Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén. Te igazi barát vagy?

Őszintén. Te igazi barát vagy?

Figyelt kérdés

"Azt kérded ki az igazi, ki a valódi barát? Az, akinek megérted minden kimondott és hang nélküli szavát. Kinek szemébe nézve meglátod minden apró baját, kit csendesen megvigasztalsz, ha könny borítja arcát, ha ok nélkül bezárkózik, te átmászod hallgatása falát. Kinek nem hagyod, hogy egyedül vívja kilátástalan harcát. Kinek villanásnyi mosolya, apró kis öröme elűzi minden bánatod, s köztetek nincs olyan, hogy alul múlod őt, vagy túlszárnyalod. Kinek a látványa szívedet és lelkedet melengeti, kivel jó a csend szavát hallgatni, s együtt merengeni. Kinek nem számít, mit vétesz, kis-e vagy nagy hibát, kivel ha beszélhetsz könnyebbé válik ez a nehéz világ. Az az igazi barát, kit szeretsz, tisztelsz, csodálsz, s ha választásra kerül sor, te szó nélkül mellé állsz. Az a barát, kinek egy kedves szava többet ér, a világ összes, minden kincsénél. Az a barát, kinek öröme örömöd, bánata bánatod, kinek barátságát minden körülmény közt vállalod."


Csak azért kérdezem, mert nekem még nem volt szerencsém ilyenben. Vakon bíztam minden "barátomban" de ők átvertek. Sosem volt még IGAZI barátom, aki mindezeknek megfelelt és nem szúrt hátba. Persze senki sem lehet tökéletes, mindenkinek van hibája, de ez barátságban is leküzdhető.

Egyetlen egy igaz barátom volt, de fiú.. és azlett a vége, hogy beleszerettem. Pedig ő minden szempontból igaznak tűnt, míg meg nem tudta mi a helyzet, de én szúrtam el, felőle mehetett volna a dolog, csak nekem egy barátág százszor többet ért. =(

Neked van igazi barátod és te igaz barát vagy? Remélem igen. :)


2010. máj. 10. 15:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
Nekem,úgy érzem,egy igazi barátom van.neki pedig én viszont.!Ezt remélem,egyikünk sem rontja el,hiszen 20 éve vagyunk barátok,illetve barátnők.Szóval,itt legalább nincs szó ellenkező nemről! :-) Sajnálom,ami Veled történt,de próbálj meg új emberek felé fordulni.
2010. máj. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Nekem nincs igaz barátom,egy ideig volt,aztán rájöttem hogy össze-vissza hazudozik és egy idő után megváltozott a kapcsolatunk emiatt.
2010. máj. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%
nem.szerintem senki sem igaz barát.szerintem nincs olyan:D
2010. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%
nincs igazi barátom és nem is lesz,mert olyan nem létezik.
2010. máj. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

Nekem van. :D

Egy fiú és egy lány. Bármikor számíthatok rájuk és ők is számíthatnak rám. :) Együtt vagyunk jóban-rosszban.

2010. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
55%

Nekem van és én is az vagyok.

20év év közben sok száz kilométer a bizonyítéka...

Mondjuk nem vesszük ilyen szappanoperásra a stílust,sőt,pont az a jó,hogy 5 szóban lehet elmondani a véleményünket.

Nem értem,mi az,hogy hátbaszúrtak?Kifecsegtek valamit,vsagy megsértettek?Hát igen ez mindenkivel előfordul.Mi lenne,ha sértődés helyett odaállnál és megmondanád neki,hogy tudom,hogy hibáztál,nem haragszok.Akkor legközelebb már magától fog bocsánatot kérni....

Esetleg nem veled foglalkozott?A "legjobbnak" is van élete mással is.Ilyenkor kicsit félre kell húzodni,így majd ő is ezt teszi,ha neked lesz más fontosabb személy az életedben.Kérdezd meg mikor ér rá mondjuk sétálni egyet...

Nekem is sok pasi barátom volt,van,de ezek vagy felületesek,vagy az egyik fél többet akar.Igazából ez normális,ne aggódj,hiszen azt jelenti,hogy te NŐ vagy a másik meg FÉRFI.Mert ez a természetes.Ugyhogy ott tényleg hülyeség volt.Ha a szerelem netán elmúlik maradhat a barátság.Vagy ki tudja...akár örökre szóló kapcsolat...

2010. máj. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%

Barát, hátba szúrás? ez jutott eszembe:


"A barátaimnak soha sem fordítok hátat, azért annyira nem bízok bennük" :)))))


"A legjobban nem is az ellenségektől, hanem inkább a barátoktól kell tartani, mivel ők tudják rólad azt amit az ellenségeid nem...


"Tartsd közel a barátaidat, még közelebb az ellenségeidet"


A friend isn't someone who is nice to your face, it's someone who isn't rude to you behind your back

~ Nem az a barátod, aki szemtől-szembe kedves hozzád, hanem az, aki a hátad mögött sem mond rosszat rólad :)


Friends are like a four leaf clover: hard to find but lucky to have :)

~ A barátok olyanok, mint a négylevelű lóhere: nehéz találni de jó hogy ha vannak


Friends come & go, enemies accumulate.

~ Barátok jönnek, barátok mennek ... az ellenségek gyűlnek. :)))))))))))))


Never explain! Your friends don't need it - your enemies won't believe you anyway!

~ Sose magyarázkodj ... a barátaidnak nem kell, az ellenségeid meg úgyse fogják elhinni :)



Nyugi vagyunk vagyunk ezzel így páran!

2010. máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagyok igaz barát, mert nincs kinek viszonozni...túl zárkózott vagyok, a volt legjobb barátnőm pedig hátba akart támadni, csak én rájöttem hamarabb..jelenleg csak a Barátom van, akivel tényleg olyan kapcsolatunk van, mint egy barátok, és egyben egymás társai :)

Egyenlőre ez így jó. :)

2010. máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon jó barát tudok lenni azzal, aki velem is olyan. Két ilyen hasonló, nagyon jó barátom van, akik már évtizedek óta a barátaim (35 éves vagyok).

De természetesen van bennem is emberi önzés, így messze nem vagyok tökéletes. Szerintem sincs tökéletes barát, maximum nagyon jó barát.

2010. máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Az kicsit megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül barát nélkül. :)

De irígylem azokat, akik megtalálták az igazit. Szeretnék egy barátot, nem kell feltétlenül annak az idézetnek megfelelnie, csak legyen valaki aki mellettem áll és számíthatok rá. De az utóbbi időben ilyenből nem jutott sok és kicsit egyedül érzem magam... Általában társasági ember vagyok, mindenkivel jól ki jövök valamilyen szinten, de nincs kivel megbeszélnek a bajaimat. =(

2010. máj. 10. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!