Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Orokosodesi kerdes. Ti mit...

Orokosodesi kerdes. Ti mit tennetek?

Figyelt kérdés
Ez egy elmeleti kerdes es a ti sajat velemenyetekre vagyok kivancsi. Ha lenne 2 vagy 2+ gyereketek, mindenkeppen probalnatok aranyaban ugyanannyit hagyni rajuk vagy figyelembe vennetek mas szempontokat is? Pl. hogy egyik gyereketek anyagilag tobb segitsegre szorul, igy tobbet hagynatok ra vagy ha egyik gyereketek sokkal tobbet segitett nektek, nala laktatok, ellatott, tobbet adnatok neki? Vagy ha mar 10 eve nem is latogatna egyik gyereketek, hagynatok ra ugyanugy vagyont, mint a tobbi gyereketekre?
2010. máj. 9. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én biztosan egyenlően, kivéve, ha egy tróger lenne. Eladná, a pénzt elinná, akkor csak kikötésekkel (erre is van lehetőség). Láttam rá sajnos példát, hogy rohadtul nem egyenlően bántak a gyerekekkel és még ők voltak megsértődve, hánynom kell, én soha nem tennék ilyet.
2010. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gyakorlati oldaláról tudom megközelíteni.

Egy életet ledolgoztunk, nélkülöztünk, spóroltunk sokat.

Most, hogy nyugdíjasok vagyunk, feléljük amit összeszedtünk.

Becsavarogtuk európát, feléljük amink van.A gyerekeké az lesz, ami megmarad.

Hagy marakodjanak azon, ami megmarad.

2010. máj. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ezért van a hagyatéki bíróság, hogy döntse el kit mi illet!!

Attól, hogy van egy végrendelet, attól még az megtámadható az egyenesági(vérszerinti gyerekek)rokonoknak, amit a bíróság figyelembe is vesz!

2010. máj. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Egyenlően osztanám el a pénzt.Remélem nem lesz olyan gyerekem, aki 10 évig nem látogat, de ha igen akkor majd én látogatom meg őt.
2010. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem,bizonyos mértékig figyelembe venném,hogy hogyan alakul az élete.Mert aki mondjuk rendelkezik három lakással,azt nem úgy támogatnám,mint aki albérletbe él.persze az se mindegy,ugye miért is él albérletbe....ha lusta lehet motiválni,segítek,ha te is teszel magadért végre valamit...

ha több 10 éve nem jönne felém a gyerekem,akkor leülnék és elgondolkodnák rajta,hogy mi a túrót rontottam el enyire és megpróbálnám sürgőssen korrigálni...időközben az a gyerek is felnőtt,másképp látja a dolgokat,de a fullánkokat az tudja kihúzni,aki odatette.

Normális esetben egy gyermek,mégha nagyon elfoglalt,kicsit meszebb él,havonta egyszer a szüleit meglátogatja,a testvéreivel kapcsolatot tart legalább telefonon.Ha mindez nem történik meg,akkor neked nem sikerült "családot" teremteni,viszont ha nem is lesz ideális,elkezdeni nem késő soha...

2010. máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!