Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyim volt lakásában élek:...

Nagyim volt lakásában élek: mióta itt vagyok folyton lebetegszem. Ti elmennétek máshova lakni?

Figyelt kérdés

Itt nem kell lakbért fizetni annyiból jó, viszont nagyim cuccai mindenütt ott vannak. Imádtam a nagyimat, nagyon jó kapcsolatom volt vele. De anyámékon a sor, hogy a nagyim után maradt dolgokat elrendezzék. De évek óta erre sem jártak, mindig találnak valami kifogást miért nem tesznek semmit, és a saját dolgaim egy része dobozokban áll, mert nincs helyem kipakolni belőlük.


A lakáson nem változtathatok semmit, mert nem az enyém, hanem anyáméké... Tulajdonképp totál egyedül vagyok itt, és fel sem hozhatok senkit anyám kikötése szerint.


Nem tudom, hogy egy albérlet jobb lenne-e. Ti mit gondoltok?


2017. febr. 11. 21:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha van pénzed albérletre, akkor jobb, de egyébként én azt csinálnám a helyedben, hogy a nagyi cuccait dobozokba pakolnám, a szekrényeket meg használnám én magam. Ha anyukádék sose járnak arra, akkor fel se fog tűnni nekik, ha meg mégis megkérdezi, akkor mondd meg, hogy nem fértél el. Ez nem számít változtatásnak, a nagyid cuccai, amiket anyukád örökölt, továbbra is megvannak, semmi kárt nem teszel bennük ezzel.

Azt, hogy nem vihetsz fel senkit, hogy ellenőrzik, ha sose járnak arra?

2017. febr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen egyetértek az elsővel.

Az más kérdés, hogy nem tudni mitől betegszel meg?

Milyen jellegűek a betegségeid?

Egy alapos takarìtás, fertőtlenìtés nem ártana. Meg egy tisztasági festés, bár gondolom erre nincs lehetőség anyukád miatt. Bár megérthetné...

2017. febr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

A betegségekről nem írtál semmit. Ha penész okozza, akkor azonnal szedném a cuccaimat és elmennék akár egy szobabérbe, nagyon komoly, életre szóló betegségeket össze lehet szedni így.


A cuccokkal kapcsolatos megoldást a második válaszadó már leírta. Remélem van olyan hely, ahol elférnek dobozolva a holmik.

2017. febr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Jah, igazad van.

Igazából sehogy, csak a bűntudatot keltik bennem azzal, hogy nagyim sohasem fogadott vendégeket, tehát én se tegyem, ha tiszteletet érzek nagyim iránt.


De bakker: nagyim már nincs köztünk, az az ő életstílusa volt, ez pedig az én életem. Én szeretnék vendégeket fogadni, felnőtt ember vagyok és jól esik társaságban lenni.


Egyébként anyám akkor feljött, amikor nemrég pár napra kiutaztam külföldre (úgy, hogy nem is szól róla)!

2017. febr. 11. 21:37
 5/16 A kérdező kommentje:

Második és harmadik válaszoló:

A tüdőmmel vannak gondok: hörghurut főleg, plusz most beszedtem egy mandulagyulladást. Nagyimat egy tüdőgyulladás vitte el! De ő nagyon gyenge volt ilyen téren mindig is.


Nemrég sokat takarítottam nagyim dolgai között. Lehet, hogy felkavartam és belélegeztem valamit amit nem kellett volna?! (Nagyim nagyon nem szeretett takarítani.)


A cuccokról: van egy szoba, amit nem használok, oda beférne minden dobozokban. Anyám felháborodna, de már nem érdekel.

2017. febr. 11. 21:44
 6/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem egészen értem a lelki problémáidat, talán valamilyen ok miatt enyhén terrorizálnak "anyádék", te meg készségesen elfogadod ezt a lelki terrort. Az sem világos, hogy miként lehet ez a lakás "anyádéké", amikor nagyanyádnak vagy az apád vagy az anyád lehetett a gyereke, de ketten semmiképpen nem. Nagyanyád cuccaiból nyugodtan kiszórhatod, ami kifejezetten az ő személyes tárgyai, ruhaneműi stb. voltak és a leromlott állapotú berendezési tárgyakat is lelkiismeret furdalás nélkül kidobhatod (elvitetheted), legfeljebb hívsz valakit, akiben megbízol és felbecsüli neked a többi tárgy reális értékét és akkor egy újabb szelektálást megtehetsz, legfeljebb a ténylegesen értékes tárgyakat érdemes megtartani. Utána berendezed a lakás a te saját ízlésednek megfelelően és máris meg fogsz nyugodni. Anyáddal szemben meg minden további nélkül felléphetsz tárgyilagos indokkal, ami benne valamiféle "bűntudatot" ébreszt, hogy téged ilyen helyzetbe hozott. Mindig meg lehet találni azokat a szavakat, amelyekkel finoman, de tárgyilagosan éreztetheted a másikkal, hogy ő a hunyó. Hiszen végül is félig már felnőttél, ha tőlük külön élsz. Olyan meg nincs, hogy az a kikötés, hogy nem változtathatsz semmit a lakáson. Dehogy nem: ha anyád felhozza, közlöd, hogy te a lakás állagának megóvása érdekében cselekedtél, erre nem lehet ésszerű ellenvetése.
2017. febr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Tobbiek mar elottem leirtak a valaszokat.

Ez komoly? Arra gondoltal h a takaritas miatt? Komolyan februar van. Horghurut es tudogyulladas boven elofodulhat sajnos. Ezek bakterialis betegsegek. Bar ezek ma

Barmikor elofordulhatnak de ebben az idoszakban gyakori.

Ergo nem a takaritas alkalmaval kapod el "amikor felkavarsz valamit"

2017. febr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Most mindenki beteges nem attól van bajod. De ha állandó por van esetleg penész az okoz légzőszervi gondokat köhögés, tüsszögés, bántja a szemet, kifejezett por allergia sem kell hozzá.

Takaríts ki, pakold ki a szekrényeket és dobozold be a nagyi dolgait. Esetleg beszéld meg azzal a szülővel aki a gyereke, hogy nézzétek át (átnézhesd) a dolgait és adományozzátok el a ruhákat, legalább más néni is örömét leli benne és nem megy teljesen tönkre a szekrényben.

2017. febr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Van pince, tároló a lakáshoz? Rossz érzés egy hallott dolgai között élni. Nyomasztó. Érthető, hogy megvisel. Pakold ki őket vagy költözz el.
2017. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ez az anya nevelt fel, nem véletlenül lettem gyenge. XD Mondjuk szeretnék jobb lenni önvédelem terén.


Anyámék = anyám és nagybátyám, nagyim két gyermeke.

A lakás rettenet hideg, akármennyire is felveszem a fűtést, mert 1: rossz helyen van, az épület szélén, 2: nem laknak felettem. Plusz ugye a por a takarítás miatt és a tisztítószerek, amiket használtam legyengíthettek annyira, hogy beszedjek valamit. Nem vagyok virulógus, szóval fogalmam sincs, hogy a porban lehet-e valami. XD

2017. febr. 11. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!