Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy különleges nevet adni egy gyereknek felvágás?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretem a különleges magyar neveket( nekem is az van szerencsére:)) Mostanában olvastam az Istenesék gyerekének a születéséről (nagyon nem bírom sem őt, sem az Adélt, de nem ez a lényeg) és ők a kisfiuknak a Nátán nevet adták. Egészen megdöbbentett, hogy a hozzászólók szerint ez egy csúnya név, és meglehetősen általánosnak tűnik az a nézet, hogy aki nem magyar eredetű nevet ad a gyerekének, az nem is igazi magyar, meg micsoda szégyen lehet ilyen nevet viselni stb. Szerintem meg a Nátán egy kifejezetten szép név, ismerek is személyesen ilyen nevű egyént. Miért kell egy névre azt mondani, hogy csúnya? Főleg egy nagyon is régi, történelemmel rendelkező névre? Miért ne lehetne a szokásos Bence, Máté, Dávid, Péter nevek mellett más neveket is szépnek találni? Vagy ez a gondolkodás csak a "nem értelmiségiekre" jellemző?
2017. jan. 10. 19:30
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
93%
Az Andrej szerintem nem rossz név 19-es. :D Amúgy igen, a Nátánnal nem is az a legnagyobb baj hogy milyen a származása, hanem hogy mindenki a sátánra meg a náthára asszociál, ami egyik sem pozitív dolog.
2017. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Helenka66 ***** válasza:
0%
Az Andrej magyar megfeleloje Endre, az Ondrej magyar megfeleloje András.
2017. jan. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
20%

Mert sok a feltűnési mániás ember, aki a saját gyerekén éli ki az extrém hajlamait. Egy ilyen névadással pedig jó időre el lehet k**ni egy gyerek közérzetét. A nevek egyébként is mágikusak szerintem.. Az ember nem véletlenül kapja azt, amit.. Még ha tudattalanul is, de jelentősége van.

Én nem tudok elég hálás lenni a szüleimnek, hogy a nem magyar hangzású, különleges vezetéknévemhez nem választottak valami különcködő keresztnevet.

2017. jan. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sok külföldi név van, ami tetszik, a gond az, hogy ezeket magyarul nem lehet, csak fonetikusan adni. Pl. ha a gyereket Nathannak hívnák, akkor senki nem akadna fent azon, hogy milyen borzasztó, legfeljebb azon, hogy miért nem magyar az adott név.

Vannak nagyon különleges magyar nevek is egyébként, ami nem feltétlenül jelent felvágást. Ismertem egy testvérpárt, Kadosa és Kenese volt a nevük, mindkettő különleges. Nekem a Nimród tetszik nagyon (bár az elmúlt pár évben nagyon divatnév lett sajnos :( ). De vannak olyanok, ami külföldiben tetszik, pl. Gabriel-Gábor, magyar verzióban sosem adnám gyereknek.

Szóval a fő gond a jelenlegi névadási szabályokban rejlik, azaz nevet csak fonetikusan adhatunk a gyereknek. Ebből keletkeznek a Dzsesszikák, és igen, a Natán is. Hiába bibliai név, egyszerűen a mindennapokban nem az fog az ember eszébe jutni...

2017. jan. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nekem különleges nevem van, de annak ellenére, hogy kicsi koromban utáltam az ilyen"He!Az egy név?" valamint "Miiii?" jellegű kérdések miatt, ma már nagyon örülök neki.Persze az én nevem nem ilyen Dzsesszika kategória, hanem egy olyan név, ami Mo.-n ismeretlen de mondjuk tőlünk keletre gyakoribb.
2017. jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!