Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok hogyan működik a...

Nálatok hogyan működik a munkamegosztás?

Figyelt kérdés
Nálunk sehogy. Igaz, hogy èn csak 4 órát dolgozom naponta, a fèrjem 8-at. De semmiben nem segít. Amikor hazajön eszik, játszik a telefonján, 8 körül átül a szàmítógèp elè, majd lefekszik termèszetesen a telefont nyomkodva. Èn viszem a gyerekeket mindenhová, főzök, mosok, vasalok, fát hordok be, begyújtok, etetem a kutyat, kiviszem a szemetet stb. Ha szóvá teszem, hogy ez igy nem jó, mèg èn vagyok rossz.
2017. márc. 3. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

A munkamegosztás és a gyereknevelés két külön dolog.


Ha a saját gyerekei iránt nem érdeklődik, őket nem gondozza, velük idő nem tölt, akkor nagyon nagy bajok vannak.


Házimunka: természetes a munkamegosztás a háztartás lakói között.


Ha napi 8 óra munka, heti 5 napon át számára felmentés a családi munkamegosztás, a családi élet, a felesége igényei és a saját gyermekei alól is, akkor azt kell mondjam, hogy ti kizárólag névleg éltek házasságban.


Az nem férj, nem férfi és nem apa, aki odahaza kizárólag megeszi az ételt, telefonon/pc-n játszik, szennyest termel és kész.


Két utatok van:

1, leültök beszélgetni, és belátja, hogy ezt orbiálisan elcseszte, s mostantól minden nap, tevékenyen kiveszi a részét a munkából, a családi életből, a gyermekek sorsából, stb. Ezt mindkettőtöknek akarnia kell.

vagy

2, leültök beszélgetni és belátjátok, hogy ennek annyi, és elváltok

2017. márc. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Ha te minden egyes nap 4 órával kevesebbet dolgozol, akkor ez alapvetően miért probléma? Több mint napi 4 óra a házimunka? Nyilván nem azt mondom, hogy soha egy poharat ne tegyen arrébb, meg a gyerekeivel egyáltalán ne törődjön, de a terheket összességében egyenlően kellene megosztani, ha mindkét fél egészséges.

Nálunk úgy van, hogy én napi 8,5 órát dolgozok, de így is én végzem a házimunka kb. 90%-át és a gyereket is nagyrészt én rendezem, mert a férjem még többet dolgozik. Ha ráér inkább a gyerekkel törődjön, mint hogy beálljon mosogatni. Általában azokat a ház körüli munkákat csinálja meg, amit én fizikailag nem bírnék.

2017. márc. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Tapsold emg magad, hogy 2 gyereked an, férjed egy se. A házasság és a gyerek előtt ez hogy nem verte ki a szemed?
2017. márc. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Hány órát vannak közösségben a gyerekek? Hazaviszed ebéd után őket?
2017. márc. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Én itthon vagyok most terhesség miatt, de így is előfordul, hogy a párom elmos valamit, vagy kitereget, ha épp akkor jár le a mosás, mikor itthon van. Csak úgy, kérés nélkül.
2017. márc. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

hogy tudsz 4 órát főzni vasalni kutyát etetni naponta ??


Én azon férfiak közé tartozok akinek mióta van felesége nem sok házimelót végez.. Sőt...


De nézzük most a napomat, egyedül vagyok itthon 2 éves gyerekkel mert a kisebb korházban van a párom meg benn van.


Felkeltem, reggelit csináltam, lányomat tisztába raktam kutyát megetettem.

Szárítóról le a ruha, kocsiba beültünk, elvittük anyunak a napi tiszta ruhát a korházba.

Hazajöttünk.

Lányom kinn játszott, apu közben szétszedte a kertkaput mert a motor leszakadt, kicserélte a sint etc..


Megcsináltam az ebédet rántott hussal, krumpliürével, elmosogattam elpakoltam, kimosta a gép a szennyest.

Lányomat eltettem alduni, lementem, a kertkapu motorján volt 2 hegeszteni való felhegesztettem és visszaraktam a motort.

Majd szétszedtem 2 távirányítót kicseréltem a gombjait mert már nehezen érintkezett.


Most itt ülök, lányom még alszik, konyha ragyog, kutya pokróca kimosva, nappali is ragyog, letakarítottam mindent, kapu kész, nyilik csukódik mintha uj lenne, és 13:46 perckor gyakorizok mert arra várok hogy lányom felkeljen.


Persze elmegy így az egész nap, de azért ha 4 órát dolgozol akkor a plusz 4 órában a többit meg lehet oldani..

Szerintem.

2017. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

En ugy gondolom, ferj es feleseg egyenlo a haztartasban es munkaban egyarant. Ha valamelyik az egyikbe kevesebbet ad, akkor a masikba annyival tobbet.


- elmesz szepen 8 oraba dolgozni es akkor ferjeddel 50-50%-ban osztoztok hazumunkan

- maradsz 4 oraban, es vallalod hogy igen, kevesebbet dolgozol szoval a maradek 4 oraban otthon teszed magad hasznossa.


Banyek, mire ferjed hazaer siman kiglancolod a lakast, napi 4 oranyi hazimunka nincs is egy olyan haztartasban, ahol MINDEN NAP takaritanak! Mire hazaer a ferjed, reg megvsinaltak mindent es meg pihikeztel is....


Nem ertelek...

2017. márc. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!