Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ősszel, az unokám diplomaos...

Az ősszel, az unokám diplomaosztása volt a Műszaki Egyetemen. Mozgáskorlátozott vagyok, azzal az indokkal nem hívtak meg, mert az egyetem dísztermébe nincs mozgáskorlátozottaknak feljutási lehetőség Valóban nincs?

Figyelt kérdés
2017. febr. 5. 13:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
Öcsém nyáron diplomázott, de csak fater+mutter volt ott (pedig 5en vagyunk tesók, illetve van még élő nagyszülő is). Max 3 embert hívhatott. Így volt a legegyszerűbb. Hogy ne legyen vita, senki sem ment csak faterék.
2017. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%

"Ha nincs, akkor az egyetem diszkriminálja a mozgássérülteket, az ilyen fiataloknak lehetetlenné téve az előadások látogatását és ezt kizártnak tartom."


Én előbb elvégeztem az egyetemet, minthogy a liftet megjavították volna.

2017. febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 12-es, akkor módosítom a hozzászólásomat, erre:


Ha nincs, akkor az egyetem diszkriminálja a mozgássérülteket, az ilyen fiataloknak lehetetlenné téve az előadások látogatását.

2017. febr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Metionin ***** válasza:
21%

Ha ez ősz óta nyomaszt és úgy érzed, hogy az unoka egyszerűen lepattintott ezzel az indokkal, miért nem tőle kérdezted meg már akkor?


Amúgy egy diplomaosztó fizikailag még ősszel sem épp kellemes, sem vendégként, sem végzősként. Általában még ilyenkor is meleg van, sok ember zsúfolódik össze ahová én idős embert (függetlenül attól hogy mozgáskorlátozott-e) vagy kisebb gyereket nem vinnék. Bár nem tudom, hogy melyik városban végzett az illető de nálunk meg volt szabva, hogy max. 3 ember jöhet be a díszudvarba és kifejezetten kérték, hogy pl. kisebb gyereket vagy idős, beteg nagyszülőt ne vigyenek. Állati meleg volt, mi is majd megfulladtunk a hosszú talárban, a szüleim is alig kaptak már levegőt a végére, szerencsére ahhoz képest rövid volt.

Szóval meglehet, hogy nem kapott elég jegyet ahhoz, hogy mindenkit vigyen és valljuk be, ilyen esetben a szülők, testvérek szoktak menni, a család többi tagjával inkább utána ünnepelnek.

2017. febr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
18%

Többen írták, hogy csak 3-4 vendéget hívhat a diplomázó, és ha van testvér, netán több is + párkapcsolat stb., akkor a nagyiknak nem jut meghívó.

Ez reálisan is hangzana. Igaz is lehetne.

Csakhogy nem ezzel indokolták! Hanem mondtak egy olyan indokot, amiről látszik, hogyha akarták volna, át tudták volna hidalni.

Vagyis kilóg a lóláb, hogy nem akarták, hogy ő ott legyen.

2017. febr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
15%
Így akkor most arra keresd a választ kérdező, miért nem akarták, hogy ott legyél?
2017. febr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
85%

Mit jelent a mozgáskorlátozott itt a kérdésben? Kerekesszékes vagy csak nehezen mozog? Kerekesszékkel tényleg nagyon macerás, mivel a főbejáraton nem jut be az illető, hanem a hátsó "földszinti" bejáraton keresztül majd lifttel fel, mivel az aula maga a magasföldszinten van. És mivel műemlék az egyetem azon épülete, ahol a diplomaosztókat tartják, ezért a főbejáratot nem tudták normálisan akadálymentesíteni. (szép lépcsők vannak a bejárathoz)


Én arra tippelnék, hogy tényleg csak pár embert lehetett meghívni és kevésbé hatott kellemetlenül, mint hogy nem fért bele a keretbe, mert mondjuk tényleg a pasiját, csaját hívta meg a szülők mellé, és nem a nagyszülőt. Akkor már inkább ellőtte ezt a kegyes hazugságot, hogy nincs feljutási lehetőség.

2017. febr. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
57%

Nem lehet annyi embert hívni, mint mondjuk a gimnáziumi ballagáson, ez meg van szabva.

Anya, apa, tesó(k) + barát(nő)

2017. febr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
61%

Miért is feltételezzük, hogy a nagyszülő kevesebbet ad az unokája életébe, tanulmányaiba, lakásába, stb., mint a szülők?


Vannak nagyszülők, akik pesti lakást vesznek az unokájuknak, hogy ne kelljen bérelni, vannak, akik a teljes tanulmányokat fizetik.


Persze, amikor már nincs mit remélni a nagyitól, akkor jönnek az ürügyek, hogy miért nincs idő, energia, stb. a törődésre.

2017. febr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó mert az a normális ha a szülő gondoskodik gyerekéről mert ő vállalta nem a nagyik. Másrészt nem akarok bunkó lenni de adná az ég, hogy egy rokonat nyugdíjasnak annyi vagyona lenne, hogy unokának házat tud venni.
2017. febr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!