Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ősszel, az unokám diplomaos...

Az ősszel, az unokám diplomaosztása volt a Műszaki Egyetemen. Mozgáskorlátozott vagyok, azzal az indokkal nem hívtak meg, mert az egyetem dísztermébe nincs mozgáskorlátozottaknak feljutási lehetőség Valóban nincs?

Figyelt kérdés
2017. febr. 5. 13:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Ezt ősz óta érleled magadban?
2017. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Hívd fel az egyetemet és kérdezd meg!
2017. febr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Tényleg nincs.
2017. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Ez miért ekkora probléma? Az én unokám tavaly diplomázott, de nem hívott meg engem sem, mert csak néhány személyt hívhatott meg az aulába. A többiek kívül nézhették az ünnepséget kivetítőn. Erre nem is vállalkoztam volna.
2017. febr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
16%

Függetlenül attól, hogy van vagy nincs, a gyereked helyében megoldottam volna, hogy bejuss. Ha pl. kerekesszékes vagy, megkértem volna 1-2 ismerőst, hogy jöjjenek el, segítsenek fölvinni tolókocsistól a lépcsőn. A rendezvény után meg segítsenek le.

Jól sejted, ez egy ocsmány ürügy volt a részükről, hogy kizárjanak az unokád ünnepléséből.

Bocs, hogy nem a kiírt kérdésre válaszoltam, de szerintem valójában ez jár a fejedben.

2017. febr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy csak nem akartak problémát okozni. Valószínűleg én sem hívnám meg a nagyszüleimet, hacsak külön nem kérik. Egyszerűbb, ha mi látogatjuk meg a rokonságot, felesleges a felhajtás.
2017. febr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

Én személy szerint nem hiszem, hogy a Műszaki Egyetemen nem lenne ez megoldva.

Ha nem a főbejáraton, mert müemlék, akkor valamilyen mellékajtónál, - lift közelben - biztosan van rámpa.

Ha nincs, akkor az egyetem diszkriminálja a mozgássérülteket, az ilyen fiataloknak lehetetlenné téve az előadások látogatását és ezt kizártnak tartom.

2017. febr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
Őszintén 3-4 meghívott lett venni, ez attól függ hányan végeztek adott évben. Meghívta szüleit akik támogatták, fizették a költségeket, ez egyértelmű. Maradt 1 vagy 2 jegye. Barátnőt/barátját esetleg testvérét meghívta és nem maradt több meghívó. Szerintem ezt el lehet fogadni.
2017. febr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%
Azért idős embereket (főleg mozgásrkolátozott) nagy tömegbe/melegbe nem hívnék. Ők se élveznék, ha meg valami gond lenne, akkor én se. Utána lesz ünnepség, azon már ott szokott lenni a tágabb család, barátok, azon kell megjelenni.
2017. febr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

Tök jó lehet a kapcsolatotok, hogy erre az indokra neked kérdést kellett kiírni, hogy a valóságtartalmát ellenőrizhesd. Ha azt kell feltételezned, hogy csak nem voltál szívesen látott vendég, akkor inkább azon agyalj, hogy vajon miért nem.

A saját intézményünkből kiindulva: simán elképzelhető, hogy ott is csak amolyan látszat akadálymentesítés van. Vagyis rá van fogva, hogy nesze , rámpa, de ha azon ténylegesen is közlekedni kellene pl. egy kerekesszékesnek, akkor inkább visszafordulna...De tényleg. Nálunk pl. van panorámalift, meg rámpa, de előzetesen szólni kell, ha valaki használni akarja, hogy legyen ott kezelő. Mindenhol küszöb küszöb hátán, keskeny ajtók, keskeny folyosók, a mosdók olyan szűkek, hogy oda be se tudna egy tolókocsis menni, nemhogy a wc fülképe, de magába a mosdóba sem, a padok, székek elhelyezése pedig még egészséges embernek is sokszor kihívás, nemhogy aki pl. mankóval közlekedik. Valakinek bizonyára az lett volna a szerepe a diplomaosztón, hogy téged toszigál jobbra-balra, kész logisztikai tervet készít arra, hogy egyáltalán az épületbe bejuttasson, én a helyedben lennék olyan megértő, hogy nem csinálok problémát abból, hogy ettől inkább eltekintettek...

2017. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!