Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen családi programokat...

Milyen családi programokat szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés
Jön a tavasz, egyre több idöt tölthetünk a szabadban. 7 éves lesz a nagyobbik fiam, neki pl. a túrázás az erdöben unalmas... sajnos egyre több programunk nem tetszik neki, végig morogja a programot, a morgást hallatva nekünk is elmegy a kedvünk már lassan mindentöl. Mit csinálunk rosszul? Ti milyen programokat szerveztek?
2017. márc. 1. 13:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Az erdei túrázás unalmas? Túraútvonalon, hegyet mászva, patakban csatangolva, állatokat megfigyelve, hegyteteji tisztáson csemegézve? Nem létezik.
2017. márc. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Túrázunk, várost nézünk, és attól, mert ő - szerencsére csak néha - morog, megyünk, naná, mert nem kell hétvégén is benn aszalódnia, elég a hét többi öt napján.

De mi erre szocializáltuk, természetes neki, hogy amint kitavaszodik, vagy melegebb az idő, vesszük a túracipőt és mászkálunk. :)

2017. márc. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Egyes, öcsémnek is halál unalmas volt mindenféle túra, ő szíve szerint kockult volna egész hétvégén... most 15 éves és kockul egész hétvégén... az ő dolga, már nem erőltetjük, ha nem akar jönni, nem jön.
2017. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Mi semmilyet, hiaba szeretnem
2017. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%
Tipikus elkényeztetett majom. Nem értékeli a természetet, mert már most gép függő. Adnék én neki uncsit. Tv, telefon, pc nem lenne jó darabig, az biztos.
2017. márc. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

#3

Egyes vagyok. De egy 7 éves gyereknél még a kaland szeretetének állapota a normális, nem egy kamaszról beszélünk.

Kérdező:

-kéktúrázunk, és agyerekek gyűjtik,külön-külön a túrapecséteket

-kalandparkokba járunk

-családi sportprogramokon veszünk részt

-kirándulunk a főváros környéki kilátókba

-múzeumokba járunk

-hajókirándulásokra

-Planetériumba

-sikló

-libegő

-gyermekvasút

-vadaspark és állatkert

-színház

-mozi

-hangversenyek, koncertek

-turistáskodunk Budapesten annak ellenére, hogy itt élünk: érdekes kapualjakat keresünk például

-madárlesre megyünk

-gombászni megyünk

Stb.


Úgy nehéz kedvet csinálni a gyerekeknek, ahogy sokaknál látom: elmennek valahová, és azt akarják, hogy a gyerek élvezze a menést egymás mellett. Hét közben együtt döntjük el, 3 program közül, hogy éppen hová megyünk a hétvégén. Megbeszéljük, hogy az miért lesz jó, mi abban a kaland, a szórakozás és a kihívás. Együtt készítünk a hátizsákokba extra nasikat (datolyagolyókat, finom szendvicseket, aszalványokat stb.), plusz vendéglőzés is van mindig, az is egy külön buli.


Mi, a felnőttek készítjük fel a gyerekeket, adjuk meg nekik a csodavárás hangulatát, magától az nehezen alakul ki.

2017. márc. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%

Nem az én dolgom, mit csinál az öcsém és mit nem, ha az anyjának ez jó, akkor ez van, majd szív vele ő.

Elkényesztetett, de most mit tehetünk? Apa és én nem szólhatunk a nevelésébe, az anyja meg ráhagyja. Ez van.

És igen, ő már 7 évesen is szétunta magát a túrán. Az 5 éves unokatesóm alig várta, hogy menjünk, állandóan bogarászott, meg mászott mindenhová, mostohaöcsi meg nyávogott, hogy ez fáj, az fáj, menjünk haza...

2017. márc. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%

De mi túrázós csapat voltunk, mostohaöcsém kivételével a kis rokongyerekek is élvezték, meg mi felnőttek is.

Most már nagyon szétszóródtunk, így nem járunk el (10+ éven keresztül évente legalább 3x vagy 10-15-en mentünk).


Unokatesómék Hollandiában élnek, én Svájcban a párommal, az akkor fiatalos felnőttek pedig kiöregedtek belőle.

Kár, én élveztem, de a párommal a kirándulásra fogjuk szoktatni a leendő gyermekünket is.

2017. márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hétévesen én is szétuntam magam a túrákon (és az osztálykirándulásokon, és minden nemű programon, ahol emberekkel kellett lennem, és nem otthon voltam, és olvastam, vagy a nem a kutyával játszottam), most meg felnőttként nagyon szeretek túrázni.

És ha játszani mennétek ki? Tollasozni, labdázni, bújócskázni? Esetleg hívnátok valamelyik barátját is magatokkal, akivel ellenne?

2017. márc. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

pénzes:

mozi

bowling (5 és 6 évesek is imádják)

elutazás egy ismeretlen városba (legutóbb Egerben voltunk)

Tápiószentmártonban van egy tanya, időnként oda is elmegyünk

shoppingolás

pancsolás valamelyik Pestközeli fürdőben (Tatabánya, Kecskemét, Cegléd)

Tarzanpark (IV. kerület)

Állatkert


ingyen:

jó sok kaját készítek és elmegyünk egész napra túrázni a Pilisbe, vagy Esztergomba a Búbánatvölgybe, vagy Veresegyházra a tavakhoz

játszótér

2017. márc. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!