknek felvágásnak. Ettől függetlenül akinek ezek tetszenek, nyugodtan adja őket.
2017. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Tehát szerinted Károli a 17. században az amerikai divatnevek hatására fordította Nátán próféta nevét így :D Attól még, hogy bizonyos magyar nevek eddig nem voltak divatban, az nem azt jelenti, hogy meg kell őrizni az utóbbi évtizedekben-évszázadokban népszerűvé vált néhány nevet. Én sem szeretem az olyan neveket, amik egyértelműen a média hatására "keletkeztek" Magyarországon (pl. Dzsenifer), de attól még hogy nem szeretem, nem kifogásolom, hogy mások ezt adják a gyerekeiknek. Egyébként ez alapján a Benjámin vagy a Rebeka is lehetne "amerikai", hiszen a múlt századokban alig voltak ilyen nevű személyek az országban. De az idő múlik, és ha egyszer vannak szépen csengő, teljes mértékben magyarosított, a tipikus nevekhez hasonlóan történelmi jelentőséggel bíró keresztneveink, amik ráadásul egy kicsit eredetibbek is, miért ne használnánk őket? Ezeket a neveket max. a felnőttek hatására kezdik csúfolni a gyerekek, mikor 6 évesen iskolába kerültem, mindenki teljesen természetesnek találta, hogy nekem ez a nevem, egy kisgyereknek nincs olyan mértékű ismeretségi köre, hogy felfogja, mikor egy különleges névvel találkozik. Az osztályomban soha nem csúfoltak a nevem miatt, csak a felsőbb évfolyamok látszódtak csodálkozni rajta, de ez sem esett rosszul. Amíg viszont a felnőtt emberek meg nem tanulják elfogadni az eredetiséget, mindig is lesznek csúfolódók...:(
2017. jan. 10. 20:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!