Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy én minden...

Miért van az, hogy én minden ismerősömet sikeresebbnek, boldogabbnak látom magamnál? Meg az is zavar, hogy az állítólagos barátaim le sem szarnak, a facebookon se like-ol tőlem soha senki semmit, csak nagy ritkán. Ekkora csődtömeg lennék?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 22:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Más is van így ezzel? magányosnak érzem magam nagyon, bánom, hogy megszülettem!
2013. jan. 6. 22:24
 2/10 anonim válasza:
78%

Azért van, mert önértékelési zavaraid vannak.

De most komolyan, oda süllyedt ez a világ, hogy valaki az alapján ítéli meg magát, hogy mennyi lájkot kapott a fészbúkon?

2013. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
én olyankor úgy érzem, ha nem like-olja senki a dolgaim, hogy senkit nem érdeklek. De amúgy se nagyon érdeklek senkit, meg tényleg mindenkit boldognak látok, csak magamat érzem egy csődtömegnek. Ki lehet ebből gyógyulni valahogy?
2013. jan. 6. 22:32
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
A szomszéd kertje mindig zöldebb. Próbálj beszélni valami pszichoterapeutával.
2013. jan. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
régen én is filóztam ezen de rájöttem h f@szág az egész, engem se "lájkolnak", az a lényeg h az életben legyen egy-két igazi barátod akikre számíthatsz:) a facebook meg nem jelent semmit, attól még h nem lájkolnak sz@rrá vkit még lehet színes egyéniség és ez fordítva is igaz, van aki a facen veri magát közben meg egy kis csökevény....ez legyen a legnagyobb bajod:)
2013. jan. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Utolsó, akkor ezek szerint más is filózott már ezen! =) igazad van, csak néha olyan lehangoló, hogy egyesek rengeteg "elismerést" kapnak ott, olyanoktól is, akik az én ismerőseim is, én meg nem is érdeklem őket. hát ez van, egyébként nekem nem csak a facebook a bajom, alapból csődtömegnek érzem magam, céltalannak érzem az életem, nem látom értelmét egyáltalán és magányos is vagyok
2013. jan. 6. 23:15
 7/10 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, régen én is így éreztem....de sikerült kilábalnom belőle, sztem kezdd ezzel a könyvvel, nekem nagyon sokat segített: [link]

ha nincs rá keret vagy nem tudod megszerezni írj egy e-mail-t privátban

2013. jan. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

én is voltam ilyenben! Ez borzasztóan nyomasztó érzés, én megértelek mert átmentem ezen! de tudnod kell, hogy ezek nagyon torz érzések. Nagyon eltorzult énképed, és a világképed játszik veled! ez egy komoly baj, ami a pszichében keletkezik. Egyszerűen rosszul látod magad és a többieket. én elhiszem hogy te így látod, de tudnod kell, hogy ez lehetne másképp is! Nekem úgy sikerült ebből kilábalnom, hogy kerestem új környezetet magamnak, úgymond embereket váltottam magam körül, és az újaknál vigyáztam, hogy ez ne alakuljon ki. Vigyázz mit mondasz magadról mások előtt, mert miután beszéltél magadról, ők majd elkezdenek téged úgy látni, aztán úgy is állnak hozzád, és az ő hozzáállásuk alapján kialakul a magadról torz képed, de gondold el, hogy ez az egész igazán tőled indult, és hány olyan szűrőn ment át, ahol a kép torzult?

Lehet hogy ez elmenekülés, hogy környezetet váltottam, de abból már nem tudtam kijönni, mert nem tudtam megváltoztatni a rólam kialakult képet. Pl. előtte nem tudom miért mindig mindenkit magam elé engedtem az ajtónál, aztán az emberek rászoktak, és visszaéltek vele, aztán mindig engem hagytak utoljára, és elém vágtak. Iszonyatosan idegesített ez, pedig magamnak csináltam. Azóta mindig vigyázok, hogy mindig ne engedjek előre másokat, én is próbálok előnyt szerezni magamnak. azóta nincs is önbecsülési problémám. Neked is rá kell jönnöd, hogy hol okozod ezt magadnak, és azon kell változtatnod. Ha más nem, válts környezetet, embereket, barátokat, akik között hátrányban érzed magad. Olyan emberek között nem kell lenni, akik nem szeretnek. Nem kell olyan szekér után futni, ami nem vesz fel. ez ennyire egyszerű. sok sikert!

2013. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
még annyi, hogy biztos van valami a gondolkodásodban, ami miatt kevesebbnek érzed magad a többieknél. vizsgáld meg hogy ez a dolog valós-e vagy csak beléd programozódott?
2013. jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sokat gondolkodtam azon, hogy mit nem szeretnek az emberek. Az önbizalomhiányos embereket manapság nem szeretik, nem szeretnek velük barátkozni. Önző a világ, és senkinek nincs kedve másokat istápolni, másokba lelket önteni, a mások baját hallgatni, az ilyet inkább elkerülik. Ha helyre jön az önértékelésed, meglátod egyből tiszteli fognak, és oda lesznek érted az emberek, és majd tőled várják a megoldást. De ezt meg kell tanulni, hogy hogy kell így viselkedni. A kulcs abban van, hogy miket mondasz el magadról.
2013. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!