Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is rossz anya...

Szerintetek is rossz anya vagyok amiért nem élünk együtt a gyerek apjával?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt folyamatosan azt kaptam az apukától hogy lehet nem is az övé a gyerek és neki amúgy is korai mert még szórakozni akar (30 évesen), nem akart összeköltözni se a nevére nem vette a gyereket és megmondta hogy a kutyája fontosabb mint a gyerek vagy én. Most Kisbabóm 4 hónapos és egy hónapot laktunk együtt de nem bírtam és visszaköltöztem szüleimhez mert akárki jött hozzánk csak panaszkodott hogy "senki ne csináljon gyereket mert rosszul jár" meg lehet nem is az övé (születése óta kiköpött apja a gyerek). Mindig este járt haza pedig nem estig dolgozik, elvárta (volna) hogy egésznap egyedül legyek ne jöjjön hozzám senki csak este az ő családja. Mindennap főztem mègse hozzánk járt ebédelni este pedig mikor hazajött megvacsorázott és ledőlt vagy megfogta a gyereket 10 percre míg nem sírt utànna visszaadta nekem. Semmit nem segített, nem foglalkozott velünk. Aztán a kedves édesanyja kitalálta hogy rögtön a nevére kell vegye a gyereket amikor mondtam hogy ráér mert én is könyörögtem egy fél évet és csak azt kaptam hogy majd kígyót békát rám kiabált és megmondta hogy akkor hagyjam élni a fiát aki ezt szó nélkül hallgatta. Ezután haza költöztem és most azt mondta nagyon sok mindentől megfosztom így a gyereket és nem érti miért vagyok vele ilyen rideg. Nektek mi a véleményetek?
2017. márc. 19. 00:06
1 2 3
 11/22 Költőnő? ***** válasza:
Bizony nem csak te.
2017. márc. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg nem savazni akarlak, de én ezt nem értem, ráadásul ma nem is a te kérdésed az egyetlen hasonló.

Azt írod, apuka nem akart védekezni, ez oké, sok pasinak büdös a dolog, mert milyen ciki és jajj foglalkozni kell vele. De erre te...? Szimplán vállat vontál, hogy nem baj, mert... miért is? Az írásod alapján értelmes nőnek tűnsz, azért nem értem a dolgot. Ha a kedves apuka nem hajlandó védekezni, akkor vagy közlöm, hogy ez esetben dugdossa a fa odvába, ne belém; vagy, ha nagy és jajdevak és ennybelefér szerelemről van szó, akkor meg gondoskodom én a magam biztonságáról - de addig szintén nincs szex.

Vagy úgy voltál vele, hogy amúgy is akarsz gyereket, és belefér az egyedülálló anya szerep? Mert akkor viszont meg a kérdést nem értem, hiszen az elejétől erre készültél, nem kell vele foglalkozni, hogy ki mit tart rólad. :)

(Mondom még egyszer, nem savazni meg elhordani akarlak, csak tényleg nem értem a dolgot.)

2017. márc. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Én szerettem volna ő meg úgy volt vele hogy vagy sikerül vagy nem.
2017. márc. 19. 11:37
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a nőtársaimat... X év felett átkattan valami az agyban és mindegy hogy kinek, de azonnal gyereket kell szülni?


Van oka azt gondolni, hogy nem tőle van?


Nem csak a pasi tud védekezni, az ő álláspontját ismerted a gyerekről és a családról.


Azt kell mondjam, hogy nem tudom hibáztatni csak őt, ebben Te is nyakik benne voltál.

2017. márc. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
26 vagyok 7,5 évig voltunk együtt és nem csak úgy gondoltam mivel elég családcentrikus vagyok hogy ideje lenne családot alapítani. Elméleti síkon ő se ellenkezett. Nem csak úgy bekattantam hogy kell egy gyerek.
2017. márc. 19. 15:53
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
De ha (többé-kevésbé) közösen vágtatok bele a babaprojektbe, akkor miért nem akartál hozzá odaköltözni?
2017. márc. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Mert az anyjáéknál lakik és megmondták hogyha odaköltözök elleszünk a gyerekkel egy szobába, ezért akartam külön költözni még Babó érkezése előtt de megmondta az anyja hogy az nem jó, majd amikor megszültem szólt hogy keresett albit és egy hét múlva költözünk. Igaz nem az egy hetes babàval csak később de belevàgtam most mégis én vagyok a rossz.
2017. márc. 19. 17:05
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, Kérdező, abban tényleg megoszlik a párok álláspontja (kb 50/50 manapság) hogy csak házasság után vállaljanak gyereket, vagy házasság előtt/nélkül. És ezzel nincs is gond... na de bocs, de gyereket vállalni anélkül, hogy együtt élt volna a pár legalább egy időt (akár élettársként, akár házastársként), ez olyan orosz rulettes dolog.
2017. márc. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem egy óra belefér egy családjogi ügyvéddel, hogyan tovább. Ne legyél rest gyerektartásért perelni!
2017. márc. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem Vagy rossz anya, sőt. Igazad van, inkább cseperedjen fel így, bár nyilván találsz párt majd, mint rossz szülői kapcsolatot lásson és azt higgye az a normális. Akkor ő is olyan lesz majd, illetve bevonzza azokat az embereket majd ő is párkapcsolat terén akik nem jól bánnak vele. Ilyen nők sokszor eltűrik, hogy a párjuk üti-veri őket, lelkileg terrorizálja, csalja, házvezetőnek tartja stb. Bántalmazó kapcsolatból nem tudnak kilépni. És annak nagyon sokszor itt van a gyökere, hogy a "gyerek miatt" maradtak együtt a szülők. Ez önzés, ilyenkor a gyávaság, anyagiak miatt maradnak együtt nem a gyerek miatt. Sokszor azt látom, egyedül is jobban jönne ki anyagilag, mint egy pénzszóró nővel, vagy egy alkesz pasival pl. . Nagyon sok ember gondolja úgy, felnőttként inkább váltak volna el a szülei anno.
2017. márc. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!