Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvből nem megy táppénzre....

Elvből nem megy táppénzre. Szerintetek normális dolog?

Figyelt kérdés

Férjem állami cégnél dolgozik. Az apja is ott dolgozott és nagyon magas ranggal ment nyugdíjba, így a férjemet gyakran összehasonlítják vele. Ő meg úgy érzi, legalább olyan jól kell szolgálnia, mint apósomnak.

Szerintem végzi olyan jól a munkát, mint apósom, azonban egy fura hasonlósághoz is ragaszkodik. Jelenleg a férjem beteg, erősebb megfázás, és mikor felvetettem, hogy menjen táppénzre, mondta, hogy nem megy, mert az apja sem hiányzott soha egy napot sem, és ő sem fog, ez elvi kérdés.

Tehát inkább megy 12 órákat lehúzni télen-nyáron a szabadban, mint hogy kivegyen 1-2 napot, amíg meleg teát szürcsölve nagyjából helyre jön. És ez most csak egy kisebb megfázás, de influenzásan, kóvályogva, hányás-hasmenéssel is megy munkába, mert az apja is ment. Orvoshoz nem megy, és gyógyszert is csak a legvégső esetben szed be.

Mit gondoltok erről? Én egyrészt aggódom érte, így örülnék, ha kipihenné magát, másrészt, a segítség is jól jönne a ház körül. A házimunka oroszlánrészét én végzem, de azért pár dologban besegít. Mikor beteg (márpedig gyakran beteg ilyen kisebb megfázásokkal, 1-2 havonta 1 hétre pl), akkor minden rám szakad, ő pedig jajgat itthon, nem tud semmit csinálni... De másnap felveszi az egyenruhát, és nem megy betegszabira.

Szóval mit gondoltok?


2017. febr. 8. 12:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
54%

Az elején egyet értettem veled, mert az én párom is hasonlóan idegesítő volt, a legbetegebben, 40 fokos lázzal is képes volt dolgozni menni. De a legdurvább az volt, amikor a lába combtőtől bokáig be volt gipszelve, és mankóval 3 nap után már ment be...


Aztán olvastam, hogy inkább segítene be neked otthon és kiakadtam. Magyarán a problémád az, hogy betegen a munkahelyén és nem otthon dolgozik? Hogy jön ide, hogy te nehezen bírod egyedül a munkád? Ez egy teljesen más probléma és semmi köze az eredeti kérdésfelvetéshez.

2017. febr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
57%

En azt gondolom, hogy nem azert akarod, hogy otthon maradjon ket havonta egy-ket hetet tappenzen, hogy kipihenje magat, meggyogyuljon, hanem azert, hogy segitsen.

Az sem normalais, hogy ket honaponkent beteg. Ez nem zavar?

2017. febr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem azért megy el dogozni a belét is maga után húzva, hogy 40 fokos lázzal ne otthon csicskáztasd.

Fura a gondolatmeneted Kérdező!

2017. febr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%

Ezen a mondaton akadtaktok ki?

"Mikor beteg (márpedig gyakran beteg ilyen kisebb megfázásokkal, 1-2 havonta 1 hétre pl), akkor minden rám szakad, ő pedig jajgat itthon, nem tud semmit csinálni."


Magyarázok: azt jelenti, hogy ül az ágyon betegen, mert folyton visszaesik a betegségbe és a kérdezőnek nem csak a háztartást kell ellátni (gyerekszámot sem tudtok), hanem még egy magát elhagyó, jajgató férjet is, aki nem lenne beteg, ha kikúrálná magát legalább egyszer normálisan.

2017. febr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem meg aki olyan h*lye hogy betegen is megy dolgozni önszàntàbol azt hagyni kell. A férjének valszeg megfelelési kényszere van ez még olyan mint egy pszichês betegség , vagy az is. Nincs önbecsülése ezért csinàlha. Olyan mint aki csak abból merít mintha màs nem is létezne. Nem teljesen tiszta a felfogàsa de nem tudod lebeszélni .Ne idegesíts magad.
2017. febr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
26%

Nem 4-es, ezen akadtunk ki, mert így teljes:


"... így örülnék, ha kipihenné magát, másrészt, a segítség is jól jönne a ház körül. A házimunka oroszlánrészét én végzem, de azért pár dologban besegít. Mikor beteg (márpedig gyakran beteg ilyen kisebb megfázásokkal, 1-2 havonta 1 hétre pl), akkor minden rám szakad, ő pedig jajgat itthon, nem tud semmit csinálni"

2017. febr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem pasi menekul otthonrol. lazasan is.
2017. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
21%

#6:

"így örülnék, ha kipihenné magát, másrészt, a segítség is jól jönne a ház körül."


Te egyedül csinálsz mindent otthon? Vagy van férjed, aki besegít? Ha segít a párod és fogalmad sincs milyen megterhelő egyedül küzdeni a közös élet minden gondjával egyedül, akkor nincs jogod ítélkezni. Amúgy sincs, de ezt te nem fogod elfogadni.

2017. febr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
97%

Munkatársként ki nem állhatom az ilyen embereket. A kollégái biztos boldogok, amikor beteríti őket a bacijaival... Nekem is volt pár ilyen kollégám, influenza, hányás-hasmenés nem számít, ők nem mennek táppénzre. Amikor terhesen már harmadszor fertőztek meg, inkább elmentem én táppénzre, én, aki egészséges, problémamentes terhességgel úgy gondoltam, minden további nélkül dolgozhatok. Hát nem.

Én leszarom az ilyen ember önérzetét, hogy márpedig ő vasból van, és nem marad otthon betegen, de basszus, másokat is megbetegítenek maguk körül. Bánom is én, hogy milyen lelki nyomoruk miatt nem akarnak hiányozni egy napot sem, amikor ezzel a környezetüknek ártanak.

2017. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem meg baromi gaz hogy ilyen rohadt onzo es osszefertozi a kollegait mert o munka hose akar lenni.

Es az is gaz, hogy bent a munka hose otthon meg egy poharat nem tud elmosni.

En tudtam olvasni a sorok kozott, aki nem tud jobb ha magaban tartja a butasagot, mert a kerdezo nem csicskaztatni akarja de en is utalom ha valaki megjatsza magat a munkahelyen otthon meg egy nagy here.

2017. febr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!