Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem a családommal?...

Hogyan közöljem a családommal? Nagyon izgulok!

Figyelt kérdés
Tudom, hogy lerágott csont és sok ilyen kérdés van de muszáj nekem is megkérdezni hiszen nagyon tanácstalan vagyok és nem tudom kitől kérhetnék tanácsot. Most leszek 20 éves, 3 és fél éve van párom aki 8 évvel idősebb nálam. Sajnos még nem lakunk együtt de úgy terveztük, hogy idén nyáron hozzá költözök. Neki saját háza van (nem albérlet) és munkája is van, bár nincs eleresztve úgy anyagilag. A napokban muszáj volt terhességi tesztet csinálnom és mind a 4 pozitív lett. A páromnak természetesen elmondtam és látta is, ő nagyon boldog most és én is az vagyok meg furcsán érzem magam de tartok attól, hogy a családom kevésbé lesz boldog. Félek, hogy mérgesek lesznek ránk. Anyukám talán nemrég kezdte elfogadni a páromat és azt, hogy együtt vagyok vele, a nővérem viszont végképp nem képes elfogadni minket, pedig nem is ismeri. Csak megtűri mert "muszáj". Szerencsére nem találkoznak sokszor de mindig csinál valamit ami miatt én érzem magam kellemetlenül. Édesapám már az elején elfogadta őt. Tudom, hogy most már felnőttek vagyunk és ez csakis a mi dolgunk de nem szeretném, hogy tönkremenjen a családdal a kapcsolatunk. Eddig azon paráztam, hogy hogyan mondjam el, hogy elköltözök... egyáltalán mikor szokás ezt bejelenteni? A testvérem messze lakik és ritkán jár haza, sose szoktak nálunk olyan nagy családi gyűlések lenni (maximum karácsonykor) így végképp nem tudom, hogy mikor mondjam el. Szeretném egyszerre letudni a szűk családot, nem akarok külön magyarázkodni mindenkinek. A család többi része nem annyira érdekes. A párom szülei folyton azt kérdezgetik, hogy mikor jön már, mert nagyon várják már. Mit tanácsoltok?
2017. márc. 15. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Felnőtt vagy! Független akarsz lenni stb stb... Szal papa mama lesz egy unokátok.
2017. márc. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Az a nincs túl eleresztve mit jelent? Keres legalább havi 200 ezret hogy három embert el tudjon tartani szűkösen? Vagy hogyan gondoltátok? Mert te csak gyest és családit fogsz kapni,mert úgy vettem ki az írásodból hogy te nem dolgozol.
2017. márc. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

"Hogyan közöljem a családommal?"

Így: - Anya, Apa, Tesó, én most elköltözök kb. 1-1,5 évre, mert teherbe estem és megtartjuk. Így odaköltözök a pasimhoz, akivel eddig még egy napot sem éltünk együtt, és anélkül, hogy leghalványabb fogalmam lenne a felelősségvállalásról, a munkáról, háztartás vezetéséről, pénzügyekről.... mégis belevágok. A bukás biztosra vehető, két éven belül ki fog paterolni a gyerek apja, lévén az a saját lakása. Addig ne alakítsátok át a szobámat, köszi.

2017. márc. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

#3 Nem kell mindjárt így hozzáálni, persze nem mondom, hogy nincs igazság abban, amit mondasz, de attól még nem feltétlenül lesz ez így, kivételek mindig vannak, reméljük, hogy a kérdező pont jó társat választott!


Kérdező, szerintem ne magyarázd túl a dolgot, mert akkor az fog lejönni belőle, hogy te ezt a babát nem is szeretnéd valójában. Én nem adnék alapot rá, hogy elkezdjenek nekem ötletelni az abortusszal. Egyszerűen a kezükbe nyomnék széles mosollyal egy ultrahangképet!

2017. márc. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Először is ne egyedül közöld. Legyen már annyira tökös a párod, hogy kiveszi a részét a nehezéből, ez a családod szemében is jó pont lesz.
2017. márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Első olvasatra ennyi ugrott be: gyereknek gyereket?!


Félsz, hogy anyu meg apu mérgesek lesznek, miközben 20 éves vagy és 8 hónapon belül szülni fogsz, a pasid nyolc évvel idősebb és vele akarsz élni?


Nincs "úgy eleresztve anyagilag"?

És ez mit jelent?

Miből fogtok megélni?

Te mikor mész vissza dolgozni?

És ez alatt az idő alatt (pontosan mennyi is?) miből fogtok élni?

Tud anyagilag felelősséget vállalni 3 ember eltartásáért?

És lelkileg?

Ő a "párod" vagy azt szeretnéd, ha ő lenne a gyerekeid apja?

Mi a kapcsolatotok jövője?

Te vele akarsz élni örökre?

És ő veled?

Egyeztek a főbb nevelési, világnézeti kérdésekben, és abban, ahogyan elképzeltek egy családot?


És MIÉRT egyedül akarsz beszélni a családoddal, a pasid nélkül? Ő nem akar ott lenni veled?


Kb. ezek a kérdések merültek fel első blikkre.

2017. márc. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Aha, tehát ész nélkül dugni, és teherbe esni megy, de amúgy "félsz eléjük állni"? Hát, ez gyönyörű.


Más: miből nevelitek majd a gyereket? Mert neked van nomrális munkád, hogy normális gyest kapj, vagy valami, és a párod keres legalább 200-at, hogy eltartson titeket?


Az meg külön szép, hogy egy másodpercet nem éltetek együtt, de már jön a gyerek. Nem adok félévet, és szét fogtok menni végleg - hisz ketten sem tudjátok, milyen, a gyerek pedig még a tökstabil kapcsolatot is próbára teszi.


De hajrá, ne ti legyetek a következő elcseszett "család" a hülyeségetek miatt.

2017. márc. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
20 évesen hol felnőtt? 70 éve még igen, de ma már ez gyereknek számít még.
2017. márc. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Hát azért ne nevezzünk már gyereknek egy 20 éves embert, mert sem biológiai sem más egyéb szempontból nem az...

Az már megkérdőjelezhető, hogy adott esetben a lány fejben mennyire gyerek de például egy szüleitől külön élő, dolgozó huszonévest ne gyerekezzünk le, mert nem az.

2017. márc. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Ne b_szd el az életed...
2017. márc. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!