Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti a családban hogyan osszátok...

Ti a családban hogyan osszátok meg az autóhasználatot ha nincs mindenkinek külön autója?

Figyelt kérdés

Nálunk sokáig 1 autó volt és 3 jogsi. A kocsit apám használta a legtöbbet, arra hivatkozva hogy ő szervizeli meg ő fizeti a biztosítást. Én sokszor csak úgy mehettem vele hogy tankolok bele de többet mondott mint amennyit fogyaszt a kocsi, pl 10-10km-es útra mentem és tankolnom kellett bele 2000ért. Anyám is ritkán használhatja mert ha elvittük akkor idegeskedett mikor neki épp kellett.

Van már saját autóm azóta amivel nem közösködök, osszák meg anyámék azt az autót ha már házastársak...

Nem tudom másoknál hogy van ez mert egyik haveroméknál mindenkinek van saját, van akinek abszolút nincs a családban és van aki a nagyszülőkkel lakik és ők nem igénylik a kocsikázást.

Barátnőméknél is van mindenkinek saját autó úgyhogy ott sincs ilyenen vita.


2017. febr. 28. 11:48
1 2
 1/13 Ketseg2017 ***** válasza:
55%

Nalunk is a csaladban egy auto van, nekem es apukamnak van hajtasija, en mar dolgozok masfel eve.

Van meg egy ceges kocsi, amit apum vezet (felveszi vele reggel a munkasokat es hazaviszi).

Miota van a ceges kocsi, a mienket nem hasznalja, azota absozlut en tartom fenn a kocsit a biztositas kivetelevel, amit azert megosztunk egymas kozott.

Szerintem ez igy absozlut korrekt is, hogy amennyit hasznalom, akkor en tankoljam. Tanuljam meg :)

Eleinte mikor kaptam a jogsit, tankoltak nekem hogy legyen tapasztalatom, szokjam a vezetest.

De mostmar sajat utamra engedtek.

2017. febr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk 4 jogsi 1 kocsi. (Apum, anyum, bátyám, én)

Egy darabig tesómnak volt saját de eladta. Anyum-apum általában biciklivel jár dolgozni, most hogy rosszabb idő volt anyum kocsival. Én csak hétvégente vagyok otthon, sok szükségem nincs rá, ide oda elszaladok vele ha otthon van. Igazából általában megoldjuk, végső esetben fuvarozzuk egymást. Ha valakinek nagyon kell akkor úgy alakítjuk és ennyi.

2017. febr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Amíg a fiunk velünk lakott, akkor szó nélkül fogta és elvitte. Most már csak ketten vagyunk, ha nekem kellene, akkor pitizek a tulajdonosnál (feleségem), hogy elvihetem-e a kocsiját, de többnyire azt mondja, hogy majd ő elvisz és vissza is hoz.
2017. febr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Szia! Mi ketten vagyunk a párommal, az ő nevén van az autó, ő tarja fent, ő tankol vele. Legtöbbször ő megy vele munkába, vagy ketten valamerre bevásárolni, kirándulni. Ha épp nem ő a soros munkába menéskor (ketten mennek, hetente váltják, kinek az autójával), használhatom a kocsit bármikor, de általában úgyis csak boltba megyek, hogy kaját vegyek magunknak, így tudom finom főtt étellel hazavárni.


Úgy beszéltük meg, következőnek együtt veszünk majd kocsit, közösen összedobjuk a pénzt egy szebbre, jobbra, de azt is kb ennyit fogom használni, és az ő nevén lesz, minden marad a régiben. Én szeretek gyalogolni, nekem nem kell annyiszor az autó, egyedül a cipekedést jó, hogy el tudom kerülni vele :)

2017. febr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem osszunk semmit a családban.
2017. febr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Soha nem vittem el apámék autóját, pedig szinte bármikor odaadta volna.
2017. febr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk nem téma, mert egy autó van és egy jogsi (nekem).


De amikor fiatal korunkban (kb. mikor egyetemisták voltunk) a szüleinkkel laktunk a testvéremmel, akkor 3 jogsi volt (anyukámon kívül mindenkinek) és egy autó. Világos volt, hogy mivel szüleim vették és tartották fenn az autót, elsősorban apukám használta. Ha nekünk kellett, akkor elkérhettük, és szívesen oda is adták. Megjegyzem: senki sem volt autób..zi a családban. Mindenkinek természetes volt, hogy munkába, iskolába vagy éppen a belvárosba délután bemenni nemcsak autóval, hanem busszal is lehet. Vagy jó időben pl. én szívesen bicikliztem.

Sok esetben olyankor vezettem az autót, amikor anyut kellett vinni valahová (pl. nagy bevásárlás sok csomaggal), és így aput tehermentesítettem a vezetés alól. Vagy amikor együtt mentünk a kertbe dolgozni.


Már külön laktam, amikor előfordult, hogy valami miatt vidékre kellett mennem (ráadásul faluról falura, tehát tömegközlekedéssel nem fért volna bele az időbe). Ilyenkor apukám mindig szívesen odaadta.

2017. febr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%
Érdekelne, miért lett lepontozva a válaszom, hogy lehet erre nem hasznos választ adni? Nem értem :(
2017. febr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%

Én is le lettem (jelenleg 0%-on állok).

Valószínűleg egy autób..zi pontozhatott le, aki képtelen megérteni, hogy

a) nem kell autóval járni még vécére is;

b) hogy normális, egymást szerető emberek be tudják osztani az autót úgy, hogy hárman egyet használnak;

c) ha a szülők pénzéből lett véve és ők tartják fenn, akkor a gyerek elkérheti, de nyilván elsődleges a szülők igénye.

2017. febr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Az érzés, mikor a saját apád lehúz...

A kérdésre válaszolva,ha otthon van akkor megyek vele amikor szeretnék. Más kérdés, hogy egy rakás szar az egész és inkább szívesebben buszozok, mert attól félek, hogy leáll. :D 21f

2017. márc. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!