Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás esküvő nélkül?

Gyerekvállalás esküvő nélkül?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre ebben a témában. A párommal hat éve vagyunk együtt (ebből 5 éve együtt is élünk), 1-2 éven belül tervezzük a babát. Viszont nem vagyunk összeházasodva. Igazábólmindketten max annyi mellett lennénk, hogy esküvő két tanuval és kész, se fehér habosbabos ruha, se 100 fős lagzi. Jók vagyunk így, a papír nem változtatna semmit. De az ő családja meg az én családom is rágja a fülünket, hogy mikor lesz esküvő. anyukája csak 150 fő felett tud gondolkodni stb. És kiakadnak ha annyit mondunk, hogy nem akarunk esküvőt. Egyszerűen annak a pénznek, amit erre költenénk van sokkal jobb helye is.

ti mit gondoltok erről? bevállalni a család miatt a nagy lagzit? Vagy szembemenni velük és esküvő nélkül gyereket vállalni? Vagy kis esküvő két tanuval?


Kösözönm a válaszaitokat!

Én: 24/N, párom: 28/F


2010. máj. 12. 10:27
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez maximálisan rajtatok áll. Ma már nem élünk abban a világban, ahol elvárt lenne a gyerekvállalás mellé a lagzi. Én persze ennek a híve vagyok, de nem szólok meg senkit, aki esküvő nélkül szül. Attól még szeretheti egymást két ember, hogy nincs papírja róla. A gyerkőcnek lehet boldog gyerekkora lagzi nélkül is. Szóval, ha úgy érzed, nem szeretnél esküvőt, akkor nyugodtan vállaljatok babát lagzi nélkül.
2010. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
76%

Szia, nálatok akkor szerencsésebb a helyzet, hogy a pároddal teljes az egyetértés. Ez a ti életetek, a ti döntésetek, ne hagyjatok beleszólást senki kedvéért.

Nálunk meg az van, hogy már jön a gyerek és eddig azért nem volt lagzi, mert én nagyot szeretnék, sok baráttal, nagy a család is, a párom meg úgy mint ti, minimális pénzből két tanúval lerendezni. Most minden pénzünk a babára fog elmenni, aztán majd meglátjuk...

Szerintem egy jól megszervezett esküvő olyan emberekkel, akik fontosak nekem és a páromnak, felejthetetlen, tudom, hogy anyagi csőd, de olyan élmény, amit soha senki nem fog elvenni tőletek.

2010. máj. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akartok esküvőt akkor csk azért hogy másoknak megfeleljetek nem kell belevágni
2010. máj. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így voltunk mint Ti.

Mikor várandós voltam, persze már anyósom MEGSZERVEZTE a lagzit, mikor közöltük, hogy nem lesz esküvő.


Majd 7hónapos terhes voltam,mikor úgy döntöttünk, hogy mégis összeházasodunk. Ketten voltunk, 2 tanúval, és a szülők, de nekik is 2 nappal előtte szóltunk csak.

2010. máj. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Faluban lakunk és kicsit attól is tartok, hogy az itteniek majd megszólnak minket emiatt. Vagy ez hülyeség? :)

Egyáltalán miben jelentene többet, ha házasok lennénk?

2010. máj. 12. 10:39
 6/35 anonim ***** válasza:
86%

szia!

Mi sem vagyunk megesküdve mégis van 1 kislányunk.Mi szeretnénk ha lenne de sajnos most nem birná a pénztárcánk.A párom erdélyi magyar és ott kötelező az esküvő a keresztelő.Főleg abban a faluban.Mi úgy döntöttünk h majd ha lesz rá pénz lesz addig pedig jók vagyunk igy.

2010. máj. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
89%
Mi 14 éve vagyunk együtt a párommal és nem vagyunk összeházasodva!A szülők nekünk is rágták érte a fülünket,de mi is úgy voltunk vele hogy a pénz másra kell!Szeretjük,tiszteljük egymást és jól működik a kapcsolatunk papír nélkül is!Most meg már úgy gondoljuk nincs szükségünk megerősítésre,van három tüneményes gyerekünk és boldogan élünk!:)
2010. máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz avval h ki mit szól.Engem sem érdekel.Majd ha lesz lesz ha nem nem.Senkinek semmi köze szerintem.
2010. máj. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
53%

Kiváncsi vagyok, mi szól nektek a házasság ELLEN? Mert az nem derül ki...

Mi akadálya lenne felvállalni törvény előtt is a kapcsolatotokat? Ráadásul a baba körül is minden egyszerűbb lenne... Szóval én nem értem, gondolom, hogy a szülők se. Én se akartam nagy esküvőt, nem is volt, csak a szűk család egy vacsorával, 25 fő.

Ne csináljatok úgy, mint a haveromék, akiknek "nem kell papir", lett 2 gyerek, majd a szoc.pol miatt mégis összeházasodtak, 2 tanuval. Na az már gáz szerintem...

2010. máj. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Mik szólnak ellene?

Az, hogy jelenleg azt az összeget, amit esküvőre költenénk, rá tudjuk fordítani a házra.

Az, hogy pl párom egyik nővérének két éve volt az esküvője. Na azt a borzalmat, 200 fős hisztis rokont, akiknek a felét évek óta nem látták, de anyukájuk szerint megg kell hívni, meg az utána fújjogást h ez így nem volt jó az úgy nem volt jó, köszönöm de nem kérem.

Az, hogy ha meg lennénk esküdve és mondjuk válásra kerülne a sor, ugyanúgy nem lennék előrébb, mint így.

Azt, hogy a világnézetem miatt semmiképp nem lenne templomi esküvőnk (nem vallásosként iszonyat nagy képmuttaásnak tartom), ez szúrná sokak szemét.

és még sorolhatnám :)

2010. máj. 12. 10:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!