Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hová menekülhet egy férfi, ha...

Hová menekülhet egy férfi, ha bántalmazza és fenyegeti őt a barátnője/felesége?

Figyelt kérdés
Beírtam a Google-be, hogy "családon belüli erőszak menedékhely", és rákattintottam néhány találatra, de mindegyiknél írta, hogy "nők és gyermekek számára". Tudtok olyan helyeket, ahova férfi is mehet?

2017. jan. 28. 19:59
 351/355 anonim ***** válasza:
96%

El akartam olvasni a válaszokat, de már az első három oldaltól elszörnyedtem. Azt még láttam, hogy írták a NANE-t, én is úgy tudom, hogy ők foglalkoznak bántalmazott férfiakkal is. Ezen kívül az ő honlapjukon vannak segédvonalak is, pl az OKIT, akik elvileg mindennemű párkapcsolati és háztartáson belüli erőszakkal is foglalkoznak, és krízisotthonaik is vannak. A honlapjukon sem külön a nőkre kihegyezetten írnak, hanem rászorulókról. Ha férfi lennék, és ilyen helyzetben, én náluk próbálkoznék.

Valamint nemrég olvastam egy cikkben az Apák az Igazságért egyesületről, aminek a tagjai közt a cikk szerint sokan éltek át párkapcsolati erőszakot, még esetleg náluk lehetne érdeklődni, szerintem van köztük olyan, aki ha nem is élt a lehetőséggel, de tud férfiaknak való menedékhelyekről.

Sajnos, ahogy az az első pár oldalból is kiderül, a társadalom még mindig nem fogadja el, hogy nem csak a gyengébbet lehet bántalmazni (és még sok más olyan dolog van, ami tabutéma, vagy nem veszik komolyan, pedig komoly probléma), és gyakran kineveti a bántalmazott férfiakat, ezért nekik kevesebb lehetőségük van segítséget kérni, mint a bántalmazott nőknek vagy gyerekeknek. Szóval igen, ha megvannak az erőforrásaid hozzá, és itt most nem csak a pénzre gondolok, hanem lelkierőre és az elhatározásra is, akkor alapíts egy FAFE egyesületet, mert minden gúny nélkül írom, hogy szükség lenne rá.

2017. jan. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 352/355 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező egészen nyugodtan hozz létre bármit/bárkit támogató szervezetet, hidd el senki nem fog szólni érte egy szót sem, amennyiben az a szervezet CIVIL. Ergó nem közpénzből megy. Te amúgy belegondoltál már abba, mi a különbség a kettő között? Ha lenne egy nőket támogató szervezet amit többek között a te adódból támogatnának, tartanának fent, jogosan akadnál fenn rajta, és mondhatnád hogy diszkrimináció. De könyörgöm lásd már be, hogy civil emberek arra költik a pénzüket amire csak akarják. És arra fordítják a szabadidejüket amire csak akarják.

Millió meg egy alapítvány meg szervezet létezik, amik nem állami pénzből léteznek, akkor kérlek kopogtass be mindhez, és egyesével küld őket a fenébe hogy ők pont azt azért a célért léteznek, és nem másért. Állatmenhelyeken is kutyák, cicák vannak. Hiába állítok én be egy kígyóval, nem hinném hogy szó nélkül befogadják. Ha egy alapítványi iskola művészeti, akkor én hiába megyek oda, hogy de én szín ötös vagyok matekból, és oda nekem jár az ösztöndíj, nincs jogom őket számon kérni, hogy miért nem tanulhatok én egy ilyen hiper szuper iskolában....Nem tudom kapisgálod e a lényeget, de te igazából a csomón is kákát műsort adod itt elő, és a sok szervezetből, elég érdekes hogy pont bántalmazott nők, és gyerekek védelmét sajnálod ennyire.

A miértedre pedig. Kereslet-kínálat. Rémlik? Ha tele lenne az orszáf kékre zölddre vert megfélemlített férfiakkal, akkor valószinüleg létezne ilyen szervezet. De mivel láthatólag nincs rá igény, így nincs, ilyen egyszerű. Hozz létre egyet, ha annyira szíveden viseled a sorsukat, ne más pénzével akarj gazdálkodni. Jah, apropó pénz. Az ugye tiszta sor, hogy ezeken a helyeken a nők és gyerekek elszállásolása, etetése stb nem ingyen van? Ő ezért fizetnek. És most visszakanyarodunk oda, hogy mindenki arra költi a pénzét amire akarja. Vagy gondolod valamelyik bántalmazott nőt gyereket majd elküldik onnan mert neked kell a hely, a kaja, az ágy?

2017. febr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 353/355 anonim ***** válasza:
18%
Lehet hogy furcsa tanacs, de en felberelnek ket fustos kepu 150 kilos nagyszekrenyt par db ezresert akik kicsit megmutatnak az asszonykanak hogy milyen is ha bantalmazzak az embert. csak addig kell verni vagy rugni amig terden nem csuszik es meg nem eskuszik hogy eszebe nem jut tobbet a ferjet bantani. Ha megis lenne ujabb eset akkor intezkednek hogy 2 torott karral keruljon hosszu idore betegallomanyba. irom ezt no letemre mert eltem 3 evet bantalmazottkent hazassagban. szoval en igy tennek.
2017. szept. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 354/355 anonim ***** válasza:
0%

Minek élsz egy fedél alatt egy olyan nővel akivel háborúban állsz? Válj el, fele lakás a tiéd, és kész.

Egyébként ezért kell mindig 1-2 szerető a talonba, mert akkor most mehetnél valamelyikhez!

2021. júl. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 355/355 anonim ***** válasza:
80%
Nemreg San Diegoban egy teljesen atlagos testu (60-70 kg) no ugy lokte be a baratjat a zuhanyzoba hogy a pasit 4 oran at mutottek es orokre agyi serult maradt. semmifele eszkozt nem hasznalt. a legtobb esetben a nok ha ilyenre szanjak el magukat bizony hasznalnak eszkozt is, csavarhuzot, kest vagodeszkat, nehez serpenyot, veszelyes spray-t peldaul legyirtot es meg sorolhatnank. azt gondolom legtobb esetben ezeket szamitasba se veszi a tobbseg. Azonkivul, ha a no azt allitja hogy a ferfi eroszakoskodott vele (most mar hazassagon belul is elismert dolog) neki nem kell bizonyitani semmit. Onvedelem es meg a ferfi az akit elvisznek ezert. En Nyugaton elek tobb mint 30 eve es egyaltalan nem ritkasag az ilyesmi, most mar itt is vannak ferfiakat vedelmezo egyesuletek.
2021. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!