Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne az én...

Mit tegyek, hogy ne az én cuccaimat használja az egész család?

Figyelt kérdés

Anyukám és nagymamámék is gyakran szokták használni a megkérdezésem nélkül az én dolgaimat, amit a zsebpénzemből veszek magamnak. Engem ez eléggé idegesít. Én nem használnàm az ő dolgaikat még a megkérdezésükkel sem nem hogy anélkül.

Anyu pl kiveszi a sminkes táskàmból a sminkjeimet és azokat használja a megkérdezésem nélkül. Vagy az arckrémem vagy esetleg a ruhàim.

Mamám meg azt is csinàlja, hogy vesz nekem konyhai dolgokat, tálakat és mikor viszek neki esetleg abba kaját (nèha meglepem őket), akkor azt veszem észre, hogy mikor megyek hozzájuk abban az edényben már teljesen más van és azt használja amit már nekem adott egyszer..

Mit csináljak? Csak én tartom ezt illedelmetlen viselkedésnek vagy más családban is előfordul hasonló?


2017. febr. 13. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Hány éves vagy?


Ez szerintem ne legyen probléma, nem szabad..anyukád és a nagyid, azaz a családod, nehogy már sajnáld tőlük!!!

Nem lenne szabad...


Pl: ha anyukád a saját pénzéből készít vacsorát, akkor abbőól te se egyél, mert a saját megkeresett pénze!


Na? Nem szabad iylennek lenni, mert használják. És?

Nem idegenek...

2017. febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Szerintem sok családban használják egymás dolgait, de azért megkérdezés nélkül a cuccaid között nyúlkálni nyúlkálni meg elvenni a ruháidat tényleg illetlen. Mi is használjuk néha egymás cuccait, de sosem szó nélkül.

2017. febr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Említetted már nekik, hogy téged ez zavar? Mert lehet nekik ez teljesen természetes, és nem is sejtik, hogy neked nem.

Egyébként nekem is természetes, szívesen odaadom anyukámnak a cuccaimat, mondani is szoktam, hogy hol találja, vegye el, ha szüksége van rá. Ha az ételen nem osztozkodunk, hogy mindenki csak ahoz nyúljon, amit ő tett az asztalra, akkor nehogymár egy sminken vagy krémen problémázzak.

Nagymamaádnak pedig mondd meg, ha viszed az ételt, hogy ha kiürült, adja vissza az edényt, mert szükséged van rá.

Egy szóval beszéld meg velük, mert ha nem szólsz, ők nem tudják, hogy neked mi "fáj".

2017. febr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Figyu, az edény még annyira nem gáz!

Viszont smink cuccokat, arckrémejet nem higiénikus egymásnak használni. Nem szabad!

Az én apám viszont a fogkefémet nyúlta le mindig. Vettem magamnak egy elektromosat, amit a szobámban tárolok!

Ami a vicc, hogy ezeket én is zsebpénzből, diákmunkás pénzből veszem.

A másik meg, hogy alig van ruhám, nagyon kevés és még azt is lenyúlja anyám...

Nem csak nálatok van ez!

2017. febr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Velem is megtörtént.Csak az volt talán a különbség,hogy én 20 éves voltam az anyám meg kb. 50 és felvette a farmer ruhámat.Abban ment el dolgozni (egy munkahelyen dolgoztunk) de elõtte én már hordtam a munkahelyemen.Nem adtam neki,hanem elutaztam és kiszedte a szekrényembõl a ruhámat.Ráadásul a párom hozta nekem olaszból.Amikor visszamentem dolgozni a kollégák mondták meg,hogy az anyám a ruhámba ment be dolgozni.En szégyeltem magamat,az anyám tudomást sem vett róla.


Az edények, vagy sminkes dolgok nem zavartak volna.


Ja és a ciki benne,hogy egy pasinak akart tetszeni ebben a ruhában,szégyen!

2017. febr. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem sajnálom tőlük, de szerintem sem higénikus és nem illik. Szívesen kölcsön adok pl ruhát de akkor ne szó nèlkül vegye el mert én is mindenre engedélyt kérek.

Igen utolsó, nálunk is hasonló a helyzet. Mindent a saját pénzemből kell megvennem, direkt spórolok vele, ők pedig meg sem kérdezik, hogy használhatják-e.

2017. febr. 13. 21:54
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, 4-es
2017. febr. 13. 21:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem szokás. pl kicsi korunktól kezdve úgy tanítottak minket, hogy nem illik más táskájába nyúlni megkérdezés nélkül, az egy privát szféra. Nincs olyan, hogy bármelyikük belenyúl és elvesz bármit is onnan a megkérdezésem nélkül.


A szem előtt hagyott kencékbe sem piszkálunk bele. Mások ruháját meg főleg nem szedjük el, lehet ő is azt venné fel, vagy esetleg tönkre megy. Barátoktól sem kérek kölcsön ruhát, kellemetlen az enyémmel azt csinálok amit akarok, ha ügyetlen vagyok és foltos lesz szánom bánom saját hibám.

2017. febr. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem tedd el olyan helyre, hogy ne vehessék el, mellesleg ez rohadt nagy pofátlanság. A tnik csinálnak ilyent, nem felnőtt emberek.


Egyes, a másik megkérdezése nélkül NEM turkálunk a cuccai között!

2017. febr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet hugom csinált mikor fiatalok voltunk szó nélkül kivete a neki tetsző ruhát ,táskát és aba ment barátaihoz.az engem is boszantott.
2017. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!