Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarhatja egy anyuka,...

Miért akarhatja egy anyuka, hogy a fia ne dolgozzon egyetem mellett?

Figyelt kérdés
2017. febr. 13. 17:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%

Párommal élek, ezért muszáj nekem is dolgoznom. Otthonról dolgozom, de a tévhittel ellentétben, még így sincs annyi időm az egyetemre, amennyit szeretnék szentelni neki. Plusz háztartás, satöbbi. TEhát amíg megteheti valaki, hogy doglozzon tanulás mellett, válassza a tanulást!


Sokan mondják ugyan, hogy "áá sokan elvégeztek már egy egyetemet munka/gyerek vagy munka és gyerek mellett. Kérdés, hogy milyen időbeosztással, eredményekkel, mennyi csúszással és mennyi-mennyi kényelmetlenséggel.

2017. febr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%
Mert egyszerűbb úgy tanulni, hogyha csak azzal kell foglalkozni. Aki megteheti, illetve a szülei megtehetik, annak hajrá!
2017. febr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
miért akarhatja, hogy dolgozzon, ha úgy állnak anyagilag, hogy nem kell a pénz kajára méregetni?
2017. febr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincsenek anyagilag rászorulva, akkor a tanulásra koncentráljon.
2017. febr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
58%
Érdekes, itt már senki nem küldené dolgozni a gyerekét, másik kérdésnél meg szétszeditek, hogy nem dolgozik...
2017. febr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
63%

kedves kérdező,


én is egyetemre jártam 3 évig. úgy állapodtam meg anyával hogy nem dolgozok mellette, ha szépen tanulok. viszont ha utazni szeretnék, vagy több pénzre van szükségem, akkor magamnak teremtsem elő, és gyűjtsem.

sajnos félévet csúsztam, és ugy volt vele, hogy abban a félévben dolgozzak.

dolgoztam is, nem bántam meg, sok pénzt kerestem diák melóval


most 24 éves vagyok, és úgy gondolom, sok szülő még 25 éves koráig is eltartja a gyerekét ha egyetemre jár.

én pl nem lennék ilyen. használja ki 23 éves koráig az egyetemet, aztán meló.

anya se akart engem, egy felnőtt 24 éves nőt eltartani, ha pl mesterszakra is mentem volna

majd levelezőn folytatom.

2017. febr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem jó dolog egyetem mellett dolgozni. Nyilván levelezőn egyszerűbb, nappalin meg kevésbé lehet kivitelezni, de heti 1-2 esetleg 3 nap senkit nem fog a földhöz vágni.


Én spec levelezős vagyok és a munkám szervesen kapcsolódik is a tanulmányaimhoz(még az okj-s végzettségem és a középiskolai tanulmányok is), így nekem szerencsére könnyű(könnyebb, mint akik 0 előképzettséggel vannak nálunk). Kockáztatni nem érdemes egy diákmunka miatt. Akkor már inkább csak szünetekben dolgozzon az ember, amikor semmi egyéb dolga nincs.


Én azért is szeretem ezt így csinálni, mert 14 év tanulás után már ráuntam a sulira, aztán dolgoztam 3 évet, de arra is ráuntam egy kicsit és így a kettő együtt meg egy kicsit ugyan sok, de nem unom el magam. Van cél amiért küzdeni kell és nem csak a mókuskerék és a szürke hétköznapok vannak. Tetszik ez a változatosság.


Egyébként a munkaadótól is sok függ. Ha rendesek és megértik, hogy suli van stb az is könnyít a dolgon, de van olyan is, hogy nem engedik és még keresztbe is tesznek.


Én biztos nem csinálnám másképp, ha elölről kéne kezdenem a felvételit, de ugyanakkor meg vannak olyan képzések amik mellett szinte lehetetlen dolgozni suliidőben. Akkor persze, hogy nem akarja a szülő, hogy dolgozzon a gyerek és lehetőleg időben befejezze a sulit.

2017. febr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
60%

Kedves 10-es, 15-ös!


Eddig 17 válasz érkezett, a ti kettőtök hozzászólását és pár emberét leszámítva, akik kénytelenek dolgozni, megközelítőleg 8-an mondtuk, hogy a gyereket nem küldjük egyetem alatt dolgozni.

Ebből vontátok le a messzemenő tanulságot?

2017. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
88%

A diákmunkát akkor szokták javasolni, ha rá vannak szorulva, vagy valami extra igénye van a kérdezőnek, ami nem fér bele.


A nem régi, példának felhozott kérdésben NEM kapja meg a gyerek zsebpénzét, és ezért írták a diákmunkát.


Hihetetlen, mennyire nem képesek egyesek értelmezni.

Nem csoda, hogy a Pisa tesztekben a béka segge alatt vagyunk.

2017. febr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert az iskolaidő a művelődésre való. Ha van mellette annyi szabadideje, hogy dolgozhatna, akkor érdemesebb olyan dolgokra fordítani, ami diákstátusszal kihasználható (pl. tanfolyamok, belépők kiállításokra, az utazás fele annyiba kerül diákként), belépők, színházjegyek. Pl. lehetett a MÜPÁ-ba 300 Ft-os állójeggyel menni a legpuccosabb előadásra is - ez a lehetőség később megszűnik, és 3000 Ft alatt nem jutsz be. Én különórákra és más egyetemekre jártam mellette.

Sok ismerősöm egyszerre 2 egyetem járt nappalin, mint pl. Közgáz és BME.

Az ismerkedés, kapcsolatépítés sem egy utolsó feladat ebben a korban, mert ezek révén fogsz tudni érvényesülni a szakmában az egyetem után, ha a családi hátszeled nincsen meg hozzá. Sehogy máshogy.

2017. febr. 14. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!