Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha én úgy érzem, hogy se...

Ha én úgy érzem, hogy se feldolgozni, se tovább cipelni nem tudom a lelki sebeimet és öngyilkosságon gondolkozok, akkor azt van joga valakinek "megállítani "?

Figyelt kérdés
27 Éves vagyok, kiskoromtól egy pokol volt mindig az életem, anyám lábtörlője voltam, akire kivetíthette a saját nyomorát és ezzel megnyomorított lelkileg, pszichésen, később anyagilag is. Szín tiszta gyűlőletet érzek iránta, és fájdalmat, nem tudom feldolgozni, hogy mindig ott rúgott belém ahol a legjobban fájt, illetve ha segítségre, vagy törődésre lett volna szükségem, a válasz mindig az volt, hogy ne idegesítsem. Egyszer már majdnem eljutottam odáig, hogy komolyan elkezdtem azon gondolkozni, hogy a gyógyszereimből amiket szedek mennyit kellene beszedjek egyik este, hogy másnap ne ébredjek fel. A hülye hülye fejemmel elmondtam a páromnak, hogy nem bírom tovább és mostmár komolyan meg akarok halni. Jobb lett volna ha kussba maradok, mert egyből felhivta a barátnőmet, meg az anyámat, hogy mit mondtam. Anyámnak az volt a reakciója, hogy neki elege van a depressziós kitöréseimből, összehányta zsákokba a cuccaimat es felhívta a páromat, hogy vigyük el a cuccaimat es én ne keressem többet anyámat, meg menjek kórházba, mert nem kíváncsi rám. Azóta mégtöbbet bőgök, úgy érzem minden rossz ellenére amit tett velem anyám egész életembe,nem tudom elfogadni, hogy ekkora görény. Arra voltam mindig csak jó, hogy legyen kit szapulni, lehúzni anyagilag és meg is lopott egy nagyon nagy összeggel, amiért simán feljelenthetném. Egy lelki roncs vagyok, pánikrohamokkal, szorongással, depresszióval, hiába szedem a gyógyszereket nem segítenek. A párom kitart mellettem, de miatta is bűntudatom van, mert úgy érzem soha nem fogom.őt szívből mélyről szeretni, rég szét kellett volna menjünk, mert csak az idejét rablom. Ezzel ő tisztába van, de nem akar elhagyni, mert azt mondja ő szeret, és nem hagy magamra főleg ilyen állapotban. De pedig hagyhatna, mert nekem ez plusz teher csak, tudom hogy soha nem fogom tudni.őt boldoggá tenni és gyereket se fogok szülni. Ki sem bírnék egy terhességet és nem vagyok olyan idegállapotban, hogy akaár egy kutyát rám lehessen bízni nemhogy gyereket szüljek. Belefáradtam elfáradtam. Nincs olyan nap, hogy legalább 2-3x ne jönne rám a sírógörcs és sokkal több nyugtatót szedek mint amennyi fel van írva. Belefáradtam. Nem tudok túllépni anyámon, nem vagyok boldog a párommal se, nem tudok neki megnyílni, költözni meg nincs pénzem egyedül, ahhoz túl keveset keresek és igazából már feladtam. Azt mondják önzőség, meg önsajnálat öngyilkosnak lenni. Én viszont azt gondolom, hogy az én életemről van szó, én kell megküzdjek olyan dolgokkal amikkel nem tudok már és nem birok tovább a szorongással meg a pánikkal tovább élni. Azt mondta a párom, hogy kórházba fog vinni, ha mégegyszer elhagyja a számat, hogy meg akarok halni. Úgy gondolom, lehet mások szemébe önzőség,mert jaj mekkora fájdalom ez azoknak akik szeretnek. Anyám le fogja szarni a párom meg túl lesz rajta, neki erős az idegrendszere. Én meg csak azért, hogy másoknak nehogy fájdalmat okozzak, azert nem fogom tovább szenvedéssel vegetálni az életem. Kb 15 éves koromba sokalltam be először. Azóta vagyok pánikbeteg és depressziós, ami az évek alatt csak romlott, mert egyre fáradtabb lettem és anyám nem kímélt soha. Igazából szeretném a párommal elfogadtatni, hogy értse meg, hogy nem akarok tovább élni és ne erőszakoskodjon mégtöbb orvossal meg kórházzal. Az a baj, hogy sosem fogja megérteni miken mentem keresztülés azok milyen nyomokat hagytak bennem. Nem akarok tovább élni és hiába visz kórházba, a gyógyszerek nem fogják az életemet helyrehozni. Én meg már belefáradtam és nem birok, nem akarok tovább küszködni a lelki fájdalmaimmal. Így is olyan vagyok a sok gyógyszertől mint egy drogos, sosem tiszta a fejem. Szeretném ha megértenée, hogy nem akarok tovább élni. Úgy tervezem, hogy egyik este kikalkulálom, hogy mennyi gyógyszer az, ami megölne, beveszem,magamra csukom a hálószoba ajtót és remélem reggelre már nem fogok élni. Azt gondolom senkinek nincs joga beleszólni, hogy jaj ne akarj meghalni. Mindenki a saját élete fölött dönt akar-e élni, vagy nem. Mit csináljak a párommal, hogy ne tudja megakadályozni? Szakitsak vele előtte, vagy egyszerűen tűnjek el valahova és tegyem meg valahol máshol? Én ezt eldöntöttem, teljesen tiszta fejjel, tudatosan, hogy nem akarok tovább élni és nem akarom, hogy bárki beleavatkozhasson. A páromnak írok majd egy levelet, és meghagyom neki a maradék pénzem, hogy hamvasztasson el, és valahova a balaton környékére csináljon nekem egy emlék helyet, ugyanis csak ott szerettem lenni. Valahogy szeretném ha elfogadná hogy nem akarok tovább élni.
2017. márc. 22. 13:37
1 2
 1/16 anonim válasza:
45%
Megállítani van joga, neked elkövetni nincs jogod.
2017. márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Te nem akarsz meghalni csak azt hiszed. Aki meg akarja tenni megteszi, nem filózik elotte es nem von bele senkit, mint azt te teszed a pároddal megjegyzem nem valami korrekt toled, hogy addig nyuzod amig áldását nem adja a dologra.

Figyelj nem te vagy az egyetlen akinek szar volt az elete, elhiszem hogy nem könnyű de lepj tul rajta es ne ezen nyammogj hanem tűzz ki magad ele egy ertelmes celt, te azert vagy lelki nyomorban mert ott akarsz lenni. Mindenkinek vannak problemai serelmei, fájdalmai, meg sokkal nagyobb mint neked, hidd el. Azert vagyunk emberek hogy kezelni tudjuk a dolgokat, nem dobja el mindenki az eletet jol is neznenk ki. ertekeld a parod es menj el egy pszichologushoz, vagy imadkozz. utóbbi hatasosabb.

2017. márc. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Te csak és kizárólag a saját életedért vagy felelős.

Nézzél már előre is, ne csak hátra! Nem lehet mindig másra kenni, hogy de miatta van, meg miatta meg miatta. Történt, ami történt, de szedd össze magad, mert ennek így semmi értelme.

Szakíts a pároddal, keress munkát, akár olyat, ami szállást ad, hozd rendbe az életed.

2017. márc. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt ember vagy, magad döntesz az életedről, vagy a halálodról.

Tedd azt, amit a legjobbnak látsz, de ne tedd tönkre a párodat is!

2017. márc. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem csak hogy joga van valakinek az ilyesmit megakadályozni, ha teheti, hanem egyenesen KÖTELESSÉGE, amit ha nem tesz, akkor felelősségre vonható.

Ha komolyan öngyilkos akarnál lenni, akkor nem kerítenél neki ekkora feneket, nem kötnéd a párod orrára, hanem elmennél hazulról 100 km-re egy erdőbe és megtennéd.

Amit teszel, a pároddal, az nem tisztességes dolog, tényleg kezeltesd magad, vagy hagyd el azt a szerencsétlent és aztán csinálj amit akarsz!

2017. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Mielőtt megölöd magad, miért nem próbálsz ki dolgokat? Most már úgyis mindegy nem? A helyedben felvennék valami kölcsönt, utaznék, bungee jumpigolnék, meg minden xar, amitől régen féltem, hogy belehalok. Használd ki, hogy most itt vagy, bármit megtehetsz, mert már mindent elvesztettél. Innen csak feljebb van. De igazából a te döntésed, aki meg akar halni úgyis meghal. Csak nem értem előtte miért nem használja ki az életet, ha már minden mindegy akkor vagy igazán szabad.
2017. márc. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Drága, aki bejelenti hogy öngyilkos akar lenni, az nem akar meghalni, hanem figyelmet akar, meg hogy körülugrálják a semmiért cserébe. Én már csak tudom, ugyanezt csináltam míg dilidokihoz nem küldtek.
2017. márc. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
És gondolkodj már el azon is, hogy most készülsz tönkretenni egy embert, nevezetesen a párodat. Te mivel vagy jobb az anyádnál?
2017. márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem akarsz öngyilkos lenni..
2017. márc. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Te nem öngyilkos akarsz lenni, csak figyelemre vágysz.

Az öngyilkossággal fenyegetőzés rossz módja ennek.

Fogd a cuccaidat és költözz el marha messze az anyádtól, a párodnak meg a párodtól. Elöbbit a te, utóbbit a párod érdekében.

Keress egy támogató csoportot, aztán kezdj megbarátkozni a gondolattal, hogy a te életedért te vagy a felelős.

Ha anyukád tesz lelki nyomorékká, akkor szakadj le róla.

Sok sikert

2017. márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!