Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korig nem ciki...

Hány éves korig nem ciki otthon lakni?

Figyelt kérdés
Ha van munkája.
2016. dec. 30. 08:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Én 100 éves koromig otthon laknék, ha olyanok a családi és lakáskörülmények, hogy jól érzem magam ott.

Divatból, vagy ciki vagy nem ciki alapon nem fizetnék albérletet, vagy adósítanám el magam a fél életemre.

Vastagon tojok arra, hogy ez valaki idegennek tetszik, vagy nem tetszik.

A párkapcsolat az más.

Egészségesebbnek tartom a különélést.

2016. dec. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ mekkora az ingatlan, milyen a kapcsolat a szülő-gyerek között. 25 körül már elég érdekes szerintem, de pl. ha emeletes a ház és van saját fürdő stb és nekik megfelel akkor semmi gond. Akkor "ciki" ha az egyik vagy több félnek nem felel meg. A többi emberrel, hogy ki mit gondol stb nem kell foglalkozni.
2016. dec. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Ha jók a lakáskörülmények, és az ember eléri, hogy egyenjogú, felnőtt családtagként tekintsenek rá otthon, valamint jó a kapcsolat a szülőkkel, akkor addig, amíg nem alapít saját családot.
2016. dec. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs ilyen h ciki /nem ciki, HA van munkaja, es HA ad a kozosbe ugy , h mellette felretenni is tud.
2016. dec. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
Elsővel teljesen egyetértek. Amíg nincs párkapcsolat, addig nem számít hány éves vagy, ha senkit nem zavar, ha jó a viszony, akkor nem ciki. Nyilván a költségeket közösen viselve, házimunkában részt vállalva. Viszont párral nem laknék otthon én sem.
2016. dec. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Semeddig sem "ciki". Én azt tartom szörnyűnek, hogy valakiben ez így egyáltalán felmerül.
2016. dec. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Akkor ciki, ha annak érzed. Manapság divat lett ezen rugózni, hogy ki lakik a szülőkkel, biztosan azért, mert sokan kényszerülnek otthon lakni. Akik ezen nevetnek általában csak nyomorognak egy albérletben és nem a saját luxusvillájukban ülnek, nem kell velük foglalkozni, mást nem tudnak felmutatni, attól érzik magukat valakinek, hogy tudnak albérleti díjat fizetni.
2016. dec. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

Na most ez azért nem ennyire egyszerű.Sokan képmutatóan azt mondják bármeddig,nem ciki stb.. Ugyanezek az emberek meg a való életben lenézik azt,aki a szüleivel él.Legalábbis ha férfi az illető. 26 éves koromig szüleimmel éltem, kb 20-tól folyamatosan kaptam az oltást nőktől,akik persze odaköltöztek mindig valamrlyik palihoz,tehát ők már "önállóbbak" voltak. Aztán elköltöztem a munka miatt más városba,egy átlagos panellakási albérletbe,és máris "nagyfiú" lettem.


Szóval udvarias dolog ezt természetesnek mondani,csak éppen valamiért a valóságban ez máshogy működik. Nem a szemedbe mondják,hanem a hátad mögött.

2016. dec. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Én úgy vagyok vele, hogy ameddig nincs párkapcsolatom és otthon a szülői házban is jól érzem magam, és jók a körülmények akkor minek költözzek el. Egyrészt azért sincs értelme, mert a munkahelyem 20 percre van gyalog, motorral, vagy biciklivel még kevesebbet kell mennem. Közelben van minden, nyugodt, csendes környék. Meg ameddig nincs párkapcsolatom addig meg minek menjek egyedül albérletbe?


Egyrészt egyedül éppen hogy megélnék, de számolgatnom kéne, és nem lenne kényelmes nyugodtabb életem. Másrészt egyedül minek éljek egy lakásba? Vannak jó olcsó albérletek, de az ottani körülményeket inkább kihagyom. Ha normális lakást bérelnék akkor a fizum elmenne rá, plusz rezsire és kajára, és semmit nem tudnék félretenni. Másrészt ameddig szüleimnél éle, jobban tudok félretenni, jobban tudok agyalni hogy mit kéne még kitanuljak amivel tudok mit kezdeni, ha esetleg adódik egy jó lehetőség amihez kell némi kezdő tőke könnyebben előtudom teremteni. A szüleim se fiatalok már, el kell itthon a segítségem mert a testvéreimre nem igazán számíthatnak, meg minek hagyjam egyedül őket egy nagy két szintes családi házban?

2016. dec. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%
Én mindig otthon laktam. Miután elköltöztem a szüleimtől, a saját otthonomban.
2016. dec. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!