Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyász szalaggal gyászolni...

Gyász szalaggal gyászolni közeli hozzátartozót csak férfiaknak illik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Közeli hozzátartozóm halt meg sajnos a napokban. :( Azt olvastam a netten,hogy a gyász szalagot férfiak viselték,viselik. Én lány vagyok, még fiatal húszon éves. Feketében 1 évig nem fogok járni. Maximum a temetésig,de tiszteletből gondoltam erre a szalagra 1 évig. Ti,hogy csináltátok ?



2017. febr. 8. 18:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%
Gyászolni magunkban kell. Nem kell azt a külvágnak mutogatni ilyen olyan szalaggal.
2017. febr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A gyász egy bensőséges dolog. Elvárni, hogy ezt külsőségekben fejezd ki csak azért, mert ez a szokás, a legnagyobb képmutatás szerintem. Sosem szerettem ezeket a társadalmi elvárásokat. Melyik az őszintébb szerinted? Az, aki bár nem hord fekete ruhát, de méltóképp megemlékezik az elhunytról, ápolja az emlékeit és őszinte fájdalmat érez a hiányától, vagy az, aki bar talpig feketében jár, de -mar elnézést- tojik az egészre?

Csak azért ne húzz fekete ruhát, mert mások ezt várnák el! Az elhunyt hozzátartozód miatt részvétem! Gyászolj úgy, ahogy neked őszintén, szívből jön!

2017. febr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
48%

Azt hiszem, itt néhányan nincsenek tisztában azzal, hogy miért akarja valaki megkülönböztetni magát, ha gyászol. Ez nem arról szól, hogy a külvilágnak gyászol, hanem arról, hogy a külvilág tudjon róla, hogy gyászol, és legyen vele egy kicsit megértőbb, türelmesebb a nehéz időszakban. Van, akinek ez fontos, ezért visel feketét vagy szalagot.


Persze, mindenki gyászoljon magában, tojjunk egymás fejére, és csesszük le azt, aki a külvilág felé is ki szeretné valamilyen módon fejezni azt, hogy neki nagyon fáj egy rokona elvesztése. Nem értem én az embereket.

2017. febr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, te az embereket nem érted, én meg az indulataidat.

Ha valaki külsőségekben is ki szeretné (érted: Szeretné és nem azért teszi, mert mások elvárják) fejezni a gyászát, azzal nincs semmi baj.

Viszont a logikád sántít. Aki gyászol, annak a közvetlen környezete tudja ezt gyászruha nélkül is, evidens, hogy tapintatosabbak a gyászolóval. Aki viszont nem tudja, hogy az illető gyászol, az ugyan mivel zavarná meg? Ha én azt akarom, hogy békén hagyjanak, hülye leszek kikiabálni, hogy gyászolok. Hiszen mi az első, ha feketében látnak meg? Jól mondod, nekiállnak kérdezősködni. Vagyis mindened lesz, csak nyugtod nem.

2017. febr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező leírta, hogy tiszteletből szeretné jelét adni annak, hogy gyászol az elhunyt felé. Innentől kezdve nem értem, hogy miért írogatjátok ezt a befelé gyászolást. És nem, az emberek nem szoktak kérdezősködni, mert a halál totális tabunak számít nálunk. Ahogy ezt a válaszok is gyönyörűen tükrözik. De, ha valaki meg is kérdezi, hogy mi történt, jól van-e, tud-e valamit segíteni, az miért lenne baj?
2017. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
66%

Nem olvastad el elég figyelmesen a kérdést. Azt kérdezte, mi illik?

Ragozzam?

2017. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
És illik szalaggal gyászolni nőnek is.
2017. febr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
66%

Remek! Tulajdonképpen csak a lényeget nem érted azóta sem. Eh..mindegy...

Ilyen emberekre is szükség van...gondolom...

2017. febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

szereintem ez hagyományból ered. a lányok a hajukban hordtak (gyász)szalago(ka)t, a férfiak hosszú haj híján az ingükre tűzve.

(nem néztem utána, de hagyományorző rendezvényeket látogatva nekem így jött át, persze lehet, tévedek!)

2019. jún. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!