Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a szegényebb...

Mit lehet tenni a szegényebb rokonokkal? Miért kell hisztiznie, kioktatni?

Figyelt kérdés

Apukám testvéréről van szó. Nincsenek jó anyagi körülményeik, most télen vissza is költöztek mamáékhoz. Viszont apa húga folyamatosan megjegyzéseket tesz rám, vagy a szüleimre... Karácsony pl. úgy van, hogy Szenteste anyáékkal vagyok, Karácsony első napján megyek mamáékhoz apával (elváltak anyuék) és ott bontom ki az ajándékokat, amik apától, mamáéktól vannak. Most decemberben a nagynéném zokogva kivonult, hogy nem igazság, hogy az ő gyereke 4 éves, de alig kap ajándékot, nekem meg drágábbnál drágább dolgok vannak a fa alatt.

Múltkor elkísértek kozmetikushoz (ők mondták, hogy jönnek velem, meg elvisznek) és utána ki volt akadva, hogy mennyire drága helyre járok és hogy a városon kívül ő sokkal olcsóbb helyre jár, majd kér nekem időpontot. Mondtam, hogy nem kell, mert ez a szalon közel van a gimimhez, ezért pl. egy lyukasóra is elég, ha gyorsan kell valamit megcsinálni és nem akarok 30-40 perceket utazni csak oda mondjuk egy gyanta miatt.

Vasárnap is ott voltunk ebédelni és mondtam, hogy én nem kérek a sütiből, mert kb egy kalóriabomba volt és ki volt akadva, hogy ő ezzel dolgozott tegnap este óta, éjszaka is még piskótát sütött és aztán én voltam a szemét, hogy milyen válogatós vagyok és nekem semmi nem jó.


2017. febr. 21. 18:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
mond meg, hogy nem irigykedni kell, hanem dolgozni és kész.
2017. febr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
#1: Így van, itt, az orbanisztáni munka alapú társadalomban csak a kámínyen dógozó kisembörnek vannak javai!
2017. febr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%

Hagyd rájuk...

De egyszer egyszer azért ehetnél a sütiből ha már 3nnyire oda vannak

2017. febr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Azért ha kozmetikusra van pénze, annyira nem állhat rosszul...
2017. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem apukádéknak kéne beszélni velük,hogy viselkedjenek felnőtt módjára. Nem szabad irigykedni másokra, megszólni őket. A saját kis életével foglalkozzon inkább.

Tegyen érte,hogy ők is jobb anyagi helyzetbe kerüljenek.Esetleg kérjen segítséget a szüleidtől(nem anyagit,hanem konkrét tanácsokat),hogy mit tehetne,hogy jobban keressen stb.

Ha meg nem változnak,akkor egyszerűen nem kell az orruk előtt olyan dolgot csinálni,mondani,amire egyből felkapják a fejüket.

Egyébként amíg az ember kimegy városon kívülre a kozmetikába,meg visszautazik a kezelés után, az kb többe jön ki,mintha alapból a munkahelyhez/lakhelyhez közeli helyre menne..

Ha már annyira spórolni akar,akkor ne járjon kozmetikushoz,hanem oldja meg otthon.Sokan festik otthon maguknak a szemöldöküket,szempillájukat, sokan gyantáznak otthon stb.Nem egy agysebészet, kicsi utánaolvasással és gyakorlással bárkinek megy.

2017. febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%
Hát az anyilván rosszul esik neki,h nem tud a gyerekének olyan és annyi ajándékot venni amilyet szeretne...lehetnétek is diszkrétebbek és az ajándékozást nem előtte illetve a gyereke előtt intézni.A kozmezikus témában meg lehet,h csak simán segíteni akart.Azt sem hiszem el,h egy kis darabka sütit nem lehetett volna meg enni...kedveskedni akart vele...szerintem nem jöl közelìted meg a dolgot bár nyilván nem ismerjük a szituációkat...1# nem mondta,h munka nélküli...
2017. febr. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
37%
Istenem...kb. egy kalóriabomba volt, igen egy-két szelet sütitől már fel is ugrana rád 10 kg. Hagyjuk már!
2017. febr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
46%

Szar egy dolog a csóróság, örülj neki hogy te nem tudod milyen!

Más örülne annak a ,kalóriabombás' sütinek, ha nincs más!

2017. febr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
27%
Mondjuk én azt se nagyon tudom megérteni,hogy egy gimnazista akinek a fenekén még félig-meddig ott van a tojáshéj, mi a francért jár kozmetikushoz.
2017. febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
16%
#9: Hát mert anélkül nem akasztanák be neki a lompost!
2017. febr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!