Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom 17 és fél éves,...

A lányom 17 és fél éves, eddig rendesen tanult, volt már kapcsolata is fiúval, de még sosem engedtem el. Engedjem a lányomnak, hogy a fiúnál aludjon?

Figyelt kérdés
Most valami megváltozott benne 4 hete tart a a kapcsolat és állandóan a fiuval lóg , ez nem is lenne olyan nagy baj, mert a sulival is eddig még jol áll, de nem tartjátok korainak 17 és fél éves, ! Én mondtam neki korai ez, erre ö azt mondta, ha nem engedsz még rosszabb lesz, fél év mulva 18 leszek és akkor nem szolhatok bele, mit csinál. Van valaki aki hasonló cipöbe jár, vagy mit tanácsoltok ?
2008. okt. 11. 16:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hétfön megismerem, állitolag jo gyerek, lehet megfogadom, inkább nálunk ? aludjon, az jobb? ja mondtam neki hogy jövöhéten nögyogyászat, beprotezsálom, mert én bör klinikán vok, van ismerösöm itt, beleegyezett. szerintem ez lesz jo nehogy baj legyen., köszi a továbbbiak infoját.
2008. okt. 11. 20:02
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, gondolom te is tisztában vagy vele, hogy a szex nem csak az éjszaka leple alatt történhet. Ha nem engeded, hogy együtt aludjanak és tényleg nagyon akarja a lányod akkor csak megutáltatod magad. Ha le akarnak feküdni, úgyis le fognak, csak megnehezíted a dolgukat. Én azt tanácsolom hogy beszélgess el a lányoddal a védekezésről, remélem hogy ezt már megtetted vagy négy éve. Nyomj a kezébe egy doboz óvszert és magyarázd el hogy kell használni. Valószínűleg a lányod tisztában van már az ilyen dolgokkal, de azért mégis. Hangsúlyozd, hogy szerinted nem lenne helyes ilyen hamar lefeküdni a fiúval (ha úgy gondolod).

Nem hiszem hogy jól fog kijönni abból ha lefekszenek, de úgyis csak a saját kárán fog tanulni. Szerintem is jó ötlet, ha inkább nálatok aludnának, azt már annyira nem tartom annak, hogy külön szobában.

2008. okt. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én megpróbálnék a lányommal egyfajta kompromisszumot kötni. A te engedélyedért cserébe várjon még egy kis időt. Talán 3-4 hetet. Sok víz lefolyik addig a Dunán. Ha komoly a fiú is, ő is türelemmel kivárja.

Én ezt tenném.

2008. okt. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadónak : igen abba igazad van bárhol megcsinálják , hogy lefeküdjenek, ezzel tisztába vagyok, söt nem gumit, hanem ma felajánlottam neki a nögyogyászt, és tabletta szoba jön, kérdés milyen a fiu, köszi a biztatást mindenkinek:D Tudom én is voltam fiatal, meg boho, de más az ha az én lányom kerül ilyen helyzetbe:D
2008. okt. 11. 20:27
 15/20 anonim ***** válasza:
96%
hm. Minden választ nem olvastam végig de úgy érzem meg kell osztanom amit irok. Én 18 vagyok és édesanyámat nem olyan fából faragták, mint Téged (sajnos)...egy éve vagyok a barátommal, és még egy csókot mai napig is felhoz, meg sem merném kérdezni hogy náluk alhatok e vagy nálunk alhat e a barátom. És hidd el az a rosszabb! Az jó ha a lányod megkérdezte a véleményedet. Szerintem még várhatna egy cseppet 4 hét (!!!) az még semmi. Szűz a lányod amúgy? szerintem kicsit korai. Gondolom akármit mondassz úgysem vár mig 18 lesz, de legalább tehetsz annyit hogy megteszed azt ami a kötelességed...ez nagyon helyes szerintem is....ÜDv
2008. okt. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Nem a kortól függ (bár azért 16 múljon el a leányka), hanem hogy milyen a fiú. Ismerd meg kicsit, ha nem nagyon gázos, akkor nyugodtan engedd el. Esetleg adhatsz a lánynak némi útravalót :D
2008. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%
+1: attól mert elmúlt 18 még nem csinál azt, amit akar. Ha majd jól eltartja magát, akkor megteheti, de amíg nálatok lakik, a ti kenyereteket eszi, kompromisszumot kell kötnie.
2008. okt. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom elviselni az olyan mentalitású embereket, mint pár válaszoló, akik szerint a gyerek olyan mint egy tulajdon, vagy egy szerződéses kurva. Amíg te eteted, te fizeted a számláit addig te vagy neki az atyaúristen..

Hát most mondok valami meglepőt. A gyerek is ember, a gyerek is él, vannak érzései, igényei, akarata. Az, hogy a világra hoztad a te tetteid következménye, a te felelősséged (emberi kötelességed), hogy egyengesd az életét, de semmi jogod nincs arra, hogy erőszakosan irányítsd. A te kenyered eszi.. És? Amikor majd a te szarodat lapátolja el alólad idős korodban akkor ő milyen szankciókat vezessen be a te életedben?

Azt hiszem, hogy egy gyerek puszta léte kellene, hogy boldogságot hozzon a hétköznapjaidba, a puszta léte kéne hogy kárpótoljon téged azokért a veszteségekért amit érte hoztál, annak a kenyérnek az áráért amit megeszik, te legfeljebb egy térképet és útravalót adhatsz neki az élethez, de neki kell eldönteni, hogy merre tart. Ha valaki 16 évesen nem tudja eldönteni, akkor rossz munkát végeztél nevelés téren, mert pici korábban rengeteget hagyhattad hogy beverje a fejét..

2008. okt. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Utsó válaszadó: jó a szempont, amint felvetsz a szülői tekintélyről, de szerintem a KÉrdező lánya nagyon jól tudja, mit akar :D
2008. okt. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Igen a lányom nagyon jól tudja mit akar, legföképp a fiunál aludni párszor egy héten, itt inkább én nem tudom hogy engedjem el, ja és nem 16 éves, hanem 17 és fél, és kiskora ota egyedül nevelem, mert az apja elhagyott minket mikor 5 éves volt, én probálok azóta is és most is mindent megadni, mi tölem telhető, ugyanugy mint a tesojának is aki 3 évvel fiatalabb, tehát itt csak az volt a kérdés, haggyam -e hogy 17 és fél évesen ott aludjon a fiunál, vayg sem ? Nem e korai hisz még suliba jár. De köszi a válaszokat.
2008. okt. 18. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!