Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szép név az Eszter?

Szép név az Eszter?

Figyelt kérdés

Eszter a nevem, de sokan csak Esztinek szólítanak.


Nekem egyik formàban sem tetszik és az évek soràn egyre többször kaptam mejegyzéseket a nevemet illetően.


Többnyire azt,hogy nem nőies név, semmi "nőies dallam" nincs benne, régies,túl semleges, egyszerű, ronda, "szigorú" név stb.


Tegnap amikor bejelentkeztem a portàn az ott àlló férfi elolvasta a névjegy kàrtyàmat és azt mondta elég gàzos nevet adtak nekem a szüleim. Aztàn húzogatni kezdte a szemöldökét.


Én sem szeretem a nevemet, de havonta 2x biztosan kapok valami frappáns megjegyzést. A munkahelyemen az egyik kollégàm nem szólít a nevem, inkàbb "Hé" Te" Hallod? Ezekell a szavakkal indítja el a beszélgetést vagy ha kérése óhaja sóhaja van akkor ezt kapom tőle, mert irritàló a nevem.


Hát basszus..


L



2017. márc. 25. 10:25
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
32%
Nem szép név,de nem is olyan amin bárki is gúnyolódna,mint pl. az Orália.
2017. márc. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező,neked nagyon önbizalom hiányod van. Ezen javítani kell, mert emiatt piszkálnak hülyeségekkel. A névcikizés is hülyeség, mert nem kérdezted a véleményüket! Légy határozottabb, aki nem hív a neveden, azt te is hívd máshogy.

És ne gondold emiatt, hogy az Eszter csúnya név!

Én is kapok megjegyzéseket a nevemre -Anett-, de csöppet se érdekel, kinek hogy tetszik.

2017. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
94%

Nekem speciel tetszik az Eszter név, kedvesnek, nőiesnek tartom.:)

Alapban megdöbbentő számomra, hogy valaki honnan veszi a felhatalmazást, a bátorságot, hogy negatív véleményt mondjon bárki nevéről is?

Micsoda furkóság kell ehhez?

Vannak nevek, amik nekem sem tetszenek - nem sorolnám, mert senkit nem akarok megbántani - de eszembe nem jutna ezt hangoztatni a viselőjének.

Ráadásul ez totál szubjektív dolog, hogy kinek mi tetszik!

2017. márc. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
76%
Hogy hívják a portást ? Józsi / Feri / Pisti ?
2017. márc. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért mondta az a férfi, hogy "gázos név".

Nekem ez az egyik kedvenc női nevem, az ég világon semmi baj nincs vele!

Egy szép, meghonosodott név. Nem mellesleg sokkal szebb, mint a Zara, Maja, Lizett nevek.

2017. márc. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Eszter a lányom.
2019. okt. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép név, egyik legjobb barátnőmet is Eszternek hívják. :)
2021. márc. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
Nekem van pár Eszter ismerősöm. Azzal szívom a vérüket, hogy Eszter, beterpesztel? XD
2022. márc. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!