Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a legjobb önvédelemre?...

Erdi222 kérdése:

Mi a legjobb önvédelemre? Lehetőleg szakavatott illetők válaszát várom.

Figyelt kérdés

a btk szerint nem bűntethető az a személy, aki saját/más testi épsége/vagyona megvédése érdekében a jogtalan támadás ellen eszközt használ (ha az eszköz az élet kioltására NEM alkalmas!!) még is sokrszor volt a körnéyken hogy provokálták az illetőt, bántalmazták és amikor (szintén a támadás elhárítás érdekében) megütötte támadóját, elítélték..

Ilyeneket gyakran hallunk...mi e legjobb önvédelmi taktika, tényleg a jó futócipő lenne erre a célra a legalkalmasabb??


2011. okt. 12. 16:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

ha ott hagyja őket

engem is volt hogyelítéltek mert felpofoztam egy osztálytársam mert provokált...

de mondjuk engem szimplán azért mert küzdősportot üzök, és hogy ha baja lett volna...

és az a röhej hogy akkor először ütötem meg életembe embert pedig sokat szoktak bántani mert elég durván beszédhibás vagyok de eleresztem a fülem mellett

2011. okt. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Az,hogy ismered a fokozatokat.

Úgy véded meg magad,hogy kiosztasz néhány ütést,rúgást,de nem kell senki megölni,megnyomorítani.

Az emberek 99%a egy maflásból megérti,hogy mi a pálya és abbahagyja-feladja-a kötözködést.

Egyébként meg taktikailag a legjobb döntés,ha nem hagysz időt a kibontakozásra,arra sem hogy a zsebébe nyúlkáljon.

Ha látod,hogy gond lesz,akkor leütöd a gec-ibe és otthagyod.

Tehát a legjobb védekezés a támadás.

2011. okt. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
*Azt elfelejtettem,hogy ehhez azért nem árt egy alapos emberismeret és jó helyzetfelismerő képesség.
2011. okt. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

btk-t hagyd a fa.szba, egy részt, nem véd meg a késtől, más részt leírtad: ha elkapnak hogy küzdöttél, harcoltál, akkor is téged ba.sznak meg.


eddig tartott az általános, káromkodós rész, most jön a komolyabb.

emberi életet a két kezedtől kezdve sok mindennel ki lehet oltani. 2 dolgot érdemes szerintem megfogadni. egyik, hogy tiszteld az életet és a békét, és ha nem vagy igazán veszélyben, csak kötekednek, tedd félre a büszkeséged (küzdősportoló válaszoló írt hasonlót) bunyónak semmi értelme.

ha viszont igazi gáz van, akkor jó ha értesz a harchoz, és nincs értelme kegyelmezni, csak hagyd el a helyszínt! lényeg, hogy te biztonságban legyél, ezt tartsd leginkább szem előtt. aki erre veszélyt jelent, az elpusztítható, a világ évezredek óta így működik, szerencsére ezzel ritkán kell szembesülnünk. HÁHÁ pár országgal arrébb már nem ilyen vidám a helyzet..

2011. okt. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
és le sem írtam.. :D önvédelem csak egy divatos marketing fogás. aki nem ért a harchoz, csak pár önvédelmi praktikája van, ha tőlem tanulta nem mondom, hogy hatástalan, de igazán kemény helyzetben veszélyes ellenfele lesz, ne adj isten.. és ott nincs önvédelem, ott kegyetlen harc van, és ha nem így áll hozzá a dologhoz, akkor vége lesz. csak egy apró dolog, ami baromi sokat számít.
2011. okt. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Igen,taktikailag a fent leírtak.De ha ténykeges harcra kerülne sor.....lehet,h sokan szidják,és sokan nem értenek velem egyet,de krav maga és defendo.Ha belegondolto,ezt is kitalálta vki,aki nem 1 civil,és ő ezt találta jónak,és ahoz,h ilyen sikerre tegyen szert,meg katonáknak is oktassák,ahoz kell lennie benn vminek.És megkockáztatom,még a pénzlehúzós trágyának is van éryelme.Mégpedig azért,mert ha ilyen helyzetbe kerülsz,és tod h képzetlen vagy,akk megijedsz,kapkodni kezdesz,telemész adrelaninnal,amitől remegni kezdesz,és ezekből sosem jön ki jó dolog.De ha odaállsz magabiztosan,de képzetlenül,akk lehet h ezzel elieszted a támadód.Ha csak azt hiszed,h van esélyed,ha hiszel magadban-már pedig ha bármilyen szarra eljársz,akk hinni fogsz magadban-,akkor lenyugodsz,hoggadtan tudsz azembeszállni az ellenfeleddel,tiszta fejjel,maabiztosan,akkor mindjárt több esélyed van.Pláne ha a defendo/krav mag edzésed nem csak pénzlehúzás,hanem normális képzés képzett oktatóval.

Vitatkozni lehet velem.

Ezek természetesen csak akkor igazak,ha nem tudsz elfutni.Ha eltudsz,akk soha ne kockáztass,hagyd a büszkeséged és loholj el,amilyen gyorsan csak tudsz.

2011. okt. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

igen, lehet vitatkozni. és jó is hogy írtad, ráadásul az írás teljesen jó lenne. de kérdés, hogy ezek a tapasztalataid, vagy az elméleteid?

mert ez elvben jó, hogy a kravot erre találták ki, és hogy katonák is ezt tanulják..

1. katonai krav NEM AZ AMIT ITT TANÍTANAK

2. aki kicsit ért a harchoz, 5 perc alatt látja, hogy 80%-ot amit tanulnak, nem tudnák élesben megcsinálni. mert nem harcművészet, hanem összeollózott mozdulatok, amiknek a lényege, az alapjuk nincs sehol.

3. kravos katonákat tudtommal levágják késharcban az arabok.

4. aki ezt mondta, gyakorlókéssel bármelyik krav instruktort levágta, annyira, hogy már nem állnak ki ellene.

5. igen is, létezik az, hogy kur.va jó marketinggel eladnak valami sza.rt. "léteznek" fogyasztó szerek is, ezeket is kitalálta valaki, biztos működnek, mi? :)

2011. okt. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Tapasztalat és elmélet is.Mikor még nem jártam semmiféle ilyesfajta edzésre,és mondjuk bunyóba keveredtem suliban(persze nem gyakran,de nálunk sok a 'kötekedős keménygyerek',akik szeretnek bunyózgatni),elkezdtem kapkodni,és mindig kikaptam.Aztán fél évet kravoztam,és ott tényleg nem tanultam semmit,de önbizalmam lett,és nem mondom,h megvertem őket,de őkse vertek meg engem.Aztán jött a kyokushin,most pedig a muay thai,ahol már télleg tanultam vmit,és mostmár nem mernek kötekedni velem,mert vertem meg 'közölük' 3-at 4-et.(Nem én kezdeményeztem a bunyót,mielőtt azzal jönnél,h kerüljem az erőszakot.Tudom mik a szabályyok,mint mindenjinek,nekem is le kellett tennem a dojo etikettet.De a kezdeményezés sem ütés volt.Megütött,azt még hagytam,de amikor nekilökött a falnak,azt már nem.Nem voltam durva,fejbe rúgtam,meg kapott 1 gyomrost,és elment.)
2011. okt. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

egy névtelen fórumon írunk, nem kell bizonyítani az ártatlanságodat :D


kravtól önbizalmad lesz. ökölvíváson még a harc néhány alapjával is tisztában leszel, megtanulod. melyik az értelmesebb? :)

2011. okt. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Edzésfüggő.Mindkettő jó,ha jól oktatják,de én találkoztam már naon béna boxolóval és nagyon erős kravossal is.
2011. okt. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!