Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdek beleőrülni . Hogyan...

Kezdek beleőrülni . Hogyan segíthetnék egyedülálló anyukámnak?

Figyelt kérdés

18 éve nincsen társa, párkapcsolata, mindennél fontosabb volt az egy szem gyermeke (én) emiatt nagyon tisztelem, hálás vagyok neki, de érzem, hogy kezd nem egészséges méreteket ölteni a dolog.


Az egyik a családi kapcsolatok megromlása, ami sok egyéb tényezőkből ered, nem feltétlenül az ő hibája. De a testvérével sem tud megbeszélni semmit, egyáltalán nem jó testvérek, ráadásul a saját anyjuk nem hogy csitítaná őket, inkább titkolózásokba merül, így fokozódik a probléma.


Én vagyok a barátnője, a gyereke, ha én nem viszem el színházba, ha nem megyek el vele valahova, akkor marad a lakásban, nem mozdul ki, mert (megértem) egyedül nem szívesen megy sehova.


Barátője sincsen! Fogalmam sincsen én hogyan szerzhetnék neki barátokat... úgy rzem ez nem az én feladatom lenni, mint ahogyan a filmekben látható, h a gyerekek szreznek a szülőknek társat....


Ha tanulok, vagy olvasok valamit mélyen bele vagyok merülve zavar, hogy ha hozzámszól(nak) és elhiszem, hogy beszélnie kell valakivel, de nekem sincsen mindig kedvem hozzá... megérti, de nem tehetem boldoggá, holott ő miattam mondott le a férfiakról...


őrjítő a helyzet.. sok mindent elvisel a mai napig miattam... ezért még jobban bánt, ha a tűrőképességem határán (nap végére mások ok miatt már én is idegesebb vagyok)... nem tudok úgy figyelni rá....


elköltözésnél meg még rosszabb a helyzet... fél évig nem éltem otthon, és ezalatt elég depressziós lett...


HOGYAN SEGÍTHETNÉK NEKI?


NAGYON KÖSZÖNÖM, HOGY VÉGIGOLVASTAD ÉS SEGÍTESZ!


2010. máj. 6. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szenzációs lány vagy, hogy ezt észrevetted, ennyire foglalkoztat, és megakarod oldani. Nagyon kedves tőled. De ezt sajnos csak ő oldhatja meg, és max annyit tudsz neki segíteni, hogy erre bíztatod. Beszélgess el vele a témában.
2010. máj. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, nagyszerű dolog, hogy sokmindent így föláldozott miattad, úgy látszik, az én anyám pont a tied ellentéte. :) Ő egyedül van 3 gyerekkel de így is bepasizott, elég laza természetű...:)

Szerintem ösztönözd, hogy járjon el klubbokba, te biztosan tudod mi a hobbija, járjon el társaságokba stb., és akkor ott/úgy szerezhetne barátokat. Nyugodtan be is pasizhatna... :P

2010. máj. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs valaki a környezetedben hasonló helyzetben? Összehozhatnátok a két anyukát. Összebeszélnétek hárman-négyen, és elvinnétek a szülőket kirándulni. Esetleg mutass meg neki egy társkereső programot a neten. Ámbár úgy látom, elég jó a viszony, talán beszélni is tudnátok egymással erről.
2010. máj. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen, tényleg bármit meg tudunk beszélni, kivéve ezt, amit ide írtam... az a baj, hogy nagyon befelé fordul, nem beszél a dolgairól másoknak... mert fél,hogy kárörvendenek meg ilyesmi... rajta ne csámcsogjon senki... :S :(
2010. máj. 6. 23:20
 5/7 anonim válasza:
adjatok fel,együtt JELIGÉS hirdetést társkeresö rovatba,aztán együtt válogassatok a jelentkezök közül,hátha bejön...
2010. máj. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én párom anyukája is hasonló helyzetben volt,de szép lassan fokozatosan egyre kevesebbet volt otthon a párom,míg aztán elköltözött velem közös lakásunkba.Nehéz menet volt,de meg kellett lépnünk,hogy saját közös életünk lehessen.Azóta van egy kisbabánk is.Anyósom nem nagyon jön látogatóba,pedig mi hívjuk őt rendszeresen.Így inkább mi megyünk át ő hozzá.A párom minden héten átmegy ,megkérdezi töle hogy kell e vásárolni neki valamit.Néha elvisszük kirándulni vagy a telekre.Mindíg tiltakozik,hogy ő nem jön,mert nem akar zavarni,de aztán csak rávesszük és jól is sikerülnek ezek a közös programok.A lényeg,hogy ki kell alakítanod a te saját életed.Néha szervezzetek anyuddal közös programot,menjetek el kirándulni,vagy vásárolni.Legyenek olyan napok pl.péntek amikor az a nap anyudé.Ne akard őt összehozni másokkal,majd ha más társaságára vágyik ugy is talál magának.Esetleg ha szereti az állatokat szerezz be neki egy kutyát,vagy cicát.Depresszióra nagyon jó hatással van egy kis állat.
2010. máj. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
12:04-es válaszolónak (is) nagyon szépen köszönöm!!!
2010. máj. 7. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!