Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők! Ti hogy viszony...

Elvált szülők! Ti hogy viszonyultok az expárotok új családjához?

Figyelt kérdés

Láthatások alkalmával pl mennyire örültök, ha vele is találkozhattok?

Szerintetek erre szükség van?



2017. febr. 19. 10:25
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*mármint az új párjával, annak gyerekeivel
2017. febr. 19. 10:26
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell örülni nekik, egyszerűen csak a saját gyerekünk érdekeit kell szem előtt tartsuk és felnőtt módjára kell kezelni a helyzetet. Lehet őket szeretni vagy utálni, a lényeg, hogy a gyerek az esetleges feszültségből ne vegyen észre semmit.
2017. febr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Így gondolom én is.

Csak ha problémák vannak a gyerekkel, vagy akármilyen megbeszélnivaló, én úgy gondolom, az a 2 szülőre tartozik, és nem kell gyertyát tartani, fülelni.

Én pl nem kapok lehetőséget, hiába jeleztem az exnek, a párja állandóan jön vele, mintha össze lennének ragasztva.

+ nem 1 cinikus megjegyzése volt már felém, amire a párom is felfigyelt, de nem veszik a lapot, hogy nem kérünk belőlük.

Én szeretném betartani a 3 lépés távolságot, exem viszont próbál nagyon barátkoztatni vele, átpasszol neki, hasonlók. Én ezt nem akarom, de ő nem érti meg.

2017. febr. 19. 10:45
 4/20 anonim ***** válasza:

"Örülni" külön nem örülök, de jó ismerösként minden további nélkül szoktunk találkozni és az "összes" gyerekkel is vannak programok.


A gyerek(ek) miatt erre igenis szükség van, a gyereknem nem szabad azt hinni, hogy a család másik része "rossz, elítélendö", hanem egyszerüen távolabbi rokon.


Ha a szülök normálisan állnak az exhez meg az új családokhoz, akkor a gyereknek nem lesznek "elvált szülök gyereke" tünetei, hanem lelkileg is egészségesen fejlödik.


A válás a legtöbb esetben azért viseli meg a gyerekeket, mert a szülöktöl a gyülöletet érzik a másik szülö felé, és ez az, ami árt, nem maga a válás ténye!

2017. febr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Kérdező! Próbálj valahogy úgy beszélni az exeddel, hogy a jelenlegi párja ne tudjon róla (legyen az akár egy telefonhívás, sms vagy netán egy személyes találkozó, ahová a jelenlegi párja nem tudja elkísérni) és mondd el neki, hogy ez a gyerek a kettőtöké, nem a jelenlegi párjáé és ti pontosan tudjátok, hogy mi a legjobb neki. Ha azt mondod,hogy az exednek is feltűnnek a párja beszólogatásai, talán ezt is megemlíthetnéd neki, hogy próbáljon beszélni vele és nem ártana, ha hanyagolná a megjegyzéseit.
2017. febr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nézd, lehet úgy is nézni, hogy ő a felesleges harmadik a két szülő beszélgetésben a gyerekről. Még lehet onnan is nézni, hogy ha azt elvarom, hogy gondoskodjon a gyerekről és ne csak koloncnak tekintse, akit el kell viselni, akkor az a minimum, hogy én is partnernek tekintem és evidens, hogy vele is ugyanúgy megbeszelem a dolgokat
2017. febr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem meg ha gond van, igenis jó, ha az exed párja is elsőkézből hall róla.

De hát honnan is tudhatnám, én képes vagyok 20 éve házasságban élni...

2017. febr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Ez addig rendben is volt, amíg nem jöttek a kéretlen tanácsai "Ez nem jó, dobd ki, használd helyette ezt" "Ezt ne így csináld, ne úgy csináld, én másképp szoktam"...

Gyerekemnek előttem: "Ne felejtsd el x dolgot megoldani innentől magad, mert nem leszek ott, hogy megcsináljam neked"...


Amúgy az exemnek nem hiszem, hogy ezek feltűnnek, az én párom jelezte nekem, hogy hogy osztogatja itt a dolgokat... (Ha én ezt felhoznám akár az exnek, akár a párjának, az lenne, hogy ő csak segíteni akart... Oké, de én nem kértem meg rá mondjuk.)


Anyagiak terén is felmerült 1-2 dolog, na a válasz úgy kezdődött, hogy "Xy azt mondja...." (mármint a párja)

Így nem tudok vele dűlőre jutni. Sajnos ismerem, nem nagyon képes önálló döntésre semmiben.

2017. febr. 19. 11:13
 9/20 A kérdező kommentje:
6-osnak szólt...
2017. febr. 19. 11:14
 10/20 anonim ***** válasza:

A helyedben azt se erőltetném ennyire, hogy az exemmel állandóan egyeztessek minden apróságról.

Ti vagytok innentől "A család": a gyerek, a te párod, és te. Akik egy fedél alatt laknak.

Az szép és jó, hogy van az exednek új családja, és tartja a kapcsolatot a közös gyerekkel, de ez már korántsem ugyanaz, mint együtt élni, egy családként.

Akkor beszélj vele, ha komoly dolog, őt is érinti, vagy a megoldáshoz szükséges az apa is.

Egyébként csak saját magad stresszeled, és tényleg úgy fogja érezni az új feleség, hogy nélkülük semmit se tudsz megoldani.

2017. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!