Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy ne zúdítsam a párom...

Hogy ne zúdítsam a párom fejére mindig a rossz híreket?

Figyelt kérdés
Azt mondja, mindig csak panaszkodok, de hát ha ennyi rossz történik velem, mit tegyek? Tényleg nem szoktam minden apró hülyeséggel fárasztani. Jók meg nem nagyon vannak, legfeljebb, hogy süt a nap. Ezzel álljak elő neki, mint jó hírrel, hogy egyensúlyban tartsam a dolgot?
2010. máj. 6. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tény,hogy valakivel meg kell osztanod a problémáidat,mert annál rosszabb nincs mikor valaki emészti magát legbelül,de azért ne "terheld" le nagyon a a párod,mert sztem neki és minden embernek vannak problémái..,és akkor még Te is nyomatod neki mindennap...!Próbáld meg úgy látni a dolgokat,hogy minden rosszban van valami jó..;)
2010. máj. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mondd hozzá, hogy "..., de milyen szépen süt ma a nap!" Valóban elég lehangoló, ha az ember csak negatív dolgokat hall, még ha így van is. Próbáld meg meglátni a dolgokban a jót.
2010. máj. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

hát próbálj vhogy egy egyensúlyra törekedni jó és rossz között..

pl. télleg fárasztó lehet mondjuk h minden nap elmondod h egy f*sz 40es táblánál 70nel előzött le(ez csak egy példa)

2010. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van, meg kell találni a jót, vagy kell a rossz mellé találni mindig jót is. Bár nehéz általában. másrészt meg meg kell osztani a rosszat is, mert ha az ember nem tudja megbeszélni, annál rosszabb nincs. És kivel beszélje meg, ha nem a párjával? Köszi nektek.
2010. máj. 6. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy ne mindig a párod fáraszd ezzel. Gondolj bele, hogy pont őt, aki neked a legfontosabb, hangolod le mindenféle negatívummal. Te is kiakadnál fordított helyzetben.
2010. máj. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem van egy unokatestvérem, Ő gyakorlatilag állandóan panaszkodik, mindig mindenben a negatívumot látja, de olyan szinten, hogy süt a nap, nem azt látja, hogy de örülök neki és boldog vagyok tőle, hanem azt, hogy meleg van, leizzadok, szenvedek.... Ezt gyakorlatilag mindenben. Nem tudom Te ennyire vagy-e negatív, de nagyon lelombozó tud lenni egy negatív, megkeseredett ember. 40 év felett van, de sem férje, sem gyereke, apjával rosszban van (egyébként ugyanolyan, mint ő), kevés pénzért dolgozik. Mit írjak még. Egy csődtömeg. Szóval lehet, hogy Te nem is látod, hogy nagyon negatív vagy. Próbáld meg, hogy mielőtt megszólalsz panaszkodni akármin, gondold végig, hogy valóban ennyire rossz-e. Hogy nem tudsz-e valami pozitívat is mondani a párodnak? Biztosan van azon kívül is pozitívum a napodban, hogy süt a nap.
2010. máj. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!