Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom elviselni az életeme...

Nem tudom elviselni az életemet, a családomat. Öngyilkosságon gondolkozom. Mit csináljak?!

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, lány. Tudom, hogy nálam millióknak SOKKAL rosszabb élete van, de ez engem egyáltalán nem vígasztal.

Otthon a szüleimmel amióta az eszemet tudom, egy ellenséges, harci környezetben élek abnormális viselkedési formákkal (túlféltés, szorongás, idegnyugató gyógyszerek állandó szedése a szüleim részéről, egymás trágár szidása, kétszínűség, képmutatás, egymásban és mindenkiben a hiba folytonos keresése, rendkívüli pesszimizmus stb.) Ez megy nap mint nap. Már rég kicsináltak, nincs SEMMI emberi kapcsolatom, utálom magamat és semmi reményem az életemben/jövőmben. Elköltözni nem tudtam soha, mert érzelmileg zsarolnak.

Van egy velem egykorú testvérem. Anyagi értelemben köztünk hatalmas különbséget tettek/tesznek, amit határozottan tagadnak - egyszerűen nem tudom lenyelni a képmutatásukat.

Az egyetlen örömöm a munkám volt, de nemrég megszűnt és elbocsátottak. Nagyon szerettem, az egyetlen dolog volt az életemben, ami örömöt/szórakozást/elfoglaltságot/önbizlmat adott.

Mivel tapasztalatlan vagyok (túl fiatal) esélytelen egy hasonló jó munka megszerzése..

Így NEM AKAROK ÉLNI.


2013. jan. 11. 17:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%
Túl sokat foglalkozol magaddal. Foglalkozz másokkal és nem lesznek problémáid.
2013. jan. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Argloss ***** válasza:
79%
Valamilyen módon mégis megfelel számodra ez a környezet, ha eddig még nem mentél el onnan... Dolgoztál, ha annyira rossz lenne a helyzet akkor a havi fizetésedből el tudtál volna menekülni. Rizikós, de ha változtathatatlan a család és elszedik a pénzedet, akkor sok más lehetőséged nincsen azon kívül, hogy hagyod magad bántani...
2013. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Biztosan fogsz találni munkát,ne legyél elkeseredve.csak azért mert valaki tapasztalatlan még nem jelenti azt hogy nem ért valamihez.Nem megy semmi egyik napról a másikra.Legyen kicsit több önbizalamad.Ha vannak is a környezetedben olyan emberek hogy megpróbálják elhitetni veled hogy gyenge vagy nem érsz semmit,ne törődj velük.Ha lesz pénzed és lehetőséged azonnal költözz el.sokszor meg kell tanulni türelmesnek lenni,és kivárni a jobbat.Bár nagyon nehéz tudom.
2013. jan. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Soha nem értettem az öngyilkosság mire jó..AZ NEM MEGOLDÁS!!!


Tudnál változtatni a dolgokon keress más munkát ne hagyd magad zsarolni.

Nekem sincs sok barátom ha gondolod én nagyon szívesen barátkozom veled és segítek ha érdekel írj privit.

2013. jan. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Ironikusnak tűnhet, amit írok, de nem bántani akarlak, hanem szeretetből írom: az utolsó mondatban rossz helyen van a kiemelés. Így sokkal jobban hangzik: ÍGY nem akarok élni.

Ha szeretnél, írj privátot, segítő foglalkozásban dolgozom, szívesen segítek, amit tudok (természetesen teljesen ingyen).

2013. jan. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
Én azt tenném, hogy megpróbálnám teljesen kizárni a családomat a saját életemből. Van saját szobád? Én ott lennék a nap nagy részében, ha nem ott akkor haveroknál, városban, stb. Egy szót se szólnék a hülye családomhoz, minél hamarabb munkát keresnék, hogy elköltözhessek. Nem értem az érzelmi zsarolás alatt mit értesz. De ha ennyire rossz még mindig inkább a különélés, mint a halál.
2013. jan. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Szia

Javaslom ,hogy próbálj kimozdulni otthonról. Én férfiként mindig arra vágytam ,hogy kimenekítsek valakit a rossz körűlményekből , mert az idősebb haverok nagy része a hozzád hasonló lányokkal megtalálta amire vágyott és fordítva. Biztonság,dzeretet,béke cser(be határtalan ragaszkodás,gondoskodás!

Vedd a jó tulajdonságaidat elő és próbálj munkát találni ami örömöt okoz. Mindig mosolyogj állásinterjun ez a legfontosabb hisz ,ha 2 ember közűl kéne válassz aki ugyan azt tudja nem azt veszed fel aki lehangol.

Mindenképp járj emberek közé! Tegyél be klasszikus zenét pl chopen és figyeld az embereket. Talán valaki észrevesz és jó dolog történik veled.


Kitartás, mindig van lent majd fent!

2013. jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

18:36- Közel állok ahhoz, hogy azt kívánjam, lennél olyan helyzetben, hogy öngyilkosságon gondolkozol...


Szia!

Én is voltam így. 17 éves lány vagyok, de történt néhány dolog az életemben. Szülő elveszítése, halálos betegségek, eladósodás... de tudod, miért nem tettem meg? Egyrészt féltem megtenni. Túl erős volt bennem az életösztön. A másik dolog az volt, hogy vártam egy kicsit... És jobb lett... Természetesen nem szabad csodára várni (bár ki tudja... :) ), de feküdj le szépen és aludj. Másnap szerintem ülj le és vegyél elő egy papírt. Írd le, hogy mi az, amit nem szeretsz. Aztán írd le a lap másik felére, mit tudnál tenni annak érdekében, hogy megoldd a problémákat. VAN MEGOLDÁS.

2013. jan. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
biztosan van olyan helyzet, nem azt mondom, h nincs... de ez közel sem az...
2013. jan. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
keress munkát, költözz el. ennyi.
2013. jan. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!