Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy különleges nevet adni egy gyereknek felvágás?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretem a különleges magyar neveket( nekem is az van szerencsére:)) Mostanában olvastam az Istenesék gyerekének a születéséről (nagyon nem bírom sem őt, sem az Adélt, de nem ez a lényeg) és ők a kisfiuknak a Nátán nevet adták. Egészen megdöbbentett, hogy a hozzászólók szerint ez egy csúnya név, és meglehetősen általánosnak tűnik az a nézet, hogy aki nem magyar eredetű nevet ad a gyerekének, az nem is igazi magyar, meg micsoda szégyen lehet ilyen nevet viselni stb. Szerintem meg a Nátán egy kifejezetten szép név, ismerek is személyesen ilyen nevű egyént. Miért kell egy névre azt mondani, hogy csúnya? Főleg egy nagyon is régi, történelemmel rendelkező névre? Miért ne lehetne a szokásos Bence, Máté, Dávid, Péter nevek mellett más neveket is szépnek találni? Vagy ez a gondolkodás csak a "nem értelmiségiekre" jellemző?
2017. jan. 10. 19:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Szépen kiforgattad a kommentemet, sehol nem írtam ugyanis, hogy a Nátánt is egy divatnévből fordították. Arról volt szó, hogy másoknak egy ilyen nevet hallva nem az fog beugrani, hogy milyen eredetű, hanem hogy már megint egy felvágós név. Attól függetlenül, hogy a szülők milyen okból adták ezt a nevet. És igen, az amerikai név és a magyar megfelelő szokatlan hangzása hamarabb feltűnik, mint az eredete. Én sem kifogásolom ezeket a neveket, csak leírtam, miért nem adnék ilyesmit. Ízlések és pofonok. Azt meg ne akard bemagyarázni, hogy csak mert téged nem csúfoltak a különleges neved miatt, mást sem csúfolnak. Én láttam mindkettőre példát. Oké, hogy minden nevet lehet csúfolni, de egy szokatlan név akkor is könnyebb célpont. Van, akinek ez is szempont egy névválasztásnál, más meg másvalamit tart szem előtt, ennyi.
2017. jan. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
#8 tisztában vagyok vele hogy honnan ered de a legtöbb embernek nem ez jut eszébe ha meghall egy ilyen nevet. Én nem csúfoltam senkit a neve miatt soha de ennek ellenére röhejesnek tartom de nyilván ezt nem mondom egy ember szemébe mert tudok kultúráltan viselkedni. 6os
2017. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

Ha már ott tartunk hogy külföldi nevet "magyarosítunk" inkább japán felé hajlanék, annak legalább dallamos a hangzása nagyon tetszenek. Ez a Nathan-Nátán az én fülemnek írtó sz*rul hangzik és leírva is bénán néz ki, de ha azt olvasnám hogy egy lányt Yuki-nak (hó) vagy Midori-nak (zöld) neveznek el azt megmosolyognám (jó értelemben).

Jó kicsit fura hogy ott mindennapi szavakat adnak névnek de szerintem akkor is jobban hangzanak mint az amerikai nevek- főleg magyarosan leírva brrrrr

2017. jan. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
10%
Érdekes. Mindig mondják, hogy Magyarkodnak valakik. Most meg Izráelkednek valakik. Legyen Magyarnak itthoni, Zsidónak meg otthoni. Minek keverni, ezzel is a biztosítékot kiverni? Pláne ne egy írmagostúl kiírtó, csecsemőket falhozverő néptől vegyünk át neveket. Nagyon régi történelem... A Szkíták, Krisztus előtt 12ezer évvel a cirokból nemesítették a búzát és a tönkölyt. Mi Hun-Szkíták vagyunk, úgyhogy kicsit régebbi, mint amiről te beszélsz.
2017. jan. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
95%

nekem különleges nevet adtak a szüleim, egy teljesen hétköznapi vezetéknév mellé. hát elég furcsán hangzik.

amúgy az ilyen furcsa nevekkel nagyon nem könnyű együtt élni. mindennapos problémákat okoz.

az biztos, hogy az én gyerekeimnek mind normális neve lesz.

2017. jan. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Lövésem nincs, kik azok az Istenesék meg az Adél, és nincs bajom a különleges nevekkel sem (mindig röhögök, amikor valaki szerint a Péter, József és hasonlók "magyar nevek"), de ez a Nátán engem is a sátánra emlékeztet.
2017. jan. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
19%

Talan, mert a magyar annyira egy megkeseredett nép, hogy ha már másba nem, akkor ebbe kötnek bele. Azt hiszi, ha beszól, ha alázza a másikat, akkor ő máris feljebb való lesz.

Ha valakit csúfolni akarnak, akkor fognak. Ha nem a névvel, akkor a kinezettel, a telefonnal, a családi háttérrel. Ezen általánosban mindenki átesik. Talán azután már vagyunk annyira értelmesek, hogy ne csak a szőrtelen testünk különböztessen meg minket a majmoktól.

Szerintem az sem szebb, mikor egy kislányt már pár hónaposan Évikézünk, meg Piroskázunk.

2017. jan. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
49%

Jaj már, akik azt írják, hogy csúfolni fogják, azok láttak már valaha ovis gyerekeket? Ha valami nem szimpi nekik, akkor MINDENNEL képesek csúfolódni, engem a világból is kigúnyoltak, pedig Zsófi a nevem, amit nem tartok olyan extrémnek egyáltalán. Ja, és szoktak vele gondok lenni ügyintézésnél, meg itt-ott, nem kell ahhoz bonyolult név. :D

Amúgy a Nathan jó név, de Nátán-ként leírva elképesztően hülyén néz ki szerintem :D Amúgy én is valami különlegesebb nevet fogok majd adni a gyerekemnek, mert a párom vezetékneve nagyon-nagyon gyakori (nem Kovács, de hasonló kaliber), ne legyen a hatmilliomodik ugyanolyan névvel. Én pl tök szeretem a nevem, mert "létező" név, senkiből nem vált ki döbbenetet, de azért nincs is az ismerősi körömben 8 ugyanilyen nevű emberke :D

2017. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem iszonyat ronda név. Nátha, sátán a legtöbb ember ezekre asszociál. Meg hülye hangzása is van.

Amúgy én általában nem szeretem az ilyen nagyon különleges neveket. Itt is most van egy másik olyan kérdés, hogy a Chanel(Sanel) szerintünk jó név-e. Hát röhejes. Mi ez, ha nem felvágás? A szülők nem képesek felfogni, hogy annak a gyerkenek együtt kell majd egy életen át élnie az idióta nevével, senki nem fogja tudni leírni, kiejteni, folyton vissza lesz kérdzeve, hogy mi, Nátán? Ez becenév, vagy mi? Szerintem mikor a szülő ilyen nagyon különleges nevet ad, akkor elképzel maga elé egy ilyen ideált mint a mesében, hogy neki mondjuk lesz egy gyönyörű, magas, vékony, okos Mirandolína nevű kislánya, és az majd milyen jó lesz, hát nem csodálatos, Mirandolína, mint a mesében... Ja, csak az élet nem mese, és egy 90kg-os, pattanásos, identitászavaros kamasz Mirandolína már inkább szomorú. Persze akkor is szomorú lenne, ha Julinak hívnák, csak a Mirandolína még rátesz egy lapáttal. Ezt kéne sok szülő fejébe verni, hogy az élet nem mese, ahol annál jobb, minél egyedibb és különlegsebb egy név. Hanem a valóság, ahol bizony nem árt ha nem szalad fel mindenki szemöldöke a gyerek nevének hallatán, és mondjuk az 50 éves tanárnőnek sem kell minden alkalommal lebetűzni, egyaránt vislehetőnek kéne lenni 5 évesen és 60 évesen(60 éves Angyalka néni?), takarítóként és agysebészként is. Plusz az ilyen különleges nevek vagy tetszenek valakinek, vagy nem. Nekem mondjuk tökre tetszik az Andrej, és tudom magamról, hogy fiúként szívesen viselném. De nem egy szokványos név itthon, és lehet hogy a fiamnak pont rohadtul nem fog tetszeni, ami mondjuk az András névnél jóval kevésbé rizikó faktor. Az nem hiányzik, hogy egy általam kedvelt, de amúgy ritkább nevet a gyerekem egész életében utáljon, és szívjon vele. És ha valami visszahúzódó, csendes gyerkem lesz, akit utálja a feltűnést, én meg elnevezem Gilgamesnek? Szegény már a hülye neve miatt mindenhol extra feltűnést keltene ahol be kell mutatkoznia. Vagy ha utálja a Gyűrűk urát, de megkapná a Frodót? Vagy amúgy is, ki adná már a gyerkének a Frodó nevet? Valaki biztosan, mert anyakönyvezhető.

Szóval szerintem nem éri meg különleges nevet adni a gyereknek. Persze kinek mi számít már túl különlegesnek, nyilván mindenkinek megfelelni nem lehet. De mondjuk egy Évával sokkal kevésbé lehet mellé lőni, mint egy Annunciátával. És meg lehet találni a középutat a minden 2. kisfiú Bence, meg a röhejes Hiláriusz között. Szerintem.

2017. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
54%

#19

Van Tünde nevű ismerősöm, aki abszolút nem szereti Vörösmarty munkásságát, most ebben mi van? (A Frodós példádra válaszul írom)

Egyébként többnyire igazad van.

2017. jan. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!