Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyász szalaggal gyászolni...

Gyász szalaggal gyászolni közeli hozzátartozót csak férfiaknak illik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Közeli hozzátartozóm halt meg sajnos a napokban. :( Azt olvastam a netten,hogy a gyász szalagot férfiak viselték,viselik. Én lány vagyok, még fiatal húszon éves. Feketében 1 évig nem fogok járni. Maximum a temetésig,de tiszteletből gondoltam erre a szalagra 1 évig. Ti,hogy csináltátok ?



2017. febr. 8. 18:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
1 évig régen az özvegyek jártak feketében. Ha egy unokatesó/nagybácsi halt meg egy fekete szalag a temetésig a szív felett elfogadható. Egy tanítóm is mikor huszonéves volt az anyukája halt meg és ő is egy fekete szalaggal tanított a temetésig.
2017. febr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
1 vagyok. Egy ismerős 12 éve a lányát veszítette el egy balesetben és azóta fekete ruhában jár, de most már vannak benne minták így az évek múltán.
2017. febr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy, normális ruhákban jártam, csak a temetésre vettem fel feketét, az élet megy tovább, a halott már úgysem látja, miben vagy, ettől még gondolhatsz rá tisztelettel.
2017. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%

Mindenhol más a szokás! Nálunk falun általában meghordják 1 évig a feketét, sőt van, aki 3 éven át hord feketét. Ha valaki nem viselné egy évig,azt megszólják emiatt.

Viszont városon, ahova bejárok dolgozni, ott a közeli hozzátartozót is max. a temetésig gyászolják, utána már ugyanúgy hordják a színeset.

Én úgy vagyok vele, hogy nem az számít, hogymások mit gondolnak, hanem, hogy én belül mit érzek.

Ha 1 hétig érezném a gyászt, akkor addig hordanám a söét ruhát, ha fél évig, akkor addig. Amíg az ember lelke gyászban van, úgyse kíván se bulizni, szórakozni, ezt belül érzi mindenki. De ha valakire rákényszerítik hagyományok miatt a feketét, attól a gyásza nem lesz mélyebb.

2017. febr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A temetésig feketében leszek mindenképpen,utána már szeretnék színesebben öltözködni.
2017. febr. 8. 19:14
 6/19 anonim ***** válasza:
97%

Bocsánat a szóhasználatért, de sz.@rd le magasról, hogy mit illik és mit nem! A gyász mindenkinek a sajátja, úgy gyászolj, ahogy szeretnél!

Én sokáig fehér rózsát hordtam kitűzőként (ma már csak jeles alkalmakkor, életem fontos eseményein, ahonnan nagyon hiányzik az elhunyt, és jó lenne, ha ott lenne velem...), ez minden, csak nem a gyász társadalmilag elfogadott jele. És ki nem sz.rja le? Nem a külvilágnak gyászolok, hanem magamnak. Sőt, azzal is teljes mértékben tisztában vagyok, hogy Ő nem látja azt a bizonyos kitűzőt, ahogy engem sem, mégis... nekem valahogy jólesik felvenni azt a rózsát, és (ha hamisan is, de) úgy érezni, hogy ezáltal Ő ott van velem...

A lényeg, hogy ne foglalkozz azzal, hogy mit illik és mit nem, csak saját magaddal, az érzéseiddel...!

2017. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
30%
A legegyszerűbb, ha ki akarod fejezni, hogy gyászolsz, ha egy fekete szalagot tűzöl fel a ruhádra ebben a formában: [link]
2017. febr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

A temetésig hordj feketét, utána nem kell semmi jelzés, szalag, mert gondolom nem hiányzik, hogy még félév múlva is részvétüket fejezzék ki az emberek és faggassanak, vagy zavarban legyenek, hogy mit is mondjanak.

A fájdalmunkat egy eltávozott szerettünk iránt a szívünkben hordjuk.

2017. febr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%
Huszonéves lányként semmi értelme belefeledkezned a gyászba. Amit írtál, hogy a temetésig feketében járnál, utána meg ugyanúgy színesben, mint a gyász előtt, ez teljesen megfelelő. Én nem látnám értelmét a gyászszalagnak sem, pont azért, amiért 8-as sem.
2017. febr. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak kíváncsiságból szeretnék belelátni azoknak az embereknek a fejébe, akik a 7-est és a 8-ast lepontozták.

Vajon mi lehet a kifogás?

2017. febr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!