Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kell csinálni olyankor,...

Mit kell csinálni olyankor, ha önvédelemre kényszerít az, akit szeretsz?

Figyelt kérdés
Nem párkapcsolatról van szó, "csak" egy jóbarátról (legalábbis annak gondoltam). Ha reális vagyok, elég egyértelmű, hogy csak akkor "húz elő", ha érdekében áll (megteszek neki elég sokmindent), és eléggé hülyére vesz. Újabban már a látszatra sem nagyon figyel, akkor is kifejezetten udvariatlan, ha kell neki valami. Mindenki azt mondja, hogy szóba ne álljak vele, de valahol a lelkem mélyén ragaszkodom hozzá, és néhány tulajdonságát nagyon tisztelem. Sajnos elég hirtelen haragú vagyok, és nem szeretném, ha pillanatnyi felindultságból "oldanám meg" ezt a dolgot. Ráadásul neki is vannak gondjai, és mindig elszégyellem magam, hogy inkább segítségre lenne szüksége, nem piszkálásra. Hogyan kell ilyenkor "szépen viselkedni"? Hogy ne legyek palimadár úgy, hogy közben nem bántom ha nem muszáj?
2010. máj. 12. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Előtte jó volna tisztázni a nemeket, ez sok mindent befolyásol. Jó volna tudni a lehúzások mibenlétét, mikéntjét.
2010. máj. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Arányos mérvű testi erő alkalmazása a fokozatosság,és arányosság elvének maximális figyelembe vételével.


Komolyra fordítva a szót:már akkor palimadárrá váltál,mikor ezt az állítólagos jó barátot a bizalmadba fogadtad.Jó lenne elfelejteni ezt a ,,barátságot".Az én szememben nem igazi barát az,aki csak akkor húz elő,ha kell neki valami.Én sürgősen leépíteném a helyedben.

2010. máj. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A lehúzások abban álltak, hogy az előmeneteléhez szükséges feladatokban segítettem neki elég sokat. A helyzetet az is bonyolítja, hogy egy éve ő lett a közvetlen főnököm (bár ez önmagában nem tartana vissza semmitől).
2010. máj. 12. 20:11
 4/4 anonim válasza:
100%

szerintem elegge kiforditott helyzetben hasznalod itt a barat meghatarozast, ha nem vesz figyelembe teged ne adj isten meg tettlegessegig is fajulnak a dolgok akkor nem hinnem h megfelelo meghatarozas lenne a barat.

ha most kezdodott beszelj vele, ha huzamosabb ideje tart akkor ideje lenne ezt az allapotot befejezni mert igy csak magadnak artasz.

2010. máj. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!