Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem segít senki még...

Miért nem segít senki még akkor sem ha ekkora a baj?

Figyelt kérdés

Az egész családom szinte kitagadott, ne kérdezzétek miért, szerintem rögeszméik vannak. Meg önbeteljesítő jóslataik az én bukásomról. (nagyapám is azt mondta, hogy belőlem egy hajléktalan lesz)


Most ki kell költöznöm az albérletemből mert nem találtam munkát és nincs hova mennem, 2-3 év gyötrődés során ledarálódtam a barátaimtól, nagyapám is ott ül a szép nagy házában, még nyaralója is van kiadva albérletbe, anyám is ül a szép nagy pesti lakásában, apám is az új nőjével és egyik sem segítene, mert 27 évesen mit segítsenek. Én meg már nem bírom, lefárasztott a munka, egy nő sem áll le velem, és nincs jövőm, szét lett kuszálva az életem, belekezdtem egy egyetembe, iylen körülmények között nem tudtam elvégezni. egy emberi roncs vagyok.


Így hát szóltam pár közeli barátomnak, családnak, hogy nagy a baj és már az öngyilkosságon gondolkodom, de egyik se tud többet mondani csak azt, hogy egy: én ne zsaroljam őket ilyennel, 2: tegyem meg nyugodtan, (főleg a család mondja) barátokból meg ellátnak mindenféle jótanácsokkal, hogy jobb lesz így, tartsak ki, de nem mérik fel a helyzet nehézségét.


Próbáltam mindent. De esélytelen. Nem anyagi probléma, van annyi félretett pénzem, hogy továbbálljak, de belefáradtam.


Ne próbáljátok megoldani ezt a lakhatási problémát mert nem fogjátok.

Abban segítsetek, hogy milyen család, barátok azok, akik nem tesznek semmit, ha valaki azt mondja, hogy már nem bírja, meg akar halni. Azt gondolná az ember, hogy azonnal tesznek, elhívják, beszélnek a fejével, felhívják, telefonon. A családom meg azt mondja "tedd csak meg"

Milyen világ ez?

Egy ilyen világban miért ne tegyem meg?


2017. márc. 25. 22:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Én nagyon haragszok az ilyen emberekre, akik bedobják ezt az öngyilkosságos dumát...

Hány olyan ember van, aki nagyon szeretett volna élni, és nem adatott meg neki csak mondjuk 20 év, de meg csak így eldobnád a legnagyobb kincset az életet.

Jelenlegi állapotot csak magadnak köszönheted, te másztál bele te tudsz kijönni belőle... Az.meg, hogy a családod így kezeli, biztos van ok rá.... keresd meg az okot, nézz magadba...

Mindenesetre azt mondom nincs az a mélypont amiből nem lehet kikecmeregni... de ha még is úgy erzed nincs kiút keress szakembert....

2017. márc. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Azért én meghallgatnám a másik felet is, mert azért az szöget ütött a fejembe, hogy vajon mit nem mondtál el? Mert kizártnak tartom, hogy az egész család elfordult tőled, a barátaid sem vesznek komolyan. Akkor benned csak van valami hiba, hol rontottad el?

Lehet előbb bocsánatot kérne kérned a családtól amiért magadra haragítottad őket.

Öngyilkossággal fenyegetőzni meg, ne haragudj, de tényleg önzőség.

Mit tegyél? Ne rinyálj! Van pénzed, kezdj új életet. Ha másképp nem megy, akkor költözz egy új országba, vagy Magyarországon belül egy másik városba. Kezdj tiszta lappal. Siránkozással semmit nem érsz el, ahogy azzal sem, hogy azzal hitegeted magad, hogy mindenki rossz, aljas, csak te vagy ártatlan ma született bárány.

2017. márc. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Elég kusza a sztori. Nem igazán derül ki belőle, hogy miért is olyan szemét a rokonság, miért tagadtak ki, vagy miért fordultak el tőled a barátaid, ha elfordultak, mert ez nekem nem tiszta ebből. Ha ennyi ember elfordul tőled, akkor azért általában tenni kell (ha mást nem, akkor azt, hogy rossz barátokkal veszed magad körbe) A családodat is megértem valahol, hiszen ha van pénzed és tovább tudnál állni, akkor nem beszélhetünk vészhelyzetről, hogy befogadjanak magukhoz 27 évesen.


Az öngyilkosságos rész biztos csak ennyi? Akinek ilyeneket mondanak, az valószínűleg nem elsőre áll elő az ötlettel. Valószínűleg úgy érzik, hogy azért jössz az öngyilkossággal, hogy kizsarolj magadnak valami segítséget. Nekem is az a véleményem az írásodból, nem akarsz te meghalni, hanem segítséget akarsz. Tekintve, hogy ilyen a viszony a családoddal, nem is értem, hogy miért vársz tőlük érdemi lelki támaszt. A barátaidtól meg megint nem tudom, hogy mit vársz. Oldják meg ők a lakhatásod? Vagy mit kéne tenniük azon felül, hogy meghallgatnak?


Nem lesz szép, amit mondok, de megosztom veled, amit a barátaimnak is szoktam mondani, amikor azt hiszik, hogy ellenük van a világ és sosem lesz senkijük, minden csaj/pasi szemét, vagy bármi egyéb abszurd állítást fogalmaznak meg: Most vagy elhiszed, hogy nem ilyen a teljes világ és felállsz és megkeresed, hogy mi jó neked, vagy akár meg is ölheted magad olyan szempontból, hogy minek élni, ha elhiszed, hogy minden és mindenki ilyen rossz. Ezt remélem tudod jól érteni. Ez nem öngyilkosságra buzdít, hanem arra próbál rávilágítani, hogy amíg elhiszed, hogy téged minden és mindenki utál, nem te alakítod a sorsod, hanem nagyapád jóslatai és amúgy is egy roncs vagy, addig nem lesz jobb neked.


Én a helyedben felhívnék egy ilyen öngyilkossággal foglalkozó szervezetet. Azt hiszem, van pár 0-24-es vonal, beszélgess el velük, magyarázd el részletesen, ők már hallottak a tiednél kacifántosabb sztorit is.

2017. márc. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nem fogok leírni egy névtelen oldalra olyan dolgokat ami nem tartozik bárkire. Már bocsánat. De ezek szerint mindenki egyet ért azzal, hogy ha rosszban vagyok a rokonsággal akkor "küldjenek kötelet" meg "ide nem jöhetsz, rohadj meg ott ahol vagy"

Szép.

2017. márc. 25. 23:45
 5/20 A kérdező kommentje:
Csak mások idejét húzom.
2017. márc. 25. 23:46
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Kár, hogy igy látod a dolgokat, Neked szakember kell.
2017. márc. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
Te eddig mit tettél meg rokonaidnak, barátaidnak, ismeröseidnek, hogy ök jobban érezzék magukat?
2017. márc. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Jó, ha tényleg ezeket mondták, és nem csak felfújod a sztorit, akkor azért egy kicsit dúrva, de tényleg nem mindegy, hogy mért állnak így hozzád. Ez egy névtelen oldal, te is névtelen vagy, szóval nem tudom mitől félsz, de akkor mindegy, ne mond el, ha nem akarod.

Amúgy csak nekem ellentmondásos egy kicsit a történeted?

"ki kell költöznöm az albérletemből mert nem találtam munkát és nincs hova mennem" "Nem anyagi probléma, van annyi félretett pénzem, hogy továbbálljak"

Akkor mért nincs hová menned?

2017. márc. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
Mert az aztán nagy családi szeretet, hogy "öngyilkos leszek ha nem segítesz"...
2017. márc. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Nem igazán értem a problémádat.

1. Ha van félretett pénzed, amiből továbbállhatsz, akkor miért kellene bárkinek is befogadnia? Meg miért kellett eljönnöd az albérletedből, ha van pénzed? Ha a tulaj kirakott, annak oka van, vagy miattad, vagy külső ok, amin úgyse tudsz változtatni (pl. ha el akarja adni).

2. Ha a környezeted, a saját családod ilyen veled,annak valami kell, hogy legyen a hátterében. Olyan nincs, hogy valaki maga a megtestesült jóság, és elfordul tőle mindenki, család, barátok egyaránt.

3. Ha nekem jönnél az öngyilkos dumával, én is elküldenélek a halál f...ára. Nekem akarsz élni, vagy magadnak? Vagy mit akarsz kizsarolni belőlük ezzel a szöveggel? "Van ugyan pénzem, de önygilkos leszek, ha nem fogadsz be, mert én veled szeretnék most éppen lakni?" vagy mit mondtál nekik? Ha nem írod le a részleteket, hogy vársz véleményt?

Ha ennyire labilis vagy érzelmileg, akkor menjél szakemberhez! Ha meg saját magad számára is csak nyűg vagy, akkor miért várod másoktól, hogy nekik ne az legyél?

2017. márc. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!