Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem segít senki még...

Miért nem segít senki még akkor sem ha ekkora a baj?

Figyelt kérdés

Az egész családom szinte kitagadott, ne kérdezzétek miért, szerintem rögeszméik vannak. Meg önbeteljesítő jóslataik az én bukásomról. (nagyapám is azt mondta, hogy belőlem egy hajléktalan lesz)


Most ki kell költöznöm az albérletemből mert nem találtam munkát és nincs hova mennem, 2-3 év gyötrődés során ledarálódtam a barátaimtól, nagyapám is ott ül a szép nagy házában, még nyaralója is van kiadva albérletbe, anyám is ül a szép nagy pesti lakásában, apám is az új nőjével és egyik sem segítene, mert 27 évesen mit segítsenek. Én meg már nem bírom, lefárasztott a munka, egy nő sem áll le velem, és nincs jövőm, szét lett kuszálva az életem, belekezdtem egy egyetembe, iylen körülmények között nem tudtam elvégezni. egy emberi roncs vagyok.


Így hát szóltam pár közeli barátomnak, családnak, hogy nagy a baj és már az öngyilkosságon gondolkodom, de egyik se tud többet mondani csak azt, hogy egy: én ne zsaroljam őket ilyennel, 2: tegyem meg nyugodtan, (főleg a család mondja) barátokból meg ellátnak mindenféle jótanácsokkal, hogy jobb lesz így, tartsak ki, de nem mérik fel a helyzet nehézségét.


Próbáltam mindent. De esélytelen. Nem anyagi probléma, van annyi félretett pénzem, hogy továbbálljak, de belefáradtam.


Ne próbáljátok megoldani ezt a lakhatási problémát mert nem fogjátok.

Abban segítsetek, hogy milyen család, barátok azok, akik nem tesznek semmit, ha valaki azt mondja, hogy már nem bírja, meg akar halni. Azt gondolná az ember, hogy azonnal tesznek, elhívják, beszélnek a fejével, felhívják, telefonon. A családom meg azt mondja "tedd csak meg"

Milyen világ ez?

Egy ilyen világban miért ne tegyem meg?


2017. márc. 25. 22:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

"én meg már nem bírom, lefárasztott a munka"

27 évesen??? Tudod mennyi van még nyugdíjig?

Szedd össze magad, ne legyêl dologtalan, semmirekellő. Nagyapádnak sem úgy adták a nyaralót. Valószínű, hogy móresre akar tanítani a családod. Az okát Te tudod.

2017. márc. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
én közfogos állásban dolgozom és fárasztó de még így sem ment el az életkedvem, egyrészt a családod sem bízott soha benned másrészt most már fárasztó alak lehetsz ha mindenki otthagy, szerintem az a típus lehetsz aki folyton csak panaszkodik és amikor azt látod hogy az emberek eltávolodnak tőled ahelyett hogy a buksidat simogatnák, akkor meg bedobod gyorsan az öngyilkos dumát, de megsúgom ezt csak érzelmi zsarolás miatt szokták megtenni mert aki igazán megakar halni az nem szól róla. És ha szeretnéd a barátaidat nem nyomasztanád őket a problémáiddal. Depressziós vagyok ez a bajod.
2017. márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
párdon"depressziós vagy" akart lenni
2017. márc. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Apám is ilyen önsajnáló volt. A munka annak is büdös volt, állandóan öngyilkossággal fenyegette az anyját, meg sajnálta a többi testvértől azt, amelyük volt, csak azt felejtette el, hogy azok megdolgoztak érte.

Engem is ott felejtett nagyanyámnál, mert hogy anyám is ilyen volt. Még jó, hogy nem ők neveltek fel.

2017. márc. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Az a baj hogy itt is csak a kérdező szemüvegén keresztül látjuk a sztorit. És az egész kérdés semmi másról nem szól, csak hogy helyeseljetek ahhoz hogy nekem van igazam...
2017. márc. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert baromi fárasztó amikor életképtelen családtagot kell eltartani. Mindenki szívesen segít, de általában egyszer nem elég, az emberek meg örülnek ha magukat eltudják tartani, senkinek nem hiányzik egy dolgozni nem akaró családtag.

27 éves vagy, itt az ideje magadat eltartani.

2017. márc. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

szakemberre van szükséged. azonnali segítség: 116-123


[link]


van megoldás! segíteni fognak!

2017. márc. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Hát én ezt nem értem. Van félretett pénzed, abból eléldegélsz, amíg találsz egy munkát, utána meg kapsz fizetést, és máris rendbe hozhatod a dolgokat.
2017. márc. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Ha meghalsz, letudsz egy egész életi problémát, és a Földnek is jót teszel. (Nem szennyezed tovább úgy, mint a többi ember. Ez persze az agyammal feltett gondolatmenet, szívem szerint én nem akarok meghalni akkor sem, ha sok gondtól szabadulok így meg.)
2017. márc. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
a problemaidat neked kell megoldani. ha az ongyilkossagot emlegeted nem fogsz vele meghatni senkit. egy ido utan senki se veszi komolyan. egyebkent aki meg akar halni az meghal.
2017. márc. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!