Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy férfinak...

Szerintetek egy férfinak lehet olyan a felesége előző házasságából született gyermeke, mintha a sajátja lenne?

Figyelt kérdés
2017. febr. 28. 23:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
89%

Ha sikerül egy bensőséges bizalmas kapcsolatot kialakítani egyfajta apa - gyerek viszont igen lehetséges. Sőt van is nem egy példa ilyenre hogy sajátjaként szerette és úgy is nevelte fel. És a gyermek is úgy tekintett rá.

Elvégre is sajnos nem mindig az az apa aki nagyon csúnyán fogalmazva megcsinálta a gyereket mert arra egy hülye is képes! Felnevelni tisztességesen, ott lenni mellette a ha beteg ha bánatos ha szomorú vagy öröm éri és ösztönözni őt. Ehhez kell ész és felelősség. :)

2017. febr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Persze, lehet. Van ismerősöm, aki a nevelőapját apának szólította, az igazi apját pedig apunak. Persze tudok több ilyen esetről is, de ez a legszemléletesebb.

Nem attól lesz valaki apa, hogy a hímivarsejtje eléri a szexuális partnere petesejtjét, hanem hogy szeret és felnevel egy gyereket.

2017. márc. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Lehet.

8 éves voltam, mikor a nevelőapám megismerte anyámat. Az első perctől elfogadott.

Később született egy kistesó, de sosem volt olyan érzésem, hogy kevésbé szeret, vagy másképpen bánik velem.

Az esküvő után én is apunak hívtam. A vér szerintit 10 évesen láttam utoljára, úgyhogy nem volt keveredés. Később a nevére is vett.

2017. márc. 1. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Mi a kérdés?

Ha a vérszerinti, 'családban' élő apa lehet olyan gyerekéhez, mint egy agyament mostoha, miért ne lehetne szerető apa a nem vérszerinti?

2017. márc. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Feltéve, hogy az anya nem tiltja, hogy beleszóljon a gyerek nevelésébe. Édesapánk meghalt. Anya 5 év múlva férjhez ment. A nevelőapánkat apunak szólítottuk, és nagyon szerettük. Akkor is, ha néha megtiltott valamit.
2017. márc. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Apám jobban szereti a mostohaöcséimet, csak mert ők fiúk, mint engem... szóval, határozottan.
2017. márc. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen lehet. Apámat is sajátjaként szereti mostohaapja. Pedig van saját fia is. Inkább a nőknél látom azt, hogy utálatosak a párjuk előző kapcsolatából származó gyerekekkel. Nem azt mondom, hogy mind, de eddig nem sok ellenpéldát láttam.
2017. márc. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Lehet! ... bár ez ritka kincs

Én is ismerek olyan családot, ahol a nő gyerekét olyan szinten szeretik még a nagyszülők is, hogy sok családban még az "édest" sem annyira.

A gyerek annyira picike volt amikor összekerültek, hogy még nem is tudja, hogy az apja nem a nemzője.

Egyelőre még nem is tudják, hogy valamikor megmondják e neki az igazságot, vagy sem.

2017. márc. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet.
2017. márc. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Unokabátyáméknál így vagy! Sőt kereszt szüleim úgy szeretik a kis srácot mintha édes unokájuk lenne.
2017. márc. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!