Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom 17 és fél éves,...

A lányom 17 és fél éves, eddig rendesen tanult, volt már kapcsolata is fiúval, de még sosem engedtem el. Engedjem a lányomnak, hogy a fiúnál aludjon?

Figyelt kérdés
Most valami megváltozott benne 4 hete tart a a kapcsolat és állandóan a fiuval lóg , ez nem is lenne olyan nagy baj, mert a sulival is eddig még jol áll, de nem tartjátok korainak 17 és fél éves, ! Én mondtam neki korai ez, erre ö azt mondta, ha nem engedsz még rosszabb lesz, fél év mulva 18 leszek és akkor nem szolhatok bele, mit csinál. Van valaki aki hasonló cipöbe jár, vagy mit tanácsoltok ?
2008. okt. 11. 16:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Ha csak 4 hete van a fiúval,én a helyedben meggondolnám.Nézd meg kivel engeded el.Én még picit várnék,legalább 1 hónapot.Ha jobban megismerte a fiút,mehet!
2008. okt. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
4 hete igen és még nem is mutatta be , annyit tudok itt lakik az utcában, és 20 éves , én is ugy gondolom várnék, de nehéz megbeszélni vele, mert felháborodik, hogy ö mindjárt 18 és... mondja a többi szöveget, köszi a választ
2008. okt. 11. 16:45
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Előbb mutassa be. és beszélj a fiúval. Én a 4 hét után még legalább 4 másikat várnék, míg elengedem - ezalatt meghívhatod legalább kétszer (elsőre még nagyon elfogódott lesz, és esetleg nem viselkedik természetesen). A 4 hét alatt figyeld is, hogy mi történik köztük.


Ha már ismered, és a lányoddal megbeszélitek, hogy kb. milyen körülmények lesznek - akkor mehet, Isten hírével :-)

2008. okt. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem örülj neki, hogy a lányod ennyit ad az "elengedés-nem engedés" témára, mert én kvázi 15-16 éves koromtól azt csináltam, amit akartam, annak minden jó és rossz követezményét magamra vállalva. Sajnálom Anyukámat, aki néha joggal hülyére aggódta magát, ésszerűbben kellett volna csinálnom a dolgokat... De akkor csak az volt bennem, hogy én azt csinálok, amit akarok, és nem tűröm a korlátozást. És ahogy láttam, azok a kortársaim, akik adtak az "elengedés stb." dologra, és duzzogva otthonmaradtak, ha a szüleik nemet mondtak (sokszor szerintem ok nélkül, csak cseszegetésből, erőfitogtatásból) - nem lettek védettebb emberek, és nem vitték többre. (Belőlem azért minden züllés ellenére lett valami.)

Szerintem ha nagyon korlátozod a lányodat, előbb-utóbb fellázad, és akkor is elmegy, ott fog aludni, ha nem engeded el. Bár biztos jobban esik neki, ha a Te jóváhagyásoddal teszi - azért ezzel én is így voltam annak idején.

2008. okt. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
akkor én vagyok a másik véglet, mert engem még 21évesen sem engedtek pasinál aludni. Igaz nem is nagyon volt fiúm (elég szigorú szüleim vannak), de amikor végre lett egy 2havi járás után sem engedték, hogy elmenjek vele tüzijátékot nézni. Na ekkor rágtam, be, hogy bassz' már 21 vagyok és elköltöztem otthonról.
2008. okt. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Amugy én nem vagyok annyira begyepesedett agyu anyuka, én 40 vagyok, és meg kell mondani én is megcsináltam sok mindent fiatalabb koromba, söt mai napig mindent megbeszélünk a lányommal, és tudom milyen az a tiltás mert jobban megcsinálja ha nem engedek, de jobb a középut, nem egyböl kéne engedni, csak most ilyen lázadó korban van, meg féltem, ha szoba jön, mi lesz ha terhes lesz?! azt mondja : na de anya nem vagyok 14 éves :D, hát nem tudom, elég nehéz ez a dolog, amugy köszi a válaszokat örömmel fogadtam.
2008. okt. 11. 17:51
 7/20 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Én elmesélem az én történetemet. Én most 22 éves lány vagyok. A mostani párommal 16 évesen jöttem össze, és ő 9 évvel idősebb mint én. Szóval gondolhatod hogy aggódott apum értem az elején, de ő is tudta nem kötözhet meg, mert csak rosszabb lenne, és még joban és titokban akar akkor a gyerek elmenni - menekülni ha be akarják zárni. Gondolom egy szülőnek nehéz engedni az egyszem gyerkőcét, de hidd hogy jobb, ha megbeszélitek és korlátok között de engedsz neki, mert akkor továbbra is mindenről tudni fogsz, s nem eltávolodik tőled a lányod.

De figyelj szerintem a lényeg, hogy eddig milyen a kapcsolatod a lányoddal, ha tudod, hogy úgy nevelted, hogy helyén az esze (gondolok itt a védekezésre, de azért erről még beszélhettek kettesbe) és még el is kéretőzik tőled, szerintem engedd, hisz amikor csak délután vannak együtt akkor is ugyanúgy megtörténhet akármi, az nem csak ha együtt is alszanak. De: szerintem azért egyezkedjetek meg és tégy feltételeket, hogy amit megígér addig érjen haza, vagy telefonáljon és legyen elérhető, no meg a tanulást ne rontsa - persze azért nem kell állandóan hivogatni sem. No és szerintem kéne találkoznod a srác szüleivel és szerintem is kérdd meg a lányod hogy okés de előtte mutassa be azt, akit ennyire komolynak vél már, kérd meg lányod hogy ismerkedjetek össze, mutasson be neki, hogy tudd jó helyre engedd-e. Engem apukám nyugodtabban engedett el, mikor szimpatikusnak találta a párom szüleit és megismerte hol laknak.

S hidd el, ha valóban szerelmesek, lehet hogy már próbálkoznak a szexel is hisz vonzódnak biztosan egymáshoz, de az együtt alvásban a lényeg, hogy olyan jó másnap egymás mellett ébredni!!!


Remélem segítettem, s sok sikert, s drukkolok a lányodnak is hogy tényleg normális legyen a srác.

2008. okt. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amikor én először alhattam ott a barátomnál, az még kicsivel 17 éves korom előtt volt, de akkor már több, mint egy éve együtt voltunk. Addig nem is voltam náluk, amíg be nem mutattam a szüleimnek. Szerintem beszéld meg a lányoddal, hogy szeretnéd előbb megismerni a barátját, mondjuk hívd meg egy ebédre. Egy nyugodtabb pillanatában pedig mondd el neki, hogy Te megbízol benne, és nem azért nem engeded, mert rosszat akarsz neki, hanem mert azt szeretnéd, hogy belássa, időt kell adni egy kapcsolatnak. De majd ha betölti a 18-at, akkor úgyis belátja, hogy nem nagy dolog, mert semmi sem fog változni, és még húsz év múlva is a Te pici lányod lesz. :)


Sok sikert!

2008. okt. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a biztatást, megprobálok vele beszélni, meg most kb 10 perce mondta hétfön bemutatja a barátját , hát hátha jobb lesz igy, majd megismerve lehet más lesz , köszi majd irok mi a fejlemény ha valakit érdekel. :D
2008. okt. 11. 19:10
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom aludjon a fiú nálatok.Ne a lányod náluk.Nekem is megengedték 17 éves koromban, de másik szobában alhatott.

Nem az ott alvástól függ, amit akarnak megteszik ottalvás nélkül is, de mégis otthon lenne. Hátha ettől megnyugodnál.

Egyébiránt a szóban forgó fiú volt nekem az első és nem nálunk történt meg a dolog hanem náluk és titokban aludtam ott mert azt viszont nem engedték meg hogy én ott aludjak.

Ezentúl 18 évesen jött az igazi, ő négy hónap után alhatott nálunk már velem egy szobában aztán azóta ő a férjem.És az elsőt megbántam nagyon, hogy nem a férjemnek hagytam meg.Mindenki a saját a hibájából tanul sajnos.Nem tudod mindentől megóvni, de elmehetsz vele az orvoshoz hogy írjon fel neki tablettát ha tényleg komoly a dolog, én az igazinál szóltam anyukámnak 3 hónap után.

2008. okt. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!